Обласний та промисловий центр Півдня поступово «старішає» і не може утримати молодих фахівців. Російська агресія погіршила ситуацію.
Невтішні відомості виклала редакція місцевого видання «1-й Запорізький» після спілкування із молоддю. Як з'ясувалося, крім війни, однією із головних причин виїзду повнолітніх парубків і дівчат стала відсутність позитивних перспектив для самореалізації.
У пошуках кращих умов життя, перспектив та кар'єрного зростання чимало вчорашніх студентів переїздило до столиці або інших, відносно безпечних, міст України: Дніпра, Одеси, Львова, Ужгорода. Влада визнає: якщо не зменшити потік тих, хто тікає світ за очі, Запоріжжя швидко стане місцем зосередження людей старшого і похилого віку.
«Для порятунку ситуації за підтримки Програми розвитку ООН ми відкрили новий простір для спілкування та навчання. Це — наш молодіжний центр «People.ua», чия мета полягає в об'єднанні молоді й створенні для неї умов для самореалізації та творчого розвитку. У відповідь на потреби молоді ми анонсуємо навчальні курси з дизайну, SMM, проєктного менеджменту та волонтерства.
Тож, які б виклики, особливо зараз на тлі війни, перед нами не стояли, але саме молодь будуватиме нашу країну. Підготувавши для молоді гарні умови, зможемо очікувати на появу класних свідомих громадян, які створюватимуть яскраве майбутнє для України», — розповіла керівниця проєкту з управління культури Мелітопольської міської ради Альона Кузнєцова.
Ще одна запорука того, що молодь буде залишатися у Запоріжжі, це можливість впливати на прийняття політичних рішень і бути почутими місцевою владою. Тривалий час чиновники із депутатами ігнорували цей чинник.
«Авжеж безліч людей ще до війни виїжджали за кордон в пошуках вищої оплати праці. Рівень безробіття та неофіційної зайнятості серед молоді є однією з проблем Запоріжжя. Чимало людей виїхало, але натомість до нас приїхала молодь ВПО, якій ми маємо активно допомагати інтегруватися і залучатися до молодіжних ініціатив. Вважаю, що наше місто є такою платформою, де можна себе знайти та успішно реалізуватися. Спілкуючися з молоддю, я відчуваю у них патріотизм і бажання шукати можливості для розвитку саме тут.
І для цього шляхи є. Одним з інструментів для того, щоб утримувати молодь у Запоріжжі, є розвиток програми забезпечення доступним житлом, щоби люди не шукали кращого життя, а також будівництво спортивної інфраструктури й організація тематичних заходів. Наразі у Запоріжжі є обмежені можливості для проведення змістовного дозвілля молоді», — прокоментувала ситуацію голова громадської організації «Молодь без бар'єрів» Ірина Жук.
Окремо медіаагенція «Останній Бастіон» нагадує читачам, що кількість охочих повернутися в Україну громадян із кожним місяцем меншає. Жителі Полтавської, Закарпатської чи Київської областей менш налаштовані повертатися.