Created with Sketch.

Юрій Довгорукий був половцем: нові докази археологів

23.06.2023, 21:11
Фото: N+1

Під час дозволених спеціальними службами РФ розкопок на околиці Суздалі знайдено артефакти, які належать байстрюку Ярослава Мудрого.

Йдеться про свинцеву печатку із зображенням святого Юрія-Георгія та княжої відзнаки (кипчацької тамґи – прим. ред.), повідомляє інформаційна агенція "Останній Бастіон".

Експедицію очолювали представники Інституту археології Російської академії наук, які й встановили, що виявлені у Спаському городищі-7 пам'ятки належать князю Юрію Долгорукому.

Саме за його володарювання на землях мерян, половців і вепсів поселення Суздаль (Суждалъ) стало адміністративно-торговим центром майбутньої Московії, звідки здійснювалися набіги на сусідні держави: Русь, Новгородську республіку, Булгарію, Марійські та Ерзянські князівства.

«Свинцевий артефакт, що належав Юрію Долгорукому, діаметром близько 2,5 сантиметрів виявили під час розкопок, які відбулися днями у Суздальському Опіллі. На аверсі у повен зріст зображено святого Георгія зі списом і щитом, на реверсі – княжу відзнаку у вигляді тамґи. Ми зібрали колекцію приблизно зі 150 археологічних пам'яток із металу, скла, кістки, каменю та кераміки. Більшість із них є побутовими та господарськими речами, а також прикрасами, датованими XII – першою половиною XIII століття», – відзвітувала пресслужба Інституту археології РАН.

Таким чином, державні науковці Московії невідомо довели давно заперечуваний ними та навіть українськими істориками факт належності Юрія Долгорукого до кипчаків (вони ж половці або кумани – прим. ред.), які мали родинні знаки-тамґи, а отже князь ніяк не міг бути кровним сином Ярослава Мудрого.

Важливо розуміти, що постать Долгорукого як нібито засновника Москви – наріжний камінь всієї історичної спадщини країни-агресорки, володарі якої століттями намагалася приховати тюркське походження своїй предків.

Також медіаагенція "Останній Бастіон" закликає своїх читачів пам'ятати про те, що неподалік колишньої столиці середньовічної держави ерзян Арзамас виявили та розграбували тисячолітній могильник.

Читайте також
Коти здатні копіювати міміку один одного, як примати
Життя
Нанопластик негативно впливає на соціалізацію
Життя
Мікроскопічна боротьба: Імунна клітина проти Сибірської виразки
Життя
Чудеса людського тіла: вражаючі факти про наш організм
Життя
Нейробіологи виміряли швидкість людської думки
Життя
Греки та вірмени мають спільних предків
Історія