Знайдено найвище дерево Азії

СВІТ
29.07.2023, 18:45
Знайдено найвище дерево Азії
Фото: Останній Бастіон

Посеред найглибшого каньйону у світі росте наймасивніший та найвищий кипарис Азії, що перевершує американську Статую Свободи.

Такі відомості з околиць міста Ніньчі у гірській окрузі Боме окупованого комуністичним Китаєм Тибету оприлюднило видання "The Independent", передає медіаагенція "Останній Бастіон".

Науковці випадково виявили велет-дерево висотою у 102,1 метра на дні важкодоступної для туристів ущелини Ярлунґ Цанґпо під час дослідження предковічного лісу.

«Цей унікальний кипарис примітний не тільки розмірами, а й своїм опорним корінням. Нам вдалося з'ясувати, що воно не повністю поховано під товщею землі. Прикметно, але дерево має складну систему гілок і чітку вертикальну структуру крони, утворюючи ідеальний мікроклімат і місце існування для деяких рослин і тварин, що зникають», – прокоментували дендрологи з Університету Пекіна.

Крім того, до сьогодні залишається невідомою на 100% точна порода дерева залишається невідомою, хоча китайські дослідники припускають, що це може бути або гімалайський кипарис, або тибетський кипарис.

«Наше відкриття є частиною роботи зі збереження різних дерев в автономному районі Тибету, особливо поблизу міста Ніньчі. Цей регіон все більше залежить від глобальної зміни клімату та індустріального розвитку, що спонукає досліджувати екологічне розмаїття північних, центральних і східних передгір'їв Гімалаїв, аби допомогти у зусиллях захисту навколишнього середовища.

Ми використали дрони, лазери та радіолокаційне обладнання, щоби нанести на мапу всі дерева у цьому районі та визначити їхню висоту над землею, що й призвело до нового приголомшливого відкриття. Задля підтвердження, що це справді найвище дерево в Азії, наша команда створила 3D-модель кипариса з використанням 3D-лазерного сканера та технології лідара, яка забезпечує вимірювання відстані за допомогою світлових променів», – додали дендрологи Університету Пекіну.

Також медіаагенція "Останній Бастіон" нагадує читачам про те, що гірську річку між хребтами Кордильєра Оксиденталь і Кордильєра Сентраль вперше на законодавчому рівні прирівняли до людини.

Знайдено найвище дерево Азії_1
Читайте також:
Світ
У Бразилії відійшов у засвіти 127-річний фермер Жузе Пауліну Ґомеш, який народився 4 серпня 1895 року у штаті Мінас-Жерайш.
04.08.2023, 16:01
Життя
43-річний Алессандро Б'янкарді все своє свідоме життя рибалить на річці, поблизу міста Мантуя, в основному йому трапляються судак і короп.
08.06.2023, 18:55
Новини
Литовець Олександр Сорокін оновив власний світовий рекорд у марафоні на 100 км
15.05.2023, 15:25
Спорт
Андрій Бродяга Ткачук ламає усі стереотипи про можливе і неможливе.
19.07.2021, 18:35
Кримінал
М'ялик належить до орбіти впливу Арсена Авакова та Ігоря Коломойського.
25.03.2021, 20:14
Світ
Джексон Освальт потрапив у Книгу рекордів Гіннеса як наймолодша особа, яка відтворила вдома ядерний реактор.
09.10.2020, 15:18