Created with Sketch.

Зеленськийєрмак впроваджує російські закони

04 грудня, 17:18

Тиск на журналістів. Депутати намагались прийняти закон, списаний у росії

4 грудня Верховна Рада провалила законопроєкт №10242 щодо встановлення кримінальної відповідальності за несанкціоноване втручання, збут або розповсюдження інформації, що оброблюється в публічних електронних реєстрах.

Цей законопроєкт одразу назвали «наступом на свободу слова», адже журналісти-розслідувачі можуть опинитися ледь не за ґратами через свою діяльність.

Так, законопроєкт посилює та впроваджує кримінальну відповідальність щодо різних видів діянь за розміщення у вільному доступі конфіденційної інформації з публічних реєстрів.

«Пропоноване покарання у вигляді 8 років позбавлення волі за подібні дії під час правового режиму воєнного стану є непропорційним і фактично перетворює такі злочини на тяжкі. Під прикриттям боротьби із «зловживанням даними» створюється інструмент, який може бути використаний для переслідування журналістів, що висвітлюють корупційні схеми. Прикладами розслідувань, автори яких можуть бути притягнуті до відповідальності за нормами цього законопроєкту, є матеріали про схеми виїзду чоловіків за кордон під час воєнного стану або про збагачення представників прокуратури», – йдеться у зверненні Медіаруху.

Журналісти наголошують, що законопроєкт не передбачає жодних механізмів захисту для тих, хто розголошує конфіденційну інформацію, яка має суспільне значення. Однак, він просувається під виглядом виконання вимог ЄС, хоча його положення суперечать принципам свободи слова, закріпленим у міжнародних документах, включно з нещодавно ухваленим Європейським актом про свободу медіа.

Водночас журналіст-розслідувач Юрій Ніколов звернув увагу на те, що декілька днів тому у Росії були підписано законопроєкт «Про посилення відповідальності за незаконне використання даних з державних реєстрів до 10 років вʼязниці».

«Не мав жодних сумнівів, що тиск на журналістів і джерела за злив даних про перетин кордонів корумпантами в законопроекті 10242 має малоросійське походження», – написав Ніколов.

Так, він порівняв дані із двох законопроєктів: російського та українського.

«На першому скріні – офіційне повідомлення Путіна від 30 листопада про те, що він підписав закон про посилення відповідальності за незаконне використання даних з державних реєстрів до 10 років тюрми. На другому – скрін з пояснювальної записки до українського законопроєкту, який наша Верховна Рада сьогодні намагалась прийняти». 

заявила, що представники партій «Слуга народу» та колишньої ОПЗЖ, «будуть його сунути знову».

Законопроєкт також прокоментував журналіст-розслідувач Василь Крутчак.

«До 15 років за публікацію даних з держреєстрів: в Україні можуть прийняти законопроєкт, який вдарить по журналістам, які висвітлюють корупцію серед чиновників».

Тобто, я сьогодні написав про те, як батьки поліцейського, начальника відділу контролю за обігом зброї Савченка Вʼячеслава нареєстрували на себе купу нерухомості, в тому числі і під-час повномасштабної війни, і вразі прийняття цього законопроєкт, все, я отримаю тюремний термін.

Кабінет Міністрів України, Офіс Президента України, скажіть, будь ласка, от чого ви такі пизд#н#ti?», - зазначив журналіст.

Читайте також
Путін Асаду: перепрошую, у РФ інші пріоритети
Політика
Як прострочений диктатор Зеленський грабує українців
Опінії
Свободу слова не можна відкладати на завтра
Опінії
Корейська зброярня виснаженої ресурсної федерації
Опінії
Хижий вишкір дволикої московії
Війна
Проблема тиску на неугодних стосується не тільки преси.
Опінії