Сьогодні ВАКС розпочне розгляд справи депутата Київради Трубіцина
Сьогодні відбудеться судове засідання ВАКС у кримінальному провадженні № 52021000000000144 за обвинуваченням: (Владислава Трубіцина у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 4 ст. 368 КК ( прийняття пропозиції, обіцянки або одержання неправомірної вигоди службовою особою), Амана Моламова, Дмитра Ковальчука, Іллі Ліфа, Артема Білинського у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 5 ст. 27, ч. 4 ст. 368 КК.
Судове засідання розпочнеться сьогодні о 13:00.
У справі обвинувачують депутата Київради від "Слуги Народу" Владислава Трубіцина, ексдиректора КП «Міський магазин» Амана Моламова, його заступника Олексія Непряхіна, заступника директора КП «Київська спадщина» Дмитра Ковальчука, а також двох помічників Трубіцина Іллю Ліфа і Артема Білинського. Стосовно Непряхіна матеріали виділили в окреме провадження у зв'язку з його мобілізацією.
За версією слідства, депутат Київради у змові з наближеними особами та посадовцями комунальних підприємств організували корупційну схему, в рамках якої одержували від підприємців неправомірну вигоду за розміщення МАФів. Попри те, що право на розміщення таких точок надавалося за результатами відкритих торгів, їх потенційних учасників інформували, що перемогу можуть отримати лише наперед визначені компанії, за винагороду.
Організатором відповідних торгів було КП «Міський магазин», на яке депутат мав вплив, оскільки очолював комісію Київради, що опікувалася питаннями благоустрою столиці. Як голова комісії, депутат мав владні повноваження ініціювати рішення про знесення торгових точок, так і усунення перешкод у їхній роботі.
Слідство документувало злочинну діяльність учасників схеми майже рік. Детективи НАБУ зафіксували перемовини щодо семи локацій у різних районах столиці (Дарницькому, Дніпровському, Шевченківському тощо) та передачу 1,39 млн грн неправомірної вигоди двома траншами. Під час одержання другої частини – 1,26 млн грн учасників схеми викрили «на гарячому».
9 лютого 2022 року НАБУ викрило Владислава Трубіцина та п’ятьох його спільників на отриманні хабаря у розмірі 1,26 млн гривень.
Усі фігуранти справи були затримані. За матеріалами слідства, Трубіцин вимагав та отримав хабар від підприємця за сприяння у отриманні місць під розміщення у Києві об’єктів сезонної торгівлі.
За два дні суд обирав фігурантам справи запобіжні заходи.
Хід цього судового засідання транслювався в прямому ефірі на YouTube, і цей відеозапис досі є у вільному доступі.
НАБУ на першому ж засіданні не оприлюднювала всі докази вини підозрюваних, які мала. Але й того, що було надано суду, більш ніж достатньо, аби переконатися в обґрунтованості звинувачень.
19 грудня 2022 року Вищий антикорупційний суд за клопотанням адвоката припинив розгляд стосовно одного з підозрюваних спільників Трубіцина – ексзаступника директора КП "Міський магазин" Олексія Непряхіна через те, що Непряхін мобілізований до лав ЗСУ.
Решта підозрюваних не мобілізовані й стосовно них справу суд начебто продовжує розглядати, але про жодні результати розгляду нікому нічого не відомо.
Його ім’я декілька разів згадується на "плівках Трубіцина" в контексті того, що саме Татаров курує діяльність Трубіцина з ОП.
Через обвинувачення в корупції членство Трубіцина в партії "Слуга народу" було призупинене на час розслідування.
Своєю чергою, "Останній Бастіон" нагадує читачам, що Трубіцин вирішив на цьому не зупинятися.
З серпня по листопад 2022 року Трубіцин організував і провів чотири аукціони, на яких продавав антикваріат, старовинні книги, ікони та інші речі з метою зібрати гроші для допомоги ЗСУ.
Усього на чотирьох аукціонах він зібрав понад 14 млн грн, але жодних підтверджень того, що ці кошти в повному обсязі, як це і обіцяв Трубіцин, пішли на допомогу військовим наразі немає.
У жовтні 2022 року у Полтаві пройшов благодійний аукціон «Перемога починається з тебе», де було зібрано 2,8 млн грн.
У ньому взяли 80 учасників – представників великого бізнесу, депутатів Київської, Полтавської міських рад та Полтавської обласної ради.
Долучилися зокрема й голова облради Олександр Біленький, очільник Полтавської ОВА Дмитро Лунін, а також депутати з обласної фракції «Слуги народу».
Організаторами заходу стали БФ «Рідна Оболонь» (співзасновник Владислав Трубіцин), БФ «Культурні новації», БО «Благодійний Фонд «Княжа Україна», Полтавський художній музей ім. Віктора Бажана Віктора Бажана за підтримки начальника Полтавської обласної військової адміністрації Дмитра Луніна.
На полтавському аукціоні було представлено близько 80 лотів – імовірно старовинних ікон, книг, картин, предметів антикваріату.
Найдорожчим лотом став ультрапортативний квадрокоптер Parrot Anafi USА, який був спеціально розроблений для армії США.
За 320 тисяч гривень його придбав депутат обласної ради від "Слуги народу" Фахраддін Мухтаров (який був учасником ДТП зі "Слугою народу" Трухіним).
Трубу від РПГ-22 "Нетто" з підписом комбата 131-ого батальйону "Ведмедя" придбала дружина Дмитра Луніна за 1000 дол.
Чайну пару "З днем янгола" за 500 дол. придбав Голова правління Полтавського регіонального відділення Українського союзу промисловців Сергій Змієвець.
Рідкісну збірку з ілюстраціями творів Миколи Гоголя (9 томів), збільшивши первоначальну ціну майже в три рази - за 2200 дол. придбав очільник Полтавського ГЗК Віктор Лотоус.
Голова правління КВБЗ Максим Крамаренко придбав годинник каретний за 500 дол.
"Слуга народу" Сергій Іващенко придбав книгу М.Гоголя "Вечори на хуторі біля Диканьки" за 1600 дол.
Схоже, що "Слуга народу" Владислав Трубіцин вирішив "кинути" своїх довірливих однопартійців та представників полтавської "иліти", застосувавши схему благодійних аукціонів.
Дивно, що Олександра Біленького, Дмитра Луніна та інших учасників і співорганізаторів аукціону не зацікавив бекграунд Владислава Трубіцина, адже крім корупційного скандалу у Київраді він мав за своїми плечима ще низку кримінальних історій.
На початку 2000-х Трубіцин притягався до відповідальності за шахрайство. Тоді суд визнав його винним, але звільнив від покарання через каяття та відсутність значних наслідків для суспільства.
Пізніше ЗМІ писали, що Трубіцин підозрюється у викраденні рідкісних старовинних книг з бібліотек, перепродажі викраденого антикваріату тощо. Є інформація, що нинішнього депутата Київради оголошували в розшук у Вірменії за співучасть у викраденні цінних книг.
Враховуючи зв'язки Трубіцина з ОП, він ще довго може гуляти на свободі.