Created with Sketch.

Тільки уряд національного порятунку гарантує легітимність влади в Україні

01 березня, 13:45
Фото: Facebook

«Президент Голобородько» та його слуги втратив довіру українського народу. Та чи втратять вони владу після 20 травня 2024 року?

(Текст подано мовою оригіналу зі збереженням авторської стилістики без виправлень і скорочень).

Днями сталася зустріч з європейськими експертами. Одне питання: «Що буде з легітимністю президента в травні?». — «А що буде з легітимністю Путіна з 18 березня?», — запитую їх.

Диктатор путін «переобирається» у відверто недемократичних умовах, без альтернативи та спостерігачів. Він убив своїх опонентів, або вони в тюрмах, як Владімір Кара-Мурза.

Ці так звані «вибори» не відповідають стандартам БДІПЛ/ ОБСЄ, проведені без міжнародних спостерігачів. Але найстрашніше: вони будуть проведені в окупованому Маріуполі, в окупованих регіонах України, під дулами автоматів, де проведена насильна паспортизація!

Після цього Захід, який не визнає диктатора лукашенка президентом, визнає президентом путіна? Хоч на росії порушень і злочинів набагато більше.

Але ж ви розумієте, що російська пропаганда буде просувати думку про нелегітимність української влади? — продовжують мої французькі співрозмовники.

Російський диктатор і його пропагандисти говорять про хунту і пєрєварот із 2014. у них і досі Янукович «лєґітімний». Нічого нового. Чому ви на це рефлексуєте і чому Захід не загадується над питанням, як діяти із нелегітимним після 17 березня путіним? — продовжую я.

Але ж у вашій Конституції записано про 5-річний термін президента, — продовжують співрозмовники.

Українська влада має бути легітимна. Вона обрана на демократичних і легітимних, визнаних всім світом виборах у 2019 році. Ми тоді привітали Володимира Зеленського із перемогою на прозорих і демократичних виборах. В українській Конституції закладено принцип безперервності влади, і він діє. Всі інституції працюють до вступу на посаду нової Ради, Кабміну, Президента, — пояснюю я.

Набагато страшніше провести недемократичні та нелегітимні вибори в умовах війни. І тут є консенсус політичних сил та суспільства, що вибори мають відбутися після припинення воєнного стану.

До речі, в українській історії вже був приклад, коли президент «пересидів» більше, ніж 5 років. У 2005, коли через 3-й тур виборів інавгурація нового президента Віктора Ющенка відбулася в січні 2005, а не листопаді 2004.

Попередній президент Леонід Кучма був на Банковій до вступу на посаду нового голови держави. Й ніхто в країні та світі не ставив це під сумнів.

Ви перші, хто наводить нам ці аргументи, — говорять мої співрозмовники. І повторюють — це дуже хороші аргументи!

Дарую ці думки владі.

Нам зараз усім треба зосередитися на тому, аби донести Заходу аксіому про нелегітимність путіна! Світ має відреагувати на нелегітимного «президента» ядерної держави після 17 березня.

А отже, не рефлексувати на застарілі російські маніпуляції, в яких і досі правильним «президентом» України є Янукович та Ко. Й не видавати дивні заяви розвідки, які, як на мене, теж просувають російські наративи про «пєрєварот».

Насамкінець наголошу: для посилення легітимності влади потрібно переформатування більшості та створення уряду національного порятунку. Не втомлююся це повторювати.

Читайте також
Чи завжди існуватиме в Україні корупція?
Опінії
Хто буде президентом після 20 травня?
Опінії
Закон про Зе-мобілізацію — це фронтове кріпацтво для українців
Політика
«Майдан» — то є термін великого протесту за зміни
Опінії
Ліквідація корупції не обов'язковий пропуск України для членства в ЄС
Політика
Нам потрібна не «сильна рука», а згуртована нація, – нардеп В'ятрович
Політика