Громадянська війна в Ємені згубно впливає на екологію

СВІТ
04 січня, 07:59
Громадянська війна в Ємені згубно впливає на екологію
Фото: Impakter

10-річний воєнний конфлікт на території Ємену вкрай негативно позначився на природному ландшафті та екології цілого регіону.

Про це йдеться у дослідженні урядового Центру управління та розбудови миру, підготовленого й оприлюдненого за сприяння Центру з питань міжнародного розвитку у Неймеґені.

Укладачі стверджують, війна в Ємені набула ознак не тільки гуманітарної, але, що найважливіше, невідворотної кліматичної катастрофи.

Громадянська війна в Ємені згубно впливає на екологію_1

«Знедолені жителі сіл і міст, де пройшли бої, через брак продовольства і палива вирубують залишки лісів, а також висушують останні оази. Цим вони завдають непоправної шкоди довкіллю. У північно-західних провінціях, підконтрольних повстанцям-хуситам, відчувається гостра нестача палива, тому попит на деревину великий. Тільки в столиці країни Сані щорічно безслідно вирубується понад 885 тисяч дерев. Газу у мешканців немає, оскільки трубопровід знищено», – наголошують автори.

У дослідженні підкреслюється, що громадяни Ємену перейшли на дрова кілька років тому: деревину застосовують як для приготування їжі, так і для кустарних ремесел, з яких виживають, однак висаджувати нові дерева ніхто не береться.

На загал багаторічний громадянський конфлікт у цій близькосхідній країні залишив свій слід у вигляді нечисленних вирубаних лісів.

Громадянська війна в Ємені згубно впливає на екологію_3

«За нашими доволі скромними підрахунками, тільки з 2017 по 2020 рік знищено 5 мільйонів дерев. Цей показник еквівалентний 213 км² лісу, враховуючи, що ліси займали лише 3,3% від загальної площі Ємену. Раніше ще ніхто і ніколи не фіксував у країні таких масштабних, правду кажучи, варварських вирубок. Зникнення лісів має фатальні наслідки для навколишнього середовища, ускладнюючи й без того неконтрольовану гуманітарну кризу», – підсумовується у вказаному дослідженні.

Автори стурбовані, що Ємен остаточно перетворюється на пустелю, як і сусідня Саудівська Аравія, оскільки дерев, котрі колись вкривали місцеві гори, більше немає, як і тих джерел води, раніше доступних у рідкісних лісах.

Між тим, як уже інформував "Останній Бастіон", законний уряд Ємену занепокоєний безпорадністю міжнародної спільноти перед хуситами, яким усіляко допомагає Іран.

Громадянська війна в Ємені згубно впливає на екологію_5
Читайте також:
Світ
Попри воєнну поразку в Україні та повне виведення контингенту з Сирії московія намагається зберегти свій вплив на Близькому Сході.
15 травня, 20:34
Світ
Самозваний президент Сирії та путінська маріонетка Башар аль-Асад зустрівся з верховним лідером Ірану.
09 травня, 09:12
Світ
Російська федерація вимушена повністю оголити близькосхідний (південний) фланг, аби здобути хоч якусь, навіть Піррову, перемогу в Україні.
07 травня, 22:46
Світ
У підконтрольній протурецьким сирійським повстанцям провінції Ідліб розгорнули сучасні містечка для розселення мігрантів.
05 травня, 08:58
Світ
Упродовж 11-річної війни карателі російсько-іранського диктатора-маріонетки Башара аль-Асада вбивали по 1000 опозиціонерів на рік.
15 квітня, 08:02
Війна
У зв'язку з тим, що російська орда зазнає величезних втрат серед особового складу, країна-агресор продовжує шукати нових найманців.
27 березня, 22:51