Майже 10 років у близькосхідній країні, чия назва з арабської перекладається "місце благоденства", триває конфлікт суто за владу.
Нині ж Ємен – місце найбільшої гуманітарної та природної катастрофи у світі, передає інформаційна агенція "Останній Бастіон" із посиланням на сходознавця Софію Віаріку.
За її словами, останні роки там від голоду загинуло понад 85 тисяч дітей, а 75% жителів не мають жодного доступу до води, навіть технічної, оскільки території біля джерел щільно заміновані, а підвезення здійснюються рідко.
«Як мені повідомили мої знайомі з Ємену, які займаються волонтерством, обидві воюючі сторони громадянського конфлікту у країні фактично тримають людей в узді. Їжі немає, панує голод. Роботи немає. Житла немає. Освіта недоступна не те, що для жінок, а й для чоловіків, яких примусово мобілізують із 15-16 років; головне, аби вмів тримати автомат у руках. Власне, правовий сектор в Ємені відсутній як такий», – заявила дослідниця Близького Сходу.
Також з'ясувалося, що жодна міжнародна організація (ні ООН, ні Червоний півмісяць, ні Ліга арабських держав – прим. ред.) до тепер не надає єменцям ніякої гуманітарної допомоги, відмовляючи у допомозі біженцям.
«Я спитала у свого знайомого, чи правда, що так багато дітей у них гине від голоду та спраги. Він відповів: так. Я спитала, чому вони не тікають до сусідніх країн? (Бо я бачила нашу ситуацію, і як наших біженців приймали всі країни). Мені це питання здавалося логічним. Його відповідь мене спантеличила: "Ти не розумієш! Ми не можемо нікуди виїхати. Жодна сусідня країна нас не прийме! Ми зверталися до міжнародних організацій, але як тільки вони узнавали, що ми з Ємену, нам відмовляли в допомозі."
Щоби ви розуміли, в Ємені йде громадянська війна і на відміну від нашої ситуації, там немає хороших і поганих, там сторони суто ділять владу, спустошуючи все навколо. Коли я спитала знайомого, кого він підтримує та за що бореться його народ, він відповів: "Нікого. Ми просто хочемо жити." Просто спробуйте це уявити – у країні багато років триває війна, і обидві сторони борються, аби захопити владу, керувати бідним і голодним народом, який вмирає без сторонньої помочі. Їм плювати на людей! Це трагедія не менша за нашу», – підсумувала Софія Віаріка.
Між тим, як раніше вже повідомляв "Останній Бастіон", багаторічний воєнний конфлікт в Ємені вкрай негативно позначився на природному ландшафті та екології цілого регіону.