Знайдено найвище дерево Азії
Посеред найглибшого каньйону у світі росте наймасивніший та найвищий кипарис Азії, що перевершує американську Статую Свободи.
Такі відомості з околиць міста Ніньчі у гірській окрузі Боме окупованого комуністичним Китаєм Тибету оприлюднило видання "The Independent", передає медіаагенція "Останній Бастіон".
Науковці випадково виявили велет-дерево висотою у 102,1 метра на дні важкодоступної для туристів ущелини Ярлунґ Цанґпо під час дослідження предковічного лісу.
«Цей унікальний кипарис примітний не тільки розмірами, а й своїм опорним корінням. Нам вдалося з'ясувати, що воно не повністю поховано під товщею землі. Прикметно, але дерево має складну систему гілок і чітку вертикальну структуру крони, утворюючи ідеальний мікроклімат і місце існування для деяких рослин і тварин, що зникають», – прокоментували дендрологи з Університету Пекіна.
Крім того, до сьогодні залишається невідомою на 100% точна порода дерева залишається невідомою, хоча китайські дослідники припускають, що це може бути або гімалайський кипарис, або тибетський кипарис.
«Наше відкриття є частиною роботи зі збереження різних дерев в автономному районі Тибету, особливо поблизу міста Ніньчі. Цей регіон все більше залежить від глобальної зміни клімату та індустріального розвитку, що спонукає досліджувати екологічне розмаїття північних, центральних і східних передгір'їв Гімалаїв, аби допомогти у зусиллях захисту навколишнього середовища.
Ми використали дрони, лазери та радіолокаційне обладнання, щоби нанести на мапу всі дерева у цьому районі та визначити їхню висоту над землею, що й призвело до нового приголомшливого відкриття. Задля підтвердження, що це справді найвище дерево в Азії, наша команда створила 3D-модель кипариса з використанням 3D-лазерного сканера та технології лідара, яка забезпечує вимірювання відстані за допомогою світлових променів», – додали дендрологи Університету Пекіну.
Також медіаагенція "Останній Бастіон" нагадує читачам про те, що гірську річку між хребтами Кордильєра Оксиденталь і Кордильєра Сентраль вперше на законодавчому рівні прирівняли до людини.