Created with Sketch.

Загадка піраміди Сонця із міста Богів досі не з'ясована

29.06.2023, 17:43
Фото: Wikipedia

Неподалік мексиканської столиці височіє кремезна споруда, чий вік археологи приблизно встановили III століттям після Різдва Христового.

Маємо на увазі Піраміду Сонця (ісп. La Pirámide del Sol) з Теотіуакану, котра є другою за розмірами пірамідою у Центральній Америці та третьою – у всьому світі.

Наперекір тому, що археологи почали досліджувати давнє місто наприкінці 1950-х років, до тепер не встановлено – хто, як та чим збудував піраміду-гігант та її брата-близнюка Піраміду Місяця (ісп. La Pirámide de la Luna).

Під час першої міжнародної експедиції французький науковець Рене Мійон із колегами виявив систему тунелів під Пірамідою Сонця, які були вириті вже ацтеками, котрі прийшли з півночі до центру сучасної Мексики на початку XIV століття.

Саме довкола Міста Богів, як іменували у давнину Теотіуакан, змурували свою імперію войовничі ацтеки, які були вражені його величчю і водночас порожнечею, бо жодних слідів людей не було виявлено.

За свідченням, які зібрали перші конкістадори у підкорених ацтеків, до їхнього пришестя місто вже багато століть стояло занедбаним і зарослим джунґлями, всюди кишіло дичиною.

Сучасні науковці змогли довести, що Піраміда Сонця побудована у дві черги: спочатку (200-400 роки) споруджено половину, а згодом (у 500-700 роки) завершено повністю, дійшовши до теперішніх розмірів – 225 метрів у поперечнику і 75 метрів у висоту; на жаль, через плинність часу, вівтар на вершині не зберігся.

Між тим, як уже повідомляв "Останній Бастіон", нещодавно команда мексиканських та американських археологів виявила понад 2500 рідкісних дерев'яних артефактів доби ацтеків.

Піраміда Сонця (на передньому плані) та Піраміда Місяця (далеко позаду)
Читайте також
Норвезькі археологи розкопали прядку зі свастям
Історія
Алістер Кроулі та українське питання
Книги
В Анталії, ймовірно, виявлено саркофаг Миколи Чудотворця
Історія
Українські дослідники виявили перші портрети засновників Києва
Історія
День української писемності на честь першопросвітника Нестора
Історія
Француз натрапив на язичницьке поховання у підвалі свого будинку
Світ