Created with Sketch.

9 грудня — День пам'яті жертв геноцидів

09.12.2021, 15:55
Фото ілюстративне
Фото: ucipr.org.ua

Те, що ми спостерігаємо в окупованому Криму щодо киримли цілком відповідає терміну “геноцид".

На території України за останнє століття було здійснено 3 геноциди: Голодомор, Голокост та Депортація кримськотатарського народу.

Не випадково саме Рафал Лемкін, який навчався у Львові і був близьким родичем жертв Голокосту, запропонував цей термін і увів його у міжнародно-правовий дискурс у 1944 році.

Про це у себе на сторінці у ФБ нагадала менеджер Кримськотатарського Ресурсного Центру Людмила Коротких, нагадавши, що саме сьогодні, 9 грудня вшановують жертв Геноцидів.

Вона зазначила, що і після 1948 року, прийняття Конвенції про запобігання злочину геноциду та покарання за нього, ця ганебна практика продовжує застосовуватися тими, хто має силу.

Події, що відбувались або продовжують відбуватись у Руанді (1994), Серебрениці (1995), Дарфурі (2004, 2007), Сіньцзяні (з 2010), Мьянмі (з 2016) жахають своїми масштабами, жорстокістю та кількістю жертв.

Разом з тим, на переконання представниці Кримськотатарського Ресурсного Центру, те що ми спостерігаємо в окупованому Криму протягом останніх 8 років щодо корінного кримськотатарського народу цілком відповідає терміну “геноцид.

Ми багато років наполегливо працюємо аби депортація кримськотатарського народу була визнана геноцидом українським судом, а також міжнародною спільнотою, оскільки такі дії допоможуть запобігти злочину геноциду у відношенні кримських татар у майбутньому. Для вшанування пам’яті жертв депортації кримськотатарського народу можна почати з невеликих кроків, наприклад, ввести відповідальність за заперечення депортації, як акту геноциду та відновити історичні назви топонімів Криму”, - підкреслила Людмила Коротких.

Читайте також
Кремль має намір оголосити про свою перемогу над Україною
Опінії
Чому українці не здадуться
Війна
Іранський журналіст долучився до ЗСУ
Війна
Родина ексбійця полку Калиновського просить Київ обміняти його з білоруської тюрми
Війна
Карельські перевертні у мантіях засудили депортованого українця до неволі
Кримінал
«Відморозки» і право голосу
Війна