Created with Sketch.

«Потужні реформи» профанів у владі прирекли Україну на виживання

01 липня, 07:14
Фото: Останній Бастіон

Як можна зруйнувати те, чого від початку не було? Виявляється, навіть це змогли!

Головні, на мій погляд, результати тяглих за минулі 10 років нестримних «реформ», які проведені за безпосередньою участю наших «партнерів» та фінансованим ними ж «громадським сектором» вам не сподобаються. Вони такі:

  1. Зруйнована конституційна система стримувань та противаг гілок влади.
  2. Зруйнована система прокурорського нагляду за додержанням законів органами державної влади та місцевого самоврядування.
  3. Зруйнована система розслідувань злочинів (слідчий, прокурор, слідчий суддя — їхні функції, компетенція та відповідальність).
  4. Фактично заблокована судова гілка влади + ліквідований суд, який розглядав справи про порушення законів усіма центральними органами виконавчої влади.
  5. Залежність народних депутатів від однієї особи — Генерального прокурора.
  6. Знищена ключова управлінська функція керівників органів влади усіх рівнів (держ. служба, правоохоронні органи, прокуратура тощо) — добір, розставлення кадрів і відповідальність за їх діяльність, накладення дисциплінарних покарань.
  7. Формалізувалися «зовнішні» центри влади/впливу, які визначають зміст і обсяг «реформ», призначають та контролюють (через т.з. зовнішній аудит) антикорупційні органи, обирають (фільтрують кандидатів) членів органів судової влади (ВРП, ВККС), суддів і так далі.
  8. Непідконтрольна і непідзвітна державі та наділена виключними повноваженнями система запобігання, протидії та покарання за корупційні дії, найбільш серйозні їх прояви: системну корупцію, корупцію як становить загрозу національній безпеці, корупцію що спричиняє значну матеріальну шкоду на всіх рівнях держави.
А ще, — знищені повністю права громадян, бо громадяни знову стали звичайними гвинтиками системи. Правда систему візуально очолюють люди у вишиванках, а реальні правителі може й не знають в якій частині світу ми знаходимося.

Весь цей список звичайно можна продовжувати, щось можна об'єднати, щось розділити, кожний із них можна розкривати, пояснювати, деталізувати, заперечувати, довго обговорювати наслідки перелічених результатів. Проте, і цього вистачить для декількох, на мою думку, не таких й складних питань:

Читайте також
Верховна Рада IX скликання — дзеркало українських виборців
Політика
Україна стає якнайдалі від Європи через шкідництво Зе-влади
Опінії
Чи завжди існуватиме в Україні корупція?
Опінії
Тільки уряд національного порятунку гарантує легітимність влади в Україні
Опінії
Хто буде президентом після 20 травня?
Опінії
Закон про Зе-мобілізацію — це фронтове кріпацтво для українців
Політика