А ви чули, що у Республіці Гвінея – державний переворот?

Опінії
07.09.2021, 08:40
А ви чули, що у Республіці Гвінея – державний переворот?

Всі співпадіння і паралелі з Україною - випадкові.

Народний депутат України VIII скликання

Хвилинний текст для тих, хто хоче розібратися, що це і чому це нам може бути цікаво.

Перш за все, слід не плутати країни!

Африканських Гвіней у нас на планеті три. Гвінея-Бісау та Екваторіальна Гвінея – це інші країни, ніж Республіка Гвінея (РГ).
ВВП там, м’яко кажучи, невисокий, десь 1 тис. дол. на душу населення в абсолютних цифрах. І нічого, якось живуть.

Отже, переворот у республіці стався, тому що Франція, схоже, все ж виявляє якусь волю опиратися китайській експансії. А історія там трапилася така.

У 2010 році професор Сорбонни, дисидент Альфа Конде став першим демократично обраним президентом РГ. Спочатку був демократом і профранцузьким. В принципі, Франція до сих пір ставиться до РГ як до своєї колонії, попри усі формальності, і намагається керувати.

Але успіхів Конде, швидких і великих, не добився, паралельно вирішив утікти від французького імперіалізму. Куди? Ну, варіантів небагато -  під крило імперіалізму китайського.

Китайці вклали у країну понад 10 млрд, в основному їх цікавить добування сировини для виробництва алюмінію, РГ – це майже 20% світового ринку цієї сировини.

Місцева корупційна еліта стала васалами Компартії Китаю, демократичні свободи швидко згорнули.

Конде заявив, що він не просто демократ, а демократ з далеко йдучими планами. Тому двох термінів на президентській посаді йому мало, і організував «обнулєніє» в путінському дусі.

83-річного президента втретє «обрали» в жовтні 2020 року після успішного для нього конституційного референдуму, який відкрив йому шлях до висунення на третій термін, але спровокував затяжне протистояння з людськими жертвами.

Після голосування і принесення Конде присяги країна перебувала в патовій ситуації: «етнічна арифметика» чотирьох етно-географічних і електоральних блоків гарантувала Конде успішне переобрання, а роздробленість опозиції гарантувала Конде відносну безпеку.

Але держава поступово переставала працювати. Міністри не ходили на наради, чиновники постійно були відсутні на своїх робочих місцях, процвітала корупція, яка паралізувала господарське життя і ухвалення адміністративних рішень. Конде намагався борсатися, але в результаті перетягував на себе, старого, все більше повноважень, з якими не справлявся.

Тому Франція вирішила зайти з козирів. Заколот очолив командувач елітним підрозділом «Група спеціальних сил» (GPS) підполковник Мамаді Думбуя (на фото),  колишній військовослужбовець французького Іноземного легіону, який очолив GPS у 2018 р. До речі, його Конде збирався арештувати, але

Думбуя встиг першим.

Думаю, зараз французи оформлять його або когось іншого як демократично обраного президента, встановлять контроль над місцевими клептократами, а з Китаєм домовляться про поділ ресурсів Гвінеї напряму, без участі гвінейців.

Всі співпадіння і паралелі з Україною - випадкові.

Читайте також:
Світ
Планується обговорення допомоги Україні
вчора, 12:05
Світ
Нафту з США спрямували в Німеччину на тлі спроб нафтопереробних заводів знайти альтернативу російській нафті
09 серпня, 14:08
Світ
У понеділок, 8 серпня, китайські військові повідомили про нові навчання неподалік від Тайваню
08 серпня, 11:27
Новини
Із закликом виступили сенатори США Ліндсі Грем та Річард Блюменталь
08 серпня, 10:15
Світ
Також зупинено видачу віз для російських власників нерухомості.
06 серпня, 10:19
Опінії
Чи буде надавати росія військову допомогу комуністичного Китаю у разі війни за Тайвань із США? – Звісно, що буде!
05 серпня, 18:45