Російська економіка ризикує перегрітися й луснути — Bloomberg

ЕКОНОМІКА
26.04.2024, 08:20
Російська економіка ризикує перегрітися й луснути — Bloomberg
Фото: Bloomberg

Чиновництво держави-окупанта намагається показати, що у них «усе дуже добре». Курс рубля стабілізовано, кризи уникнено, санкції обійдено.

Проте у вівторка кремлівський режим в особі міністра фінансів Антона Сілуанова підвищив прогноз зростання економіки на 2024 рік, відзначивши високий внутрішній попит. Такі відомості із Москви оприлюднило впливове американське видання Bloomberg.

Хоча в деяких людей може виникнути спокуса списати цей крок на геополітичну браваду перед виділенням американської допомоги Україні, російська економічна міць реальна. Новий прогноз від Сілуанова щодо ВВП у 2,8% нижче останнього прогнозу МВФ у 3,2%, виданого минулого тижня.

І знову може виникнути спокуса списати цю стійкість на масштабне нарощування оборонного потенціалу. Але співробітники МВФ, чия штаб-квартира розташована у Вашинґтоні, оцінили ситуацію приблизно так само, як і команда диктатора путіна: сильний ринок праці та швидке зростання зарплат сприяють збільшенню споживчих витрат.

Міжнародний валютний фонд навіть попередив, що «наявні деякі ознаки перегріву економіки, оскільки безробіття знаходиться на рекордно низькому рівні». А як же тоді всі ці західні санкції, масова еміграція російських талантів та відхід низки світових корпоративних гігантів, — невже «мильна бульбашка»?

У діжці меду завжди є ложка дьогтю. Санкції проти російської енергетики не такі жорсткі, як, скажімо, проти Венесуели та Ірану, багато в чому завдяки тому, що західні держави (перш за все США — прим. ред.) не хоче посилювати свій власний соціально-економічний шок від зростання цін на нафту подальшим стрибком вартості життя власних громадян.

Нагадаємо, що деякі фінансові обмеження було запроваджено ще 2014 року після загарбання Криму, і РФ уже амортизувала ці витрати. Тим часом російські домогосподарства зберігають упевненість завдяки щільному ринку праці, де рівень безробіття становить 2,8%, а модель добровільної мобілізації до армії за допомогою фінансових стимулів дозволяє споживачам зберігати спокій і працювати.

Москві необхідно тримати ціни на сиру нафту на поточному рівні — $90 за 1 барель, щоби державний бюджет залишався збалансованим. Падіння, скажімо, до $60 може ускладнити ситуацію; МВФ прогнозує уповільнення зростання до 1,8% наступного року та попереджає: «Потенційні темпи зростання РФ знизилися до 1,25% з 1,7% до конфлікту з Україною. Але поки Москва йде вперед».

Крім того, як раніше повідомляв «Останній Бастіон», росія поза Москвою повертається у часи глобального дефіциту, черг і спекуляцій. Зі столиці цього не видно, але криза насувається на регіони, які можуть почати соціальні бунти.

Читайте також:
Полтава
За весь рік, що минає, народилося менше українців, ніж померло. Серед основних причин депопуляції — російська агресія і зубожіння населення.
22.12.2024, 14:07
Економіка
Ці компанії зареєстровані на адресах масової реєстрації.
08.05.2024, 11:00
Опінії
Відразу обмовимося: нижче доведеться порівнювати недавнє минуле із теперішнім. В аналізі присутні різні статистичні основи для зіставлення.
28.04.2024, 09:18
Світ
Це відбувається на фоні заяв головнокомандувача армії Британії про те, що багатьом британцям потрібно буде служити в армії.
27.01.2024, 19:19
Світ
Це відбувається на тлі рекордно низької народжуваності. Комуністичний режим звинувачує у всіх бідах коронавірусну пандемію і вплив Заходу.
19.01.2024, 07:19
Економіка
Кремлівський бункерний дід сповістив підданих про подолання безробіття. Ось тільки він забув вказати, яким чином це сталося в РФ.
25.12.2023, 19:07