Created with Sketch.

9 грудня — День пам'яті жертв геноцидів

09.12.2021, 15:55
Фото ілюстративне
Фото: ucipr.org.ua

Те, що ми спостерігаємо в окупованому Криму щодо киримли цілком відповідає терміну “геноцид".

На території України за останнє століття було здійснено 3 геноциди: Голодомор, Голокост та Депортація кримськотатарського народу.

Не випадково саме Рафал Лемкін, який навчався у Львові і був близьким родичем жертв Голокосту, запропонував цей термін і увів його у міжнародно-правовий дискурс у 1944 році.

Про це у себе на сторінці у ФБ нагадала менеджер Кримськотатарського Ресурсного Центру Людмила Коротких, нагадавши, що саме сьогодні, 9 грудня вшановують жертв Геноцидів.

Вона зазначила, що і після 1948 року, прийняття Конвенції про запобігання злочину геноциду та покарання за нього, ця ганебна практика продовжує застосовуватися тими, хто має силу.

Події, що відбувались або продовжують відбуватись у Руанді (1994), Серебрениці (1995), Дарфурі (2004, 2007), Сіньцзяні (з 2010), Мьянмі (з 2016) жахають своїми масштабами, жорстокістю та кількістю жертв.

Разом з тим, на переконання представниці Кримськотатарського Ресурсного Центру, те що ми спостерігаємо в окупованому Криму протягом останніх 8 років щодо корінного кримськотатарського народу цілком відповідає терміну “геноцид.

Ми багато років наполегливо працюємо аби депортація кримськотатарського народу була визнана геноцидом українським судом, а також міжнародною спільнотою, оскільки такі дії допоможуть запобігти злочину геноциду у відношенні кримських татар у майбутньому. Для вшанування пам’яті жертв депортації кримськотатарського народу можна почати з невеликих кроків, наприклад, ввести відповідальність за заперечення депортації, як акту геноциду та відновити історичні назви топонімів Криму”, - підкреслила Людмила Коротких.

Читайте також
Майже 200 сепаратистських рухів сполохали ФСБ РФ
Світ
Віктор Ющенко звернувся до українських захисників
Політика
Ми ніколи б не подарували родинну вишиванку такому, як Усик!
Політика
Краще вмерти стоячи, ніж жити на колінах. Краще кулі в грудях, ніж канчуки по спинах.
Опінії
Перший штурм столиці Ічкерії
Історія
Від «Черемухи» на Майдані до «Орєшніка» в Дніпрі
Опінії