Created with Sketch.

В Анталії, ймовірно, виявлено саркофаг Миколи Чудотворця

11.12.2024, 14:54
Фото: Daily Sabah

Археологи виявили у Туреччині можливе місце поховання християнського священника грецького походження. Його переслідували у Римській імперії.

Про приголомшливе відкриття сповістило галузеве наукове видання Archaeology Magazine. Саркофаг витягли із землі під час розкопок у храмі Святого Миколая у місті Демре у межах турецької провінції Анталья.

Майже 2-метровий артефакт знайшли під час буріння на нижньому поверсі двоповерхової культової споруди під підлогою, засипаної шарами бруду після середньовічних землетрусів і цунамі. Зі слів дослідників, виявлений саркофаг виготовлений із каппадокійського вапняку.

«Тепер ми розпочали детальне вивчення зовнішньої частини саркофага. Ми дуже сподіваємося знайти напис або зовні, або ж усередині об'єкта, який допоможе прояснити вміст поховання та дозволить визначити точний період, до якого він належить», — пояснили турецькі археологи.

Микола Чудотворець — один із найвідоміших християнських святих, яки жив у IV столітті та був архієпископом стародавнього міста Мира Лікійська. На сьогодні він вважається заступником дітей та прообразом Санта-Клауса.

Натомість медіаагенція «Останній Бастіон» звертає увагу читачів на те, що у Сирії знайдено найдавнішу абетку, старшу за єґипетські ієрогліфи. Писемність датована приблизно 2400 роком до Різдва Христового.

Читайте також
Норвезькі археологи розкопали прядку зі свастям
Історія
Алістер Кроулі та українське питання
Книги
Українські дослідники виявили перші портрети засновників Києва
Історія
День української писемності на честь першопросвітника Нестора
Історія
Француз натрапив на язичницьке поховання у підвалі свого будинку
Світ
Воїни ЗСУ врятували скульптуру у прифронтовому селі на Донеччині
Історія