Created with Sketch.

Зіньківська громада позбавляється окупаційної спадщини

10 жовтня, 21:42

На відміну від Верховної Ради в органах місцевого самоврядування воліють утриматися від фасадних змін. У перейменувань символічний зміст.

Яскравим доказом слугує рішення депутатів Зіньківської ради, повідомляє медіаагенція «Останній Бастіон». На черговій сесії крім майнових, організаційних і земельних питань, розглянуто оновлення топонімії.

Так, виконуючи Закон «Про декомунізацію», Першотравневий старостинський округ перейменовано на Прилівщинський, вулицю Зіньківську у Власівці — на вулицю Руслана Офіцеренка, вулицю Центральну у Новоселівці — на вулицю Сергія Марьєнкова, а вулицю Пустову у Тарасівці — на вулицю Сергія Дмитренка. Фактично, відбулося увічнення полеглих на фронті земляків.

Як бачимо, у міськраді Зінькова відмовилися наслідувати парламентарів зі столиці, надаючи вулицям і селам безликі «нейтральні» назви задля галочки. Справжня, а не фасадна українізація топонімії — показник приналежності до нації, котра пам'ятає та шанує своє.

Своєю чергою, медіаагенція «Останній Бастіон» закликає читачів пам'ятати, що всі противники дерусифікації — явні або латентні українофоби. Для очищення культурного простору від нашарувань Москви нам необхідне власне бачення, а не запозичене у Заходу.

Читайте також
Мешканці Карлівки вимагають цілковитої декомунізації
Полтава
«Довіра» перетворила Диканьку на бідного родича Зінькова і Решетилівки
Полтава
Зіньківська громада нарешті має асфальтовані дороги
Полтава
Диканська поліція шикує коштом платників податків громади
Полтава
«Довіра» зі «слугами» освоюють міський бюджет Пирятина
Полтава
Водна інфраструктура Нових Санжарів відповідає ГОСТ УРСР
Полтава