12-ті роковини Смоленської катастрофи

СВІТ
10.04.2022, 20:55
12-ті роковини Смоленської катастрофи

У 2010 році московити підірвали під Смоленськом літак з польською елітою на чолі з президентом Качинським

10 квітня 2010 року в катастрофі літака Ту-154М під Смоленськом у росії загинули 96 осіб: крім Леха Качинського з його дружиною, це були державні чиновники високого рангу, командувачі Війська Польського, а також останній президент РП в екзилі Ришард Качоровський.

Урядовий літак Ту-154М з президентом Польщі Лехом Качинським на борту зазнав катастрофи в результаті детонації вибухового пристрою.

У лютому 2016 року в Польщі, за рішенням тодішнього міністра оборони Антонія Мацеревича, поновили розслідування, створивши відповідну комісію.

У березні 2017 року Антоній Мацеревич назвав катастрофу під Смоленськом терактом, також він заявив про наявність «незаперечних свідчень російської відповідальності за Смоленську катастрофу».

У квітні 2017 року польська прокуратура перекваліфікувала звинувачення на адресу російських диспетчерів із «несвідомого» на «свідоме» доведення ними екіпажу президентського літака до авіакатастрофи.

У квітні 2018 року підкомітет Міноборони Польщі опублікував технічний звіт щодо Смоленської катастрофи, в якому, зокрема, зазначається, що ліве крило літака Ту-154 було знищене внаслідок внутрішнього вибуху. Таких же висновків дійшла і британська лабораторія судово-вибухових речовин Forensic Explosives Laboratory, підпорядкована Міноборони Великої Британії.

12-ті роковини Смоленської катастрофи_1
12-ті роковини Смоленської катастрофи_3

Наприкінці березня 2019 року експерти цієї лабораторії оприлюднили дослідження, що підтверджує сліди тротилу в більшості з 200 зразків розбитого літака президента Леха Качинського.

У вересні 2020 року слідчі Національної прокуратури Польщі подали до суду клопотання про тимчасовий арешт трьох диспетчерів, які чергували в аеропорту Смоленськ-Північний у день аварії польського президентського літака. Проте російська сторона відмовилась їх видати.

Московія заперечує і відкидає будь-яку свою причетність до катастрофи літака з усім керівництвом Польщі на борту, пояснюючи падіння літака погодними умовами і помилкою пілота.

За іронією долі, польська еліта загинула по дорозі на заходи, присвячені річниці злочину радянської влади, яка навесні 1940 року розстріляла 22 тисячі полонених польських військових офіцерів. Так само Москва знищила польську еліту того часу.

На думку лідера партії «Право і справедливість», віцепрем'єр-міністр Польщі Ярослава Качинського, рішення про Смоленськ було прийнято верхівкою кремля. Політик переконаний, що країни заходу можуть почати по-іншому сприймати Смоленську трагедію.

«У багатьох столицях завжди була свідомість того, що там насправді відбулось. І була готовність до певних дій, але тодішній польський уряд взяв курс на приховування правда, будуючи на цьому якесь жахливе примирення з росією. То ж коли ми шукаємо джерел сьогоднішньої української трагедії, то вони там теж є», – заявив Ярослав Качинський.

У неділю, 10 квітня, о 8:41 на всій території Польщі увімкнулися сирени на знак пам’яті жертв смоленської авіакатастрофи, в якій загинув президент Лех Качинський та ряд урядовців, що їхали вшанувати жертв Катинської трагедії.

Читайте також:
Війна
Станом на 15.50 відомо про 12 загиблих. Поранено 11 людей, серед них двоє дітей.
19 листопада, 17:32
Світ
Відомо про трьох загиблих та п'ятьох поранених.
23 жовтня, 18:06
Світ
Офіс ООН з прав людини закликав розслідувати ізраїльський авіаудар, у результаті якого загинули щонайменше 22 людини на півночі Лівану.
16 жовтня, 10:23
Світ
Сатаньягу також включив міжнародні інститути в число «семи фронтів», на яких Ізраїлю доводиться боротися
15 жовтня, 09:15
Світ
Ізраїль здійснює геноцид у Секторі Гази та терористичні атаки в Лівані
03 жовтня, 10:31
Світ
Президент Туреччини звинуватив Ізраїль у геноциді в Газі та попередив про наслідки операції в Лівані
02 жовтня, 10:25