Ахметову час відповісти за фінансування тероризму на Донбасі

Опінії
03.12.2021, 13:00
Ахметову час відповісти за фінансування тероризму на Донбасі
Фото: Facebook

За що можна притягти до кримінальної відповідальності олігарха Ріната Ахметова?

Народний депутат України VIII скликання

Та просто треба взяти мою заяву про злочин від 25 жовтня 2017 року, за якою було порушено кримінальне провадження №42015000000000008, і рухатися по ньому. Там — державна зрада і фінансування тероризму.

21 жовтня 2017 року в засобах масової інформації, а саме в мережі Інтернет було поширено відео в якому один із засновників "ДНР", прем'єр-міністр самопроголошеної "Донецької народної республіки" (з 16.05.2014 по 07.08.2014 р.) Олександр Бородай повідомляє про фінансування терористичних організацій Рінатом Ахметовим. Зокрема, Бородай прямо вказує на те, що Ахметов спонсорував бойовиків із загону "Восток" Олександра Ходаковського.

У своєму інтерв'ю той же Бородай говорить наступне:

«Ходаковський сидів на фінансуванні Ахметова. Свого часу він (О. Ходаковський) мені від Ріната Ахметова намагався привезти конкретно при свідках валізу з $0,5 млн. Я повернув цей чемодан Ходаковському, і він нібито витратив його на фінансування батальйону "Восток". Зізнаюся, я сприймав його як тимчасового союзника. Я розумів, що Ходаковський веде свою гру разом з Рінатом Ахметовим».

Збройне формування "Восток" було створено в березні 2014 року колишнім командиром спецпідрозділу "Альфа" Управління Служби безпеки України у Донецькій області Олександром Ходаковським. Брало активну участь у збройному конфлікті на території Донецької області на боці РФ.

Кримінальне провадження скинули на СБУ в Маріуполь, а потім спробували закрити у 2018 році, але я в суді це оскаржив. Словом, ось тут треба нарешті провести слідчі дії.

Скромно зауважу, що свого часу санкції РНБО щодо Медведчука з оточенням, і рішення по його "трубі" (Прикарпатзахідтранс) були ухвалені відповідно до тих матеріалів, котрі я свого часу готував, бувши нардепом. І ось, є надія, що я дочекався уже і справи по Ахметову.

Читайте також:
Світ
Французькі правоохоронці мусять знайти виконавців замаху на життя сина другого президента Чеченської Республіки Ічкерія Аслана Масхадова.
07 липня, 18:01
Полтава
Поліціянти відмовилися вносити до ЄРДР інформацію про кримінальні правопорушення у "преміум" фітнес-клубі Вітамін
20 червня, 11:45
Світ
Панування наркокартелів, шалена корупція, бездіяльність правоохоронців і судів стали буденністю для батьківщини нащадків ацтеків і майя.
20 червня, 09:08
Полтава
"Преміум" заклад відмовляється надавати клієнтам договори про надання послуг, змушуючи їх підписувати правила якогось ефемерного клубу
15 червня, 14:31
Опінії
Інакше, який із Володимира Олександровича Президент України чи тим паче Верховний Головнокомандувач Збройних Сил?!
09 червня, 09:07
Виміри
ГУНП в Полтавській Області та УСБУ в Полтавській області намагаються змусити "Останній Бастіон" замовкнути
04 квітня, 15:07