Російські «чорні копачі» привласнили ерзянські реліквії

КРИМІНАЛ
16.06.2023, 16:00
Російські «чорні копачі» привласнили ерзянські реліквії
Фото: Ěrzäń Murza

Неподалік колишньої столиці середньовічної держави ерзян Арзамас (Ерзямас ош) виявили та розграбували тисячолітній могильник.

Про це кореспонденту інформаційної агенції "останній Бастіон" повідомили представники Ерзянського національного руху, побажавши залишитися неназваними заради власної безпеки.

Як вдалося з'ясувати, у селі Виєздноє поряд із храмом Смоленської ікони Божої Матері неподалік Арзамасу розкопали стародавнє поховання подружжя, датоване IX-X століттями.

Судячи із коштовних знахідок, могильник, в якому лежала пара скелетів представників народу ерзя, – ровесник епохи вікінґів, тому спритні на руку ділки від імені Нижньогородського губернатора не відмовилися передати артефакти до музею.

«Це грабунок історичної пам'ятні нашого народу. Адже виявлені на об'єкті археологічної спадщини докази, в якому до нині знаходили переважно церковний інвентар XVII-XIX століть, свідчить про тривале перебування ерзян на цій землі за довго до нашестя росіян. Влада Арзамаса намагається "зам'яти" справу, стверджуючи, що артефакти передадуть для дослідів у регіональне управління державної охорони об'єктів культурної спадщини, але це відверта брехня. Раніше казали те саме й затим прикраси просто розчинялися у приватних колекціях навіть не на Московії, а закордоном», – прокоментували ситуацію представники Ерзянського національного руху.

Прикметно, але розкопки здійснюються обмеженою групою осіб під охороною силовиків на ділянці реконструкції автошляху Владімір – Муром – Арзамас, тому потрапити на місце без дозволу майже не можливо.

Також у перевідкладених шарах могильника вдалося виявити більш давні предмети побуту і сільськогосподарський реманент, що належать до III-V століть, а отже підтверджується гіпотезу про досить раннє і щільне заселення терену довкола сучасного Арзамасу ерзянами.

А проте, медіаагенція "Останній Бастіон" нагадує читачам про те, що підпільники Ерзянського національного руху погралися з вогнем поруч із транспортним засобом ґауляутера у Мордовії.

Читайте також:
Політика
На жаль, росію неможливо зрозуміти та знайти на неї управу, не врахувавши, що головною її сутнісною рисою є гібридність. Так уже склалося.
22 березня, 07:12
Історія
Часи минають, держави міняються, але ворог зі Сходу лишається таким, яким його породили азійські кочовики ще за пізнього Середньовіччя...
14 березня, 20:25
Війна
Росіяни намагаються забити останній гвіздок у труну української науки та культури. Для цього у них є ракети, дрони, снаряди та інша зброя.
14 березня, 13:48
Полтава
Замість наведення ладу у громаді чиновники відверто займаються варварською профанацією. І платять за це пересічні жителі Лубен.
12 лютого, 19:21
Світ
Попервах авіаційні та артилерійські удари завдавалися бойовиками ЦАХАЛ по житловій забудові. Тепер настала черга культових споруд.
09 січня, 19:54
Війна
Як і за часів більшовицької навали, Україну спустошують чужинці. Загарбники вивозять усе, що вважають придатним для користування.
24.12.2023, 10:26