Created with Sketch.

Японці виробляють деревину, не вирубуючи ліси

17.09.2023, 21:31
Фото: Google

Ось уже понад 700 років жителі країни висхідного сонця використовують унікальну технологію, яка дозволяє зберігати наявну кількість дерев.

Йдеться про "дайсуґі" (台杉) – вирощування криптомерії, що зародилася у XIV столітті на острові Хонсю, повідомляє інформаційна агенція "Останній Бастіон".

Ця техніка нагадує бонсай і полягає в тому, що пагони від основи дерева обрізають так, аби стовбур залишався цілим і неушкодженим, а головне – продовжував рости вгору.

На практиці, спочатку японці вирощують материнське дерево, зрізаючи крону, щоби воно не витягувалося вгору, і максимально пригинають його гілки до землі.

Після формування трьох-чотирьох скелетних гілок на дереві обрізаються виключно нові пагони, за винятком вертикальних, тоді як на своєрідних гілках-грядках із потужним материнським стволом і кореневою системою швидко виростають рівні молоді стовбури, які і йдуть на лісозаготівлю.

За словами самих мешканців країни висхідного сонця, винайдена у період Муроматі технологія дозволяє отримати врожай прямих колод без вирубки всього дерева, а лісове господарство завдяки "дайсуґі" поповнилося ще й естетичним елементом.

На додачу "дайсуґі" дозволяє заощадити площу для нових дерев, не пошкоджуючи материнський стовбур, а деревина таких рослин щільніша і міцніша від звичайної, і майже у півтора раза гнучкіша.

Між тим, як раніше вже повідомляла медіаагенція "Останній Бастіон", посеред найглибшого каньйону у світі росте наймасивніший та найвищий кипарис Азії.

Читайте також
У Карлівці виявили заплаву із червонокнижними рослинами
Полтава
У Гадяцькій громаді екологи виявили червонокнижну ковилу
Полтава
Київські екологи пропонують створити заказник у Решетилівській громаді
Полтава
Науковці знайшли живих мікробів віком 2 мільярди років
Життя
На Полтавщині шукають рідкісну червонокнижну рослину
Полтава
Таємниці чутівського Чорного лісу
Полтава