Created with Sketch.

Як РФ плює на санкції? Нахабно, ховаючись за спиною інших

19.04.2024, 21:33

Експорт німецьких товарів до ресурсної федерації московії за 2 роки значно скоротився. Причина очевидна: запровадження економічного тиску.

Однак деякі підприємливі ділки, як на Заході, так і на Сході, знайшли шпарини у санкційних обмеженнях. Відповідну статистку торгового балансу РФ з Європою через треті країни наводить впливове видання Süddeutsche Zeitung.

2023 року падіння становило 38,8% (~8,9 мільярда євро), що, перший погляд, дуже болісно для постраждалих компаній. Проте схоже, що деякі з них виходять із раптового сплеску попиту з боку інших країн, включаючи Індію, Азербайджан, Вірменію, ОАЕ, Кирґизстан, Казахстан, Сакартвело і Туреччину.

За минулі ц роки німецькі компанії експортували до цих вісьмох країн рівно той самий обсяг товарів в євро, скільки втратили внаслідок санкцій проти РФ. Статистичні відомості із митниці підрахували у дослідженні компанії «Barkow Consulting».

«Це не можна довести, але є підозра, що йдеться про шахрайство, оскільки цифри експорту виявилися один до одного. Збіг, який, швидше за все, не є збігом, означає, що ці країни принаймні не ворожі до росії, що наводить на такі підозри: Анкара, Астана, Абу-Дабі, Єреван, Баку, Бішкек, Тбілісі та Нью-Делі імпортують із Берліна товари, які більше не можуть поставлятися до Москви через санкції, а потім продають їх... росії», — коментує ситуацію економіст Пітер Барков.

Між тим, медіаагенція «Останній Бастіон» нагадує своїм читачам, що Азербайджан допомагає росії та Ірану заробляти на геноциді українців. Режим Ільгама Алієва не чинив жодних перепон, а навпаки планує збагатитися на інфраструктурному об'єкті.

Читайте також
Ліван збільшить імпорт української м'ясо-молочної продукції
Економіка
Газ виявився святішим за нафту і аміак
Опінії
Президентка Мексики погрожує Трампу втратою 400 000 робочих місць у США
Економіка
Жителям азійської ресурсної держави бракує пального
Економіка
Україна — один із провідних постачальників шоколаду до ЄС
Економіка
Канадійська нафта витісняє російську на міжнародному ринку
Економіка