9 років і мінус 70%: в Україні істотно зменшилася популяція річкової риби

ЕКОНОМІКА
08 лютого, 07:42
9 років і мінус 70%: в Україні істотно зменшилася популяція річкової риби
Фото: Agravery

Внаслідок природних і антропогенних чинників, чисельність риби у річках України невпинно зменшується.

Про це заявив директор Інституту рибного господарства Ігор Грициняк, поінформувала пресслужба Національної академії аграрних наук.

За його словами, кількість вказаних біоресурсів тільки впродовж 2013-2021 років скоротилася на рекордні 70%; навіть зариблення річок не рятує критичної ситуації.

«Цілком імовірно, що до 2024 року Україна змушена буде перейти на імпорт. Аби цього не сталося держава має підтримувати програми селекції й відтворення риби. Сьогодні рибна галузь – унікальна підгалузь тваринництва, яка, поки, не імпортує генний матеріал. У складі інституту діє єдиний селекційно-племінний центр в Україні. І наразі цей живий генетичний банк функціонує фактично без допомоги держави», – зазначив Ігор Грициняк.

Директор вітчизняного Інституту рибного господарства рекомендує зберігати так званий маточний матеріал, який потрібно постійно оновлювати, щоби рибна галузь остаточно не занепала.

Своєю чергою, як раніше вже інформував "Останній Бастіон", екологи б'ють на сполох — риболовецькі судна КНР спустошують світовий океан.

Читайте також:
Кримінал
Реджеп Тайїп Ердоган підтримав ідею більшості співгромадян із приводу посилення покарання за спричинення пожеж в екосистемах.
25 червня, 21:34
Економіка
Жителі та влада Комарської громади Донецької області стали на захист степу з метою зберегти наявну екосистему.
24 лютого, 06:51
Світ
Третю добу поспіль вогнеборці другої за величиною південноамериканської країни намагаються приборкати масштабне полум'я.
19 лютого, 13:56
Полтава
Правоохоронці провели превентивні заходи щодо запобігання незаконному полюванню на території Полтавщини.
21.12.2021, 15:00
Новини
Мисливці, природоохоронці та поліціянти сформували спільні рейдові групи з метою недопущення порушень правил полювання на Сумщині.
14.12.2021, 09:54
Кримінал
Чиновники готуються притягнути до відповідальності винних у незаконному знищенні деревних насаджень у Київській області.
08.10.2021, 08:01