Created with Sketch.

Якщо ми самі не боротимемося, нам ніхто не допоможе

26 квітня, 20:35

От хто запустив байку, що допомагають тільки тим, хто перемагає і не здається? На чому взагалі базується це хибне твердження?

Погляньмо у недалеку від сьогодення історію: хіба британці та совєти перемагали німців у 1941 році? Ні, німці били їх і у хвіст, і в гриву, але панівним у США колам була невигідна перемога Адальфа Гітлера — і вони почали помагати бідосям по той бік Атлантики.

Копнемо глибше у минуле: Джордж Вашинґтон програв анґлійцям абсолютну більшість битв. Але не втратив підтримки французької монархії, бо тій було вигідно сприяти американцям на зло британській короні!

А от коли Богдан наш Зиновій здобував переконливі перемоги над поляками, татари моментально від нього відкладалася. Бо Кримське ханство боялося надмірного посилення України-Русі, яка могла б згадати, чий Крим і з ким там Святий Кирило ще у IX сторіччі у Корсуні бесідував.

Так само повели тоді себе й шведи, які зірвали облогу Львова. Вони ж-бо злякалися, що українцям дістанеться багато землі (і сам не гам, і другому не дам, як-то кажуть).

Помагають тим, хто бореться, і кому вважають за потрібне помагати. І рівно стільки, скільки вважають за потрібне.

Бури-африканери, наприклад, билися, як леви, але ніхто із великих міжнародних гравців не бачив для себе потреби за них вписатися. Тож і Трансвааль, і Оранжева республіка на півдні Африки згоріли у вогні...

Якщо ми не будемо боротися, нам ніхто не поможе. Але наївно і помилково вважати, що допомога міжнародного товариства зростатиме пропорційно й експоненційно щодо наших перемог, звитяги та незламності.

Позиція великих євроатлантичних гравців чітка й незмінна: стримувати росію, але не заганяти її у безвихідь, звідки може вилетіти якась кузькіна мать. Плавали, знаємо...

І скільки б наша «зелена бубочка» не тупала ніжками, не пускала носом бульбашки, не гундосила відосиків і не кидала резервів у чергову «фортецю Бахмут», на позицію євроатлантичної спільноти це ніякого суттєвого впливу не справить. У них власні плани на цю частину світу.

Захід марніє, старіє та маразмує. Він схожий на пенсіонера, який намірився спокійно пожити та полакомитися, а тут — труба кличе: «Вставай, діду, підтягни кальсони, вдівай штани із лампасами та кроком руш на війну. О, май ґад!».

У таких умовах Україні треба просто вижити — зберегти/відбити якомога більше стратегічно важливих територій, вберегти якомога більше людей, акумулювати всі наявні матеріальні ресурси... Все робити для того, щоби дожити до переміни міжнародної кон'юнктури на краще.

А для цього потрібна гранична консолідація етносу навколо відповідальної та компетентної національної еліти. Панівна шайка-лєйка Зе-мародерів, аферистів і українофобів для вирішення цих життєво важливих стратегічних завдань явно не придатна.

Читайте також
Сьогодні, 21 листопада, Україна відзначає День Гідності та Свободи
Політика
Геноцид сам по собі нічому нікого не вчить, а дарма
Опінії
Справжні друзі виявляються лише в скрутні часи, в часи випробувань
Війна
Як Антанта допомагала Україні під час Перших визвольних змагань
Історія
1 ОШБ Да Вінчі веде вкрай важкі бої за Курахове. Батальйону гостро потрібні дрони
Війна
1 ОШБ Да Вінчі провів відкритий турнір зі страйкболу
Новини