Created with Sketch.

В одному з міст Бразилії українську мову зробили офіційною

07.10.2021, 13:33

Мова Хмельницького, Котляревського, Лисенка набула законного статусу у бразильському місті Прудентополіс.

Таку інформацію з сесійної зали муніципальної префектури оприлюднило місцеве видання "Nossa Gente", передає аґенція "Останній Бастіон".

Тамтешні депутати одноголосно підтримали рішення про запровадження української як офіційної мови для використання її у діловодстві на території міської громади.

Ініціатором указаного проєкту виступив відомий у південноамериканській країні адвокат, громадсько-політичний діяч, заступник президента Світового Конґресу Українців і голова Українсько-Бразильської Центральної Репрезентації Віторіу Соротюк.

«Надання офіційного статусу українській мові у нашому муніципалітеті, крім данини поваги до великої культурної спадщини, закладає міцний фундамент для подальшого великого наукового і туристичного розвитку. Ми плануємо також посилити співпрацю з братнім, але водночас далеким українським Тернополем. Новий статус української мови важливий, оскільки доповнює вже чинні законодавчі норми», — прокоментував ситуацію Віторіу Соротюк.

Варто наголосити, характерною особливістю Прудентополіса як і сусідніх із ним населених пунктів штату Парана є те, що його жителі — бразильці етнічного українського походження, предки яких на зламі XIX-XX сторіч за різних обставин мігрували з Галичини, Буковини та Закарпаття.

Між тим, як раніше вже інформував "Останній Бастіон",  Київ і Бразиліа мають багато спільного – це не тільки окремі події минулого, але, що найголовніше, стратегічні цілі на майбутнє.

Читайте також
Глобинська громада співпрацюватиме зі 117 ОМБр ЗСУ
Полтава
Влада литовського міста Алітус відзвітувала про підтримку Кременчука
Полтава
У Решетилівці відбудеться обговорення щодо Алеї Героїв
Полтава
Лохвицька міськрада виділила кошти родинам фронтовиків
Політика
Ганьба зеленим ямщикам: Горішні Плавні обійшли Полтаву у допомозі ЗСУ
Полтава
Бомбосховищ у Києві не буде, Кличку дешевше закрити метро
Війна