90 мільйонів для ОПЗЖ на Дніпропетровщині

ПОЛІТИКА
17.11.2023, 09:15
Геннадій Гуфман та Віктор Медведчук
Геннадій Гуфман та Віктор Медведчук

Як розкрадають бюджетні кошти на будівництві спортивних об'єктів під час війни.

ГО «Платформа Громадський Контроль» продовжила вивчати бюджети й зараз дослідили будівництво 26 стадіонів/басейнів/спортивних майданчиків на які у 2023 планують витратити майже 150 млн грн.

Для прикладу візьмемо  спортивний майданчик близько 35 школи в Дніпрі (Перемога 6), на нього в 2023 році вже витратили 29 млн грн. Проплата в травні, за акти від лютого.

Важливі моменти:

  • Місцеві жителі кажуть, що за останній рік не бачили, щоб проводили якісь роботи. Приїхавши туди побачили траву в пів метра і що футбольне поле засипали гравієм. Сказати, що це коштує  29 млн грн, ну дуже важко.
  • Майже по всім позиціям завищені, завищення коливається  від 30% до 150%. Ми зробили великий аналіз цін. Наведемо декілька прикладів завищень: 1 куб піску на ринку коштує 300-465 грн, його купують за 990 грн. Інший приклад, метр труби 530/710 на ринку коштує 9730-14720 грн, а її купують за  23604. Загальна переплата мінімум на 5,5  млн грн і це тільки по  вже проаналізованих нами  60 позиціям. Кошти отримала фірма «Альфабуд»  яка за нашими даними з орбіти Гуфмана (ОПЗЖ). Ось так під час війни ми фінансуємо ОПЗЖ.

Другий приклад, що в 2023 році, ще будували басейн в Кривому розі.

У цьому році вже сплатили 19,5 млн грн за цей басейн. При цьому проплата (1, 2) йшла коштом субвенції  з державного бюджету. А як пам'ятаємо, не військові витрати в держбюджеті покриваються коштами донорів.

Ми проаналізували та порівняли ціни з ринковими по 13 позиціям, за які сплачувались кошти згідно з актами. Бачимо переплату майже у 2 рази. Ринкова вартість матеріалів по цих позиціях —  4  млн грн, а купили їх за  7,7 млн грн. Думаю донори здивуються зрозумівши куди йдуть їх кошти, з урахуванням такого завищення.   

Кошти отримала фірма «Стройінвест» з орбіти Корбана.

Пояснюємо як все це стає можливим.

Голова бюджетної комісії облради є депутат обраний від ОПЗЖ Піддубний С.О., ця комісія має детально дивитися і погоджувати капітальне будівництво в бюджеті. І депутати звичайно нічого не бачить.

Головою профільної комісії облради є депутат обраний від ОПЗЖ Лавріненко  О.Є. , вони мають детально дивитися і погоджувати бюджет по капітальному будівництву. Ці депутати теж нічого не бачать.

В бюджет області заклали окремими рядками кошти, щоб  кошти пішли на фірми Гуфмана ОПЗЖ та іншим. І всі депутати мовчать.  Так  за  останні 15 місяців фірма «Альфабуд» (ОПЗЖ) отримала 90 млн грн за різні проєкти. І такі витрати всіх влаштовують.

Ми зверталися рік тому до голови облради, щоб прибрати депутатів ОПЗЖ з керівників депутатських комісій. А окремо ще усно спілкувалися на початку року з ним, щоб не витрачати кошти з бюджету на стадіони/басейни.

Відповідь від Лукашука (голови обласної ради) зводилась до того, що депутати від ОПЗЖ професійні люди і немає підстав їх позбавляти керівництва депутатських комісій. Тож бачимо що його все влаштовує.

Депутати, коли приймають бюджет мають його аналізувати і дискутувати чи потрібні такі витрати, чи ні. Але схоже вони обговорюють по іншому. 

Якщо дивитися на обласний бюджет, то можна побачити там 26 дивних об'єктів -  стадіонів/басейнів/спортивних майданчиків.

8 об'єктів це замовлення проєктів стадіонів, тобто в 2023  замовляють проєкти і в наступні роки вони будуть будувати стадіони. Але цинізм ситуації в тому, що зміни до обласного бюджету приймалися влітку. І ці зміни були після заклику президента не витрачати кошти на бруківки та стадіони.

Але замість того, щоб зменшити видатки вони навпаки їх збільшили. Так депутати додали на фінансування в 2023 ще 2 стадіони. Так додалося фінансування стадіону в Томаківці та стадіону в Дніпрі (Ясенова 65). І все це Микола Лукашук не бачить і спокійно голосує за такі витрати обласного бюджету. І не чує заклики президента, хоча він обирався від Слуг Народу.

90 мільйонів для ОПЗЖ на Дніпропетровщині_1

На нашу думку, відповідальність  мають нести наступні люди:

  • Кушвід - директор департаменту який пропонував  профінансувати такі об'єкти, приймав акти та ініціював проплати. І взагалі не бачив і не хочу бачити завищених цін в рази.
  • Лукашук. як керівництво обласної ради, який ніяк не реагує на витрати на стадіони/басейни, що це все закладено в бюджеті і якому дуже подобається ОПЗЖ і з ними ніяких проблем він не бачить.
  •  Орлов В.В.  —  профільний заступник.

P.S. Сподіваємось публічність не дозволить  закласти такі видатки  з такими переплатами в бюджет 2024 року. В правоохоронні органи ми звернулися.

Читайте також:
Політика
Місяць тому заступником начальника митного посту «Ягодин» призначено корупціонера Бурдейного.
вчора, 11:07
Політика
Катерина Сікора, котра має проблеми з НАЗК, задекларувала велику кількість нерухомості, а також фірми, які оформлені на її родичів.
вчора, 10:27
Політика
1 листопада Коболєву було надано дозвіл на виїзд за кордон з 4 по 25 листопада.
20 листопада, 15:15
Кримінал
Чиновник, члени його сім'ї та знайома володіють активами (автомобілі, земля й нерухомість), обґрунтувати придбання яких не змогли
20 листопада, 10:09
Політика
Слуга народу Тетяна Єгорова-Луценко не задекларувала нерухомість у франції на 88 тис. євро, записану на її чоловіка.
19 листопада, 15:01
Опінії
Корупційні, а насправді відверто злочинні дії, високопосадовців Фонду держмайна України та ПАТ «Центренерго»
19 листопада, 11:50