Created with Sketch.

Влада намагається взяти інтернет під контроль

30.05.2023, 08:19

Новий закон позбавляє громадян, підприємства, органи влади та місцевого самоврядування будь-яких механізмів захисту

Від початку 1990-х держава в росії та в Україні намагалася взяти інтернет під контроль.

В росії це вдалося. Результат на табло.

В Україні це не вдалося. Але вдасться найближчим часом, якщо ми з вами не зможемо це зупинити.

Тепер все по порядку.

Війна створює великі загрози критичній інфраструктурі, через це держава визначила орган, який буде опікуватися її захистом. Це Держспецзв'язку. І посилює його спроможність. Це дуже добре.

Але є одне але.

У законопроєкті #8087 Держспецзв'язку наділяється великими правами щодо надання прямих обов'язкових до виконання розпоряджень щодо захисту державних інформаційних ресурсів, критичної інфраструктури тощо. Це добре.

Але є одне але.

Закон виписаний таким чином, що права ці розповсюджуються на всіх суб'єктів без винятку: перевірки з залученням СБУ та Кіберполіції (але без захисту прав тих, кого перевіряють), обов'язкові до виконання приписи (але без порядку оскарження), доступ до будь-якого обладнання фізичних та юридичних осіб (але без обмежень КПК), встановлення на мережах будь-якого обладнання тощо.

Закон виписаний таким чином, що під його дію підпадають не лише державні інформаційні ресурси та критична інфраструктура, а будь-які системи, де зберігаються персональні дані чи конфіденційна інформація з обмеженим доступом недержавного характеру (у тому числі ваш телефон та ваш робочий і домашній комп'ютери підпадають під це визначення).

Будь-який постачальник послуг, будь-який інтернет-провайдер, дата-центр, інтернет-магазин чи інтернет-сервіс мають бути готовими, що до них прийде Держспецзв’язку (разом із СБУ), отримає доступ до будь-якого обладнання, будь-якої інформації, встановить своє обладнання та видасть обов’язковий для виконання припис, право на оскарження якого законом не передбачене.

Такі надзвичайно широкі повноваження:

Це треба зупинити.

Нескладно буде доопрацювати законопроєкт таким чином, щоб він стосувався лише державних інформаційних ресурсів та критичної інфраструктури. Так і було задумано на початку, але ми не дізнаємося, хто раніше добіг до тексту - корупціонери, російські шпигуни чи прихильники авторитаризму, а може, всі троє одночасно.

Читайте також
Путін Асаду: перепрошую, у РФ інші пріоритети
Політика
Як прострочений диктатор Зеленський грабує українців
Опінії
Свободу слова не можна відкладати на завтра
Опінії
Зеленськийєрмак впроваджує російські закони
Політика
Корейська зброярня виснаженої ресурсної федерації
Опінії
Хижий вишкір дволикої московії
Війна