Created with Sketch.

Війна — єдина можливість РФ для існування у теперішньому стані

10.08.2020, 10:38

Прикладом цьому слугують події як в Україні, так і в Грузії 12-річної давнини.

У чому сила, "брат"? Вже писала, але повторюся: воєнна перемога, яку Росія не могла не одержати у конфлікті 8-12 серпня 2008 року, так і не переросла у геополітичну.

А отже це не перемога! Навіть Білорусь не визнала статусу Абхазії та Південної Осетії.

Проте зараз Грузія, як сказав грузинський прем'єр-міністр Ґiорґі Ґахарія, «повністю готова до членства у НАТО». І це ще раз підтверджує, що у ХХІ сторіччі сила держави — це, перш за все, сучасна економіка і "м'яка сила", а не одні тільки танки.

Власне, з цієї ж причини (через відсутність економіки) і Митний союз був нефункціональний, навіть до війни. Тому що він виходив із наступних принципів:

- Митний союз складається з сировинної імперії Росії та інших країн без економіки, а вигода полягає в тому, що РФ підвищує власну зовнішньополітичну вагу у світі шляхом регіонального лідерства, плюс — отримує більш вагомі аргументи для торгу у тих чи інших питаннях із Заходом;

- інші постсовєцькі країни-члени Митного союзу фактично заробляють на перепродажі сировини й не більше.

У підсумку — мотиву реформуватися, політично та економічно, немає ні в кого. Ну, а війна Росії проти України взагалі зробила безсенсовими будь-які проєкти на постсовєцькому просторі. Як виявилося, вони не під економіку і розширення можливостей, а під витрати війни.

Українська журналістка, політичний технолог, кандидат політичних наук. Закінчила Інститут журналістики Київського національного університету імені Тараса Шевченка за фахом «Політична культура та ідеологія»

Читайте також
Трупоїд Сатаньягу планує загарбати Дамаск — Al Jazeera
Війна
Кремль хоче реалізувати «уйґурський сценарій» в Україні
Політика
Росіяни тероризують підлітків у Херсонській області
Війна
Росія кидає все на Курахове: загарбники просуваються щодня
Війна
ЗСУ прогрáють як Вермахт, якщо негайно не реформувати армію
Війна
Кремль продає крадене з Луганщини українське вугілля азійцям й африканцям
Економіка