Created with Sketch.

Верховна Рада IX скликання — дзеркало українських виборців

29.08.2024, 20:33
Фото: Facebook

Історія вчить, що кожне рішення має наслідки. Українці досі цього не збагнули, а тому постійно й добровільно стрибають на ті самі граблі.

Нині (30 серпня) минає 5 років як почав роботу найдовший в історії України парламент. Починав він зовсім погано — наслідуючи російські зразки роботи в режимі «скажений принтер», але згодом ситуація дещо змінилася і парламент знову став принаймні місцем для дискусій.

Але головна без перебільшення «родова травма» цього скликання залишається неподоланою — Верховна Рада України втратила політичну суб'єктність; навіть крихт не лишилося. Вітчизняний парламент de facto перетворився на віддалений підрозділ Офісу Президента.

Важливі ініціативи блокуються роками лише тому, що внесені представниками опозиції чи просто не санкціоновані президентом і його офісом. Така «завчена безпомічність» Верховної Ради значно знижує ефективність роботи.

Що й казати, авторитет парламенту, що безумовно є проблемою для української державності й демократії, підірвано. Такого не було навіть у роки узурпаторів Леоніда Кучми та Віктора Януковича

Водночас у ті, на жаль, нечасті, моменти, коли, перш за все зусиллями опозиційних фракцій, вдається об'єднати депутатів навколо національних, а не партійних чи особистих інтересів, парламент демонструє здатність ухвалювати якісні державотворчі рішення. У рамках концепції «Армія, мова, віра», на критиці якої нинішня більшість прийшла до влади.

Боротьба за кожне таке рішення як правило потребує значного часу і суспільного тиску, але врешті просуває нас вперед.
Читайте також
Петиції в узурпованій Зе-бандою державі, як мертвому припарка
Політика
«Потужні реформи» профанів у владі прирекли Україну на виживання
Опінії
Україна стає якнайдалі від Європи через шкідництво Зе-влади
Опінії
Чи завжди існуватиме в Україні корупція?
Опінії
Тільки уряд національного порятунку гарантує легітимність влади в Україні
Опінії
Хто буде президентом після 20 травня?
Опінії