Суспільний резонанс навколо бандитів Євгена Борзілова помітили на Банковій, та вирішили позбутися такого "цінного кадра".
Сьогодні Володимир Зеленський звільнив Євгена Борзілова з посади начальника Управління Служби безпеки України в Закарпатській області.
Нагадаємо, Євген Борзілов очолив управління СБУ в Закарпатській області в липні 2022 року. Євген Борзілов до призначення на Закарпаття з 2019 року працював керівником обласного управління СБУ в Полтаві. Раніше — заступником начальника управління департаменту контррозвідувального захисту інтересів СБУ.
"Останній Бастіон" нагадує читачам про корупційний та кримінальний шлях Євгена Борзілова.
7 листопада 2019 року Володимир Зеленський підписав Указ № 817/2019 «Про призначення Є. Борзілова начальником Управління Служби безпеки України в Полтавській області».
Останній Бастіон неодноразово згадував Євгена Борзілова у своїх публікаціях. На жаль, ці публікації стосувалися не здобутків УСБУ в Полтавській області за часів керівництва Борзілова, а корупційних схем, які ним покриваються.
За даними відкритих джерел, батько Євгена Борзілова народився у Волгоградській області російської федерації. Він – військовий, був контррозвідником.
Віктор Борзілов, як і його син Євген, був контррозвідником і вийшов на пенсію у чині підполковника. Мусимо зауважити, що пенсіонер Віктор Борзілов є особою, яка могла б зацікавити спецслужби інших країн, зокрема і в першу чергу – спецслужби Московії, які ведуть агресивну гібридну війну з Україною.
Віктор Борзілов 24 травня 2016 року здійснив незаконний перетин кордону через закритий пункт пропуску Ізварине в Луганській області!
Як нам стало відомо, у 2016 році Сватівський районний суд Луганської області розглядав адміністративну справу про адміністративне правопорушення, що надійшла з відділу прикордонної служби «Мілове» ім. В. Банних Луганського прикордонного загону Східного регіонального управління Державної прикордонної служби України щодо притягнення до адміністративної відповідальності Віктора Федоровича Борзілова за ч.1 ст. 204-1 КУпАП.
З матеріалів справи дізнаємося, що Віктор Борзілов 24.05.16 р. здійснив незаконне перетинання Державного кордону України без дозволу відповідних органів влади в закритому пункті пропуску Ізварине.
Віктор Борзілов не був покараний за вчинене правопорушення. Бо за налагодженою схемою прикордонники надто пізно звернулися до суду, атож справу було закрито у зв'язку з тим, що стягнення може бути накладено не пізніше як через три місяці з дня вчинення правопорушення, а при триваючому правопорушенні не пізніше як через три місяці з дня його виявлення.
Однак, факт незаконного перетину державного кордону було зафіксовано і, на нашу думку, Служба Безпеки України мала б зацікавитися відвідинами Віктором Борзіловим Російської Федерації.
Та для Віктора Борзілова не виникло жодних проблем – пенсіонер-контррозвідник із шлейфом нез'ясованих і сумнівних обставин перебуває на свободі та насолоджується життям. Дозволимо собі припустити, що всі можливі проблеми, пов'язані із загадковим вояжом Віктора Федоровича до ворожої рф, легко міг вирішити його син Євген, який займав керівні посади в Службі Безпеки України.
Євгена Борзілова дуже розлютило те, що ми оприлюднили інформацію про дивні походеньки його батька.
Ми були дуже здивовані, коли виявили, що дивним чином, судова справа № 426/15421/16-п перестала відображатися при пошуку на сайті Судова Влада України/Стан розгляду справ.
Але завдяки постійному контролю "Останнього Бастіону", який подавав численні запити до ДСА та інших державних органів, постанова по справі Віктора Борзілова знову доступна в реєстрі судових рішень, та кожен може її знайти і почитати про походеньки пенсіонера контррозвідника (з присмаком державної зради).
Ставши начальником Полтавського управління СБУ Борзілов Євген Вікторович вказав у декларації службову квартиру в Києві площею 87,4 кв. м і в Полтаві площею 44,9 кв. м, а також автомобіль Toyota Rav4 2014 р.в. Готівкою він із дружиною зберігають 223 тис. грн.
Проте нашу увагу привернуло те, що Євген Борзілов з дружиною не мають власного житла, крім двох службових квартир в Києві та Полтаві.
Дослідивши Декларації чиновників (дружина Борзілова Наталія працює в Міністерстві аграрної політики та продовольства України) ми не змогли знайти іншого житла, належного їм на праві власності.
Проте, ситуацію дещо прояснив батько головного СБУшника Полтавщини Борзілов Віктор Федорович. Сам він упродовж тривалого часу проживає в Полтаві.
Згідно з інформацією з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно та Реєстру прав власності на нерухоме майно Віктор Борзілов має у власності 1/3 трикімнатної квартири в місті Полтаві загальною площею 95,8 кв.м., право власності на яку він набув у 2005 році.
Але зацікавила нас не ця квартира, а квартира в Петропавлівській Борщагівці Києво-Святошинського р-ну на Київщині.
Право власності на дану квартиру площею 39,7 кв.м. Віктор Федорович Борзілов набув 20 квітня 2019 року.
Нам вдалося знайти кілька подібних квартир у тому ж будинку в ЖК “Празький квартал”, в якому придбав квартиру Віктор Борзілов.
На сайті нерухомості подібні однокімнатні квартири продаються за ціною від 41 до 44 тисяч доларів США.
Після свого призначення Євген Борзілов, замість боротьби з корупційними схемами в Полтавському управлінні СБУ (які діяли ще за колишнього керівництва), вирішив їх очолити.
Свого часу "Останній Бастіон" звернув увагу на розкрадання суглинків у Чутівському районі, яке розпочали з кінця 2018 року.
Місцеві повідомили, що крали глину представники фірми Онур, за сприяння начальника Чутівського райвідділу поліції Харченко В.В., та начальника ГУНП у Полтавській області Замахіна Андрія.
Виїхавши на місце події та переконавшись у незаконному видобутку суглинків, представники "Останнього Бастіону" звернулися заявою про вчинення злочину до СБУ.
Кримінальна справа "розслідувалася" СУ Полтавського СБУ. Але про хід розслідування очільник Полтавського СБУ Євген Борзілов вперто відмовлявся повідомляти заявника.
Також Євген Борзілов закривав очі й на інші факти розкрадання суглинків (в рамках програми "Велике Будівництво") по всій Полтавській області.
Варто нагадати і про те, що підлеглі Євгена Борзілова організували схему протиправного отримання земельних ділянок в Полтавській області з подальшим їх продажем.
Але і це залишалося поза пильною увагою очільника Полтавського управління СБУ.
Не можна не згадати і про те, що під носом у Борзілова колаборант та зрадник Ілля Кива, разом з Олександром Мамаєм поділили сфери впливу в місті. Навіть після повномасштабного вторгнення ординських окупантів та втечі Киви до москви, на керівних посадах в міськраді та комунальних підприємствах залишаються люди поставлені туди за квотою Іллі Киви.
Не звертав увагу Євген Борзілов і на сепаратистські та антиукраїнські висловлювання міського голови Полтави Олександра Мамая, який розповідав пропагандистам з телеканалу "НАШ" про те, що на території України воюють між собою росія та США.
Після "плідної роботи" на Полтавщині, Володимир Зеленський вирішив перевести Євгена Борзілова на аналогічну посаду в УСБУ в Закарпатській області.
Після звільнення Івана Баканова з посади голови Служби безпеки України президент Володимир Зеленський звільнив його заступника Володимира Горбенка та провів ротації голів обласних управлінь СБУ.
Відповідні укази оприлюднені на сайті голови держави 19 липня 2022 року.
Цього ж дня Зеленський з посади начальника управління СБУ в Сумській області Григоренка Руслана Володимировича і призначив замість нього Федорова Едуарда Володимировича.
Нагадаємо, що в перші дні повномасштабного вторгнення чимало працівників поліції та СБУ втекли з міста, і оборона міста фактично лягла на плечі добровольців та територіальну оборону, які захищали місто від окупантів та охороняли будівлі нацполіції та СБУ.
Станом на сьогодні, ексглаву СБУ Івана Баканова навіть не допитували у справах про державну зраду його колишніх підлеглих.
Адвокат ексочільника Головного управління СБУ в АР Крим Кулініча, якого підозрюють у держзраді, каже, що його клієнт лише виконував накази тодішнього глави СБУ Баканова.
"Йому інкримінують, що начебто він самовільно залишив місце своєї дислокації і мав відправитися на пункт евакуації. Проте це була пряма вказівка, яку він виконував", - сказав адвокат Дмитро Паламарчук.
"Якщо не захистимо Київ, Україні кінець, тому ви потрібні тут".
Приблизно так Баканов пояснював своїм підлеглим з прифронтових регіонів, чому вони мають все кинути і їхати в столицю. ... Надвечір 25 лютого майже весь київський апарат СБУ був евакуйований до Львова та на Вінниччину. Тобто в Києві залишилося обмаль людей.
Ексочільнику управління СБУ в Харківській області Роману Дудіну також інкримінують державну зраду. За даними слідства, Дудін незаконно наказав спецслужбовцям покинути територію Харкова, створив умови для здачі росіянам наявної зброї та самовільно залишив місце несення служби.
26 лютого він отримав наказ від Баканова "висуватися на Київ".
Дудін розповів, що із 24 до 26 лютого 2022 року він перебував у Харкові та виконував свої посадові обов'язки. 26 лютого 2022 року, за словами Дудіна, його вже в Києві залучали до "оборони урядового кварталу". А 28 лютого - відпустили назад до Харкова.
Водночас ДБР заявляє, що Дудін виїхав до Києва самовільно та незаконно.
"Ще один обвинувачений у державній зраді та самовільному залишенні місця дислокації в Херсоні — колишній керівник СБУ АР Крим Олег Кулініч. 24 лютого 2022 року Олег Кулініч звітував керівництву про ситуацію в Херсоні. Приблизно о 13:00 24 лютого 2022 року Кулінічу дали наказ їхати до столиці. Від Баканова вказівку Кулінічу передав заступник голови СБУ Володимир Горбенко", - йдеться в розслідуванні.
В Офісі Генпрокурора "Громадському" повідомили, що Баканов не має статусу свідка у жодному із цих кримінальних проваджень.
"Під час досудового розслідування у вказаному кримінальному провадженні Б. як свідок не допитувався. Під час судового розгляду вказаного кримінального провадження прокурорами, які підтримують публічне обвинувачення у ньому, у разі необхідності буде вирішене питання щодо виклику та допиту Б. як свідка", - йдеться відповіді.
Разом із Борзіловим до Управління СБУ в Закарпатській області перевівся з Полтави й полковник Андрій Панарін.
Так Андрій Панарін очолив 4 відділ (з дислокацією у Мукачевому) 6 управління (з дислокацією у Рівному) Департаменту військової контррозвідки Служби безпеки України.
Панарін та інші підлеглі Борзілова нещодавно стали фігурантами кримінального провадження.
Начальник 4 відділу управління військової контррозвідки Закарпаття полковник Андрій Панарін особисто брав участь у побитті генерала Віктора Мікуліна.
Журналіст Віталій Глагола нагадує, що у червні голова Закарпатської ОВА Віктор Микита вигнав полковника Панаріна із ради оборони Закарпатської області через те, що він лобіював включення в систему перетину кордону "Шлях" чоловіків, які виїздили за кордон і не повертались в Україну.
А 23 червня, в Ужгороді в ресторані "Три тузи" начальник відділу контррозвідки СБУ Панарін Андрій разом зі своїми підлеглими під час відпочинку голосно поводилися.
Водночас у закладі перебував генерал Мікулін, який проводив зустріч із помічником народного депутата від правлячої партії "Слуга Народу" Людмили Марченко - Руманом Вайелем та представниками міжнародної європейської організації.
Мікулін зробив зауваження представникам контррозвідки СБУ, що ті голосно поводяться. Ті, не розбираючись, почали бити Мікуліна".
За словами очевидців, на цьому контррозвідники не зупинилися.
"Побивши Мікуліна прямо у закладі, група контррозвідників вивезла Мікуліна до лісу, де ще раз побили, вибивши йому зуби та відібрали мобільний телефон iPhone 14".
Свідки також додають, що про подію в поліцію повідомив помічник нардепа Вайель Руман, який зміг втекти з кафе під час бійки.
У суді підлеглий Борзілова Андрій Панарін намагався викласти своє бачення події, розповідаючи про те, що Віктор Мікулін є румунським агентом.
З ухвали суду ми дізнаємося, що 23 червня Андрій Панарін з друзями, серед яких був старший оперуповноважений одного з відділів департаменту військової контррозвідки СБУ майор Юрій Рубіш, відпочивав у комплексі «Три Туза». Там же перебував Віктор Мікулін зі знайомими з Йорданії та Словаччини. Андрій Панарін підійшов до їхнього столика, показав посвідчення й попросив пред’явити їхні документи. Віктор Мікулін підійшов до столика, де відпочивали спільники контррозвідника і попросив забрати Панаріна.
Потім Віктор Мікулін вийшов на паркінг, аж ось до нього підбіг спільник Панаріна й намагався схопити. Йому вдалося втекти, але троє чоловіків його наздогнали. За версією слідства, його збили в кювет й побили.
Згодом Юрій Рубіш та Андрій Панарін вирішили забрати його, щоб отримати зізнання, що він є нібито угорським агентом.
Службовці хотіли отримати інформацію про тих, з ким нібито співпрацює потерпілий та завдання, яке останній виконує в Україні.
У чоловіка забрали телефон й завантажили його в службову автівку й повезли до Ужгорода, а потім – Чопу.
Андрій Панарін зі спільниками перебували у стані сильного алкогольного сп'яніння та, ймовірно, вимагали надати інформацію щодо незаконної співпраці потерпілого з угорцями. Зокрема видати паролі, явочні квартири тощо. Коли приїхали до будинку, невільнику погрожували, а потім його відпустили.
Наступного дня інцидент вже набув значного суспільного розголосу, та розпочалося відпрацювання щонайменше чотирьох фігурантів скоєння злочину (за інформацією джерел Dетектив-Info, йдеться про новопризначеного начальника 4 відділу 6 управління ДВКР Служби безпеки України в Закарпатській області, полковника Андрія Панаріна та трьох його підлеглих - оперуповноважених Юрія Рубіша, Валерія Москаленка та Тараса Лучка) в рамках розслідування крміианльної справи, що початково була кваліфікована як... хуліганство (ч.2 ст.296 КК України).
23 червня слідчі Держбюро розслідувань відкрили кримінальне провадження за ч. 3 ст. 127 (викрадення людини), ч. 2 ст. 146 (катування), ч. 2 ст. 296 (хуліганство) ККУ.
30 червня Юрію Рубішу повідомили про підозру за цими трьома статтями, сукупно їм заражує до 12 років позбавлення волі.
3 липня Ужгородський міськрайонний суд розглядав клопотання слідчого прокурора про запобіжні заходи. Прокурор просив на час досудовго слідтсва відправити Юрія Рубіша в СІЗО через ризик утекти за кордон чи впливати на свідків. Адвокат просив про менш суворий запобіжний захід, оскільки Юрій Рубіш має на утриманні двох неповнолітніх дітей та батьків із інвалідністю. Зрештою суд клопотання прокурора задовольнив та обрав майору запобіжний захід у вигляді арешту на два місяці без права внесення застави. Цю ухвалу він оскаржує в Закарпатському апеляційному суді.
Після того як справа набула розголосу, Андрій Панарін почав переховуватися від слідства та суду.
30.06.2023 Андрію Панаріну повідомлено про підозру у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 127 КК України, а саме: катування, тобто будь-яке умисне діяння, спрямоване на заподіяння особі сильного фізичного болю та морального страждання, вчинене з метою примусити її вчинити дії, що суперечать її волі, у тому числі отримати інформацію, зізнання, та з метою залякування її, вчинене за попередньою змовою групою осіб, вчинене представником влади, а також у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 146 КК України, а саме: викрадення людини, вчинене за попередньою змовою групою осіб, що супроводжувалося заподіянням викраденій людині фізичних страждань.
Разом із повідомленням про підозру Андрію Панаріну та його захиснику було вручено клопотання про обрання запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою.
Розгляд вказаного клопотання було призначено на 11:20 03.07.2023 у приміщенні Ужгородського міськрайонного суду, однак підозрюваний Андрію Панаріну не з'явився на зазначений розгляд, надавши слідчому судді через своїх захисників документ про перебування на стаціонарному лікуванні у КНП «Берегівська лікарня імені Бертолона Ліннера Берегівської міської ради», хоча у вказаному документі й не було зафіксовано, що Андрій Панарін через стан здоров'я не в змозі прибути на це судове засідання.
Згідно із листом від 03.07.2023 №957 КНП «Берегівська лікарня імені Бертолона Ліннера Берегівської міської ради» підозрюваний Панарін 03.07.2023 виписаний із вказаної медичної установи.
Водночас на 11:10 год. 05.07.2023 у приміщенні Ужгородського міськрайонного суду було призначено повторне судове засідання щодо розгляду клопотання про обрання підозрюваному Андрію Панаріну запобіжного заходу, але останній повторно без поважних причин не з`явився на вказане судове засідання. Разом з цим, повістку про виклик до суду підозрюваному вручити не вдалося, оскільки останній відсутній як за місцем свого проживання, так і за місцем роботи, що також свідчить про переховування Андрія Панаріна від органів досудового розслідування та суду.
Панарін підозрюється у вчиненні особливо тяжкого злочину, передбаченого ч. 3 ст. 127 КК України, за який законом передбачено покарання у виді позбавлення волі на строк від семи до дванадцяти років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років. Так, злочин, який інкримінується Панаріну, а саме: ч. 3 ст. 127 КК України, вчинений із застосуванням насильства.
Враховуючи всі обставини справи, Ужгородський міськрайонний суд Закарпатської області 10 липня надав дозвіл на затримання Панаріна.
Схоже, що суспільний резонанс навколо бандитів Євгена Борзілова помітили на Банковій, та вирішили позбутися такого "цінного кадра".
Дивно, чому очільник бандитів Євген Борзілов досі не сидить за ґратами.