Created with Sketch.

Як РФ плює на санкції? Нахабно, ховаючись за спиною інших

19 квітня, 21:33

Експорт німецьких товарів до ресурсної федерації московії за 2 роки значно скоротився. Причина очевидна: запровадження економічного тиску.

Однак деякі підприємливі ділки, як на Заході, так і на Сході, знайшли шпарини у санкційних обмеженнях. Відповідну статистку торгового балансу РФ з Європою через треті країни наводить впливове видання Süddeutsche Zeitung.

2023 року падіння становило 38,8% (~8,9 мільярда євро), що, перший погляд, дуже болісно для постраждалих компаній. Проте схоже, що деякі з них виходять із раптового сплеску попиту з боку інших країн, включаючи Індію, Азербайджан, Вірменію, ОАЕ, Кирґизстан, Казахстан, Сакартвело і Туреччину.

За минулі ц роки німецькі компанії експортували до цих вісьмох країн рівно той самий обсяг товарів в євро, скільки втратили внаслідок санкцій проти РФ. Статистичні відомості із митниці підрахували у дослідженні компанії «Barkow Consulting».

«Це не можна довести, але є підозра, що йдеться про шахрайство, оскільки цифри експорту виявилися один до одного. Збіг, який, швидше за все, не є збігом, означає, що ці країни принаймні не ворожі до росії, що наводить на такі підозри: Анкара, Астана, Абу-Дабі, Єреван, Баку, Бішкек, Тбілісі та Нью-Делі імпортують із Берліна товари, які більше не можуть поставлятися до Москви через санкції, а потім продають їх... росії», — коментує ситуацію економіст Пітер Барков.

Між тим, медіаагенція «Останній Бастіон» нагадує своїм читачам, що Азербайджан допомагає росії та Ірану заробляти на геноциді українців. Режим Ільгама Алієва не чинив жодних перепон, а навпаки планує збагатитися на інфраструктурному об'єкті.

Читайте також
Україна — один із провідних постачальників шоколаду до ЄС
Економіка
Канадійська нафта витісняє російську на міжнародному ринку
Економіка
Західному бізнесу важко залишити російський ринок
Економіка
Уряд Кирґизстану продаватиме воду китайським комуністам
Світ
Bloomberg: Кувейт збільшуватиме експорт дизельного палива до Європи
Світ
«Холодомор» в Європі скасовується, у «Газпромі» виють на Місяць
Економіка