17 травня 2024 року слідчі ДБР затримали Віталія Кропачова

Опінії
17 травня, 16:40
17 травня 2024 року слідчі ДБР затримали Віталія Кропачова

Постать, воістину, легендарну, що уславилась не тільки своїми кримінальними витівками, але й повною безкарністю.

Відомий журналіст, публіцист і блогер

Знаменитим Кропачов – колишній депутат Донецької обласної ради від Партії Регіонів і довірена особа Михайла Добкіна на президентських виборах 2014 року – став у 2015 році завдяки створеної ним роті патрульної служби «Торнадо».

Кропачов у той час разом з кримінальним авторитетом «Футболістом» організував нелегальні поставки вугілля з непідконтрольної території Луганської області, «Футболіст» охороняв товар на території ЛНР, а для охорони ешелонів з вугіллям на підконтрольній території Кропачов домовився з Аваковим про створення в складі Головного управління МВС України в Луганській області роти патрульної служби на чолі з неодноразово засудженим Оніщенком та іншими кримінальниками.

Інформація про подвиги «торнадівців» тоді сколихнула всю Україну, ще б пак: у телефоні командира роти лейтенанта міліції Оніщенка було виявлено листування з так званим «волонтером» Саванчуком, якому досвідчений Оніщенко давав поради, як краще ґвалтувати малолітніх синів.

Саванчуку тоді не допомогло навіть те, що за нього «вписалось» чесне й непідкупне «Громадське», а трохи пізніше – «Слідство.інфо»: педофіл таки потрапив у СІЗО.

Щоби витягнути своїх охоронців з в’язниці, Кропачов найняв найвідомішого українського шахрая Костю Грішіна (він же ж Грішин, він же ж Гришин, він же ж Семен Семенченко). Але пісні й танці у виконанні шахрая, а також блокада Оболонського райсуду результату не дали – бандити в погонах отримали обвинувальні вироки.

Співпраця Кропачова з Грішіним (він же ж Грішин, він же ж Гришин, він же ж Семен Семенченко) на цьому не закінчилась.

Наступним проєктом Кропачова стала «блокада Донбасу», яку організовував Грішін разом з такими відомими любителями грошових знаків як єгорка соболєв і Володимир Парасюк.

Метою «блокади» було припинити поставки на підконтрольну Україну вугілля з шахт Ахметова, що залишились на окупованому Донбасі, а також віджати Слов’янську ТЕС та кілька збагачувальних фабрик, що належали родині Януковича.

Натомість вугілля з непідконтрольного Донбасу мало поставлятись в Україну через олігарха-втікача Курченка. План був виконаний майже повністю й, як стверджували лихі язики, ця операція обійшлась Кропачову усього-на-всього в 50 тисяч доларів. Окрім того,

Кропачов на подяку за послуги допоміг Грішіну (він же ж Грішин, він же ж Гришин, він же ж Семен Семенченко) долучитись до торгівлю вугіллям, що видобувається на непідконтрольній території.

Про подальші оборудки Кропачова можна розповідати годинами – про те, що він чудив на «Центроенерго», як став власником низки телеканалів, як витягував з тюрми ватажка колишньої роти «Торнадо». Але, як бачимо, щось пішло не так і не туди. Напевно, Кропачов або не заніс, або заніс мало – і ось, будь ласка, наслідки. 
Тепер, головне, щоби в телефоні затриманого Кропачова не знайшлось листування з Оніщенком і Костею Грішіним.

Читайте також:
Опінії
У Шабуніна така сама ситуація з ухиленням від військової служби, як і членкині Вищої ради правосуддя Олени Ковбій.
вчора, 11:25
Опінії
Начальник Генштабу ЗСУ Баргилевич просив покарати командира в/ч за незаконні відрядження Шабуніна в НАЗК.
15 червня, 14:10
Кримінал
Він бив та принижував курсантів. Тепер йому загрожує 12 років ув'язнення.
11 червня, 15:42
Кримінал
Сергія Медведчука та Богдана Козака, які перебувають за кордоном, звинуватили у несплаті податків на 75 млн гривень у 2017-2023 роках.
10 червня, 10:37
Опінії
Віталій Шабунін насправді присягу не складав і користується завідомо підробленим документом.
03 червня, 09:55
Полтава
Незаконна риболовля на річці Дніпро біля Кременчука завдала державі збитків на 202 тисячі гривень. Порушникам загрожує не лише штраф.
31 травня, 12:30