9 років і мінус 70%: в Україні істотно зменшилася популяція річкової риби

ЕКОНОМІКА
08.02.2022, 07:42
9 років і мінус 70%: в Україні істотно зменшилася популяція річкової риби
Фото: Agravery

Внаслідок природних і антропогенних чинників, чисельність риби у річках України невпинно зменшується.

Про це заявив директор Інституту рибного господарства Ігор Грициняк, поінформувала пресслужба Національної академії аграрних наук.

За його словами, кількість вказаних біоресурсів тільки впродовж 2013-2021 років скоротилася на рекордні 70%; навіть зариблення річок не рятує критичної ситуації.

«Цілком імовірно, що до 2024 року Україна змушена буде перейти на імпорт. Аби цього не сталося держава має підтримувати програми селекції й відтворення риби. Сьогодні рибна галузь – унікальна підгалузь тваринництва, яка, поки, не імпортує генний матеріал. У складі інституту діє єдиний селекційно-племінний центр в Україні. І наразі цей живий генетичний банк функціонує фактично без допомоги держави», – зазначив Ігор Грициняк.

Директор вітчизняного Інституту рибного господарства рекомендує зберігати так званий маточний матеріал, який потрібно постійно оновлювати, щоби рибна галузь остаточно не занепала.

Своєю чергою, як раніше вже інформував "Останній Бастіон", екологи б'ють на сполох — риболовецькі судна КНР спустошують світовий океан.

вибір редакції
Читайте також:
Полтава
Сон чорніючий, горицвіт весняний, шафран сітчастий, ковила волосиста і пірчаста. Ця флора не перебуває під охороною держави на Полтавщині.
06 грудня, 08:28
Політика
WWF-Україна закликає ДП «Ліси України» припинити блокування процесу заповідання пралісів
26 листопада, 11:42
Полтава
Дуже рідкісні квітки-брандушки та тюльпан дубравний знаходиться на південному сході Полтавського краю. Ця флора потребує захисту держави.
15 листопада, 14:54
Полтава
Земельні ділянки незайманого степову потребують захисту держави від втручання сільгоспвиробників і забудовників. Полтавщина показує приклад.
31 жовтня, 08:24
Полтава
В околицях села Малий Бакай знайдено ділянки із червонокнижною ковилою. Природоохоронці планують створити захищену законом зону.
13 жовтня, 19:58
Життя
Раніше невідомі організми розвивалися всередині кам'яної породи. Це найдавніші мікробіоми, виявлені у відкладеннях на Півдні Африки.
11 жовтня, 21:43