Російські «чорні копачі» привласнили ерзянські реліквії

КРИМІНАЛ
16 червня, 16:00
Російські «чорні копачі» привласнили ерзянські реліквії
Фото: Ěrzäń Murza

Неподалік колишньої столиці середньовічної держави ерзян Арзамас (Ерзямас ош) виявили та розграбували тисячолітній могильник.

Про це кореспонденту інформаційної агенції "останній Бастіон" повідомили представники Ерзянського національного руху, побажавши залишитися неназваними заради власної безпеки.

Як вдалося з'ясувати, у селі Виєздноє поряд із храмом Смоленської ікони Божої Матері неподалік Арзамасу розкопали стародавнє поховання подружжя, датоване IX-X століттями.

Судячи із коштовних знахідок, могильник, в якому лежала пара скелетів представників народу ерзя, – ровесник епохи вікінґів, тому спритні на руку ділки від імені Нижньогородського губернатора не відмовилися передати артефакти до музею.

«Це грабунок історичної пам'ятні нашого народу. Адже виявлені на об'єкті археологічної спадщини докази, в якому до нині знаходили переважно церковний інвентар XVII-XIX століть, свідчить про тривале перебування ерзян на цій землі за довго до нашестя росіян. Влада Арзамаса намагається "зам'яти" справу, стверджуючи, що артефакти передадуть для дослідів у регіональне управління державної охорони об'єктів культурної спадщини, але це відверта брехня. Раніше казали те саме й затим прикраси просто розчинялися у приватних колекціях навіть не на Московії, а закордоном», – прокоментували ситуацію представники Ерзянського національного руху.

Прикметно, але розкопки здійснюються обмеженою групою осіб під охороною силовиків на ділянці реконструкції автошляху Владімір – Муром – Арзамас, тому потрапити на місце без дозволу майже не можливо.

Також у перевідкладених шарах могильника вдалося виявити більш давні предмети побуту і сільськогосподарський реманент, що належать до III-V століть, а отже підтверджується гіпотезу про досить раннє і щільне заселення терену довкола сучасного Арзамасу ерзянами.

А проте, медіаагенція "Останній Бастіон" нагадує читачам про те, що підпільники Ерзянського національного руху погралися з вогнем поруч із транспортним засобом ґауляутера у Мордовії.

Читайте також:
Війна
Міністр оборони держави Ізраїль призначив скандального 66-річного Аміда Еяла Каріма духовним наставником армії. Рабин благословляє ґвалт.
05 грудня, 08:27
Світ
Відповідь на питання коріниться в ідейно-духовній платформі руху "Талібан": це фундаменталізм типу деобанді та войовничий ісламізм.
31 липня, 21:10
Опінії
Російський окупаційно-терористичний режим нагнітає ситуацію довкола Енергодара. Але проблема знаходиться далі, в окупованому Армянську.
22 червня, 17:43
Історія
20 тисяч речей різної історико-культурної цінності вийняли російські загарбники із землі у Слов'янському районі Краснодарського краю.
09 червня, 20:03
Світ
В Іркутській області висадили у повітря пам'ятник людської цивілізації, вік якого, за оцінками археологів, не менше 6-12 тисяч років.
27 травня, 18:56
Світ
Маніакальна боротьба росіян з історичним минулим стосується не лише України, але всіх сусідів ресурсної федерації московії.
31 січня, 19:18