•  

Молебень мовою Христа заспівали для Папи Римського в грузинському храмі

Для Папи Римського Франциска, який відвідав Грузію з апостольським візитом, заспівали молебень арамейською мовою в храмі Светіцховелі, який вже більше тисячі років є духовним центром християнства в країні.

Понтифік разом з делегацією Ватикану був запрошений в патріарший собор Светіцховелі в стародавній столиці Грузії – місті Мцхета.

На службі були присутні прем'єр-міністр і члени уряду Грузії, Католикос-патріарх Ілія II, представники духовенства, дипломатичний корпус.

Частиною служби стало виконання молитовного піснеспіву паствою Старо-Кандского монастиря Тринадцяти сирійських отців, розташованого в Мцхетському районі.

Настоятель ассирійської громади в селі Стара Канда схиархимандрит Серафим Бітбунов (Біт-Харібо) відомий тим, що разом з членами громади записує пісні арамейською мовою, музику до яких складає сам.

Отець Серафим – другий священнослужитель в світі, який здійснює божественну літургію арамейською – мовою Ісуса Христа. Раніше арамейською служили тільки в сирійському місті Маалюля.

Отець Серафим народився і виріс в Грузії. Його батько ассірієць, мати – грузинка. У 2006 році, будучи батьком сімейства і директором спортивної школи в Києві, прийняв постриг. У 2008 році був представлений главі Грузинської Православної Церкви Ілії II, який запросив Серафима стати пастирем для ассірійців в селі Дзвелі Канда (Стара Канда) Мцхетского муніципалітету.

Коментарі