Своєю гібридною агресією у вигляді міграційної кризи Москва не лишила Гельсинкі вибору. Шляху назад немає, слід відгородитися від окупантів.
Під виглядом шукачів притулку з росії до Фінляндії можуть прибувати воєнні злочинці, переконані в уряді. Схожої думки й спікер парламенту Юссі Галла-аго, який вважає, що у зовнішній політиці країни-агресорки навряд чи відбудуться зміни, дозволивши відновити колишні «дружні відносини».
«Скажу відверто, мені важко уявити поновлення економічних відносин наших країн навіть у нормальних умовах. Навряд чи хто-небудь захоче повторювати старі помилки й створювати таку стратегічну залежність від держави, яка майже 10 років здійснює воєнну агресію проти свого сусіда», — заявив голова фінляндського парламенту.
Все більше пересічних фінів включно з великим і середнім бізнесом замислюються над тим, чи варто ризикувати набутими статками заради інвестицій у росію у майбутньому після досвіду націоналізації підприємств. Ніхто не хоче залишитися буквально без штанів, як от корпорація «Nokia», чий офіс у Москві росіяни незаконно привласнили та розграбували.
Колишній прем'єр-міністр, а нині кандидат у президенти Фінляндії Александр Стубб також упевнений, що після неспровокованого нападу на Україну шляху назад немає. Політик вважає: інвестувати у росію є недоцільним і марнотратним явищем як нині, так і у майбутньому.
«Готовий посперечатися, що більше ніхто навіть не ризикне туди вирушити. Ми маємо виходити з того, що Європа, грубо кажучи, розділилася на дві частини. Вже зараз ми бачимо, як на Сході від Гельсинкі опустилася нова залізна завіса, як економічна, так і політична. З одного боку — Росія та Білорусь, з іншого — близько 45 європейських країн включно з воюючою за нас Україною», — висловився Александр Стубб.