У Сирії знайдено найдавнішу абетку, старшу за єґипетські ієрогліфи

ІСТОРІЯ
24 листопада, 10:36
У Сирії знайдено найдавнішу абетку, старшу за єґипетські ієрогліфи

Нове відкриття показує, що люди експериментували із комунікаційними технологіями набагато раніше та в іншому місці, ніж вважалося досі.

Неспростовні докази надали науковці з Університету Джонса Гопкінса, передає медіаагенція «Останній Бастіон». У сирійському поселенні Умм-ель-Маррі археологи виявили поховання, що належать до раннього бронзового віку.

В одній із гробниць, яка добре збереглися, перебувало 6 скелетів, золоті та срібні прикраси, кухонне приладдя, наконечник списа і непошкоджені керамічні посудини. Поруч із керамікою дослідники виявили чотири злегка обпалених глиняних циліндри із чимось на кшталт алфавітних написів на них.

Писемність датована приблизно 2400 роком до Різдва Христового. Фактично, знахідка перевертає догори дриґом усе, що відомо археологам про походження абеток, їх поширення у різних суспільствах і про те, що це могло означати для ранніх міських цивілізацій.

У Сирії знайдено найдавнішу абетку, старшу за єґипетські ієрогліфи_1

Те, що, мабуть, є доказом існування найдавнішої алфавітної писемності в історії людства, висічено на глиняних циліндрах завдовжки із палець. Використовуючи методи датування з вуглецю-14, дослідники підтвердили вік гробниць, артефактів та самих написів.

«Абетки зробили революцію у галузі писемності, удоступнивши думки для людей за межами панівної династії, релігійних діячів (жерців) та соціальної еліти (військовиків та купців). Алфавіт змінив спосіб життя людей, їхнє мислення, їхнє спілкування», — пояснив Ґленн Шварц, професор археології з Університету Джонса Гопкінса, який і виявив глиняні циліндри.

До сьогодні науковці були переконані, що алфавіт був винайдений в Єґипті або на Синаї після 1900 року до Різдва Христового. Проте нові артефакти із Сирії явно старші, а отже відкидають усі попередні теорії та гіпотези.вчен

Натомість медіаагенція «Останній Бастіон» звертає увагу читачів на те, що археологи знайшли загублений храм, де зцілював сам Ісус Христос. Культову споруду розкопали на руїнах давнього поселення Хоразин у Палестині.

У Сирії знайдено найдавнішу абетку, старшу за єґипетські ієрогліфи_3
Читайте також:
Світ
Смертельні знаки на 4000-річних глиняних табличках до тепер невірно тлумачилися істориками. Причина — помилка дешифраторів клинопису.
19 серпня, 14:53
Історія
Вони освоїли їзду щонайменше 4500-5000 років тому на теренах сучасної України. Коней для цього приборкували у степах між Дунаєм і Волгою.
24 липня, 08:27
Історія
Славнозвісний «шлях із варягів у греки» збагатив чимало середньовічних держав. Найбільший зиск тоді мали Хазарія, Русь, Візантія і араби.
10.12.2023, 08:48
Історія
Поселенню, що знаходиться у центральній частині Анатолійського півострова, понад 2000 років. Зараз його досліджують турецькі археологи.
07.11.2023, 20:10
Історія
Археологи вважають, що вони на крок ближчі до підтвердження місця перебування Ноєвого ковчега.
29.10.2023, 10:28
Історія
Вона присвячена археологам, які, попри утиски й репресії, здійснили важливі наукові відкриття.
25.10.2023, 17:31