Америка в очікуванні повного затемнення Сонця

06 квітня, 11:34
Америка в очікуванні повного затемнення Сонця

Це явище не повториться протягом десятиліть

8 квітня 2024 року Місяць пройде перед Сонцем, внаслідок чого частина Північної Америки на кілька хвилин зануриться в темряву.

Як повідомляють у NASA, наступного разу подібне явище можна буде спостерігати у 2044 році, пише ABC News.

Затемнення розпочнеться о 18:42 за київським часом й триватиме до 23:52. Для України явище буде непомітним, однак його побачать люди в Ісландії, Ірландії, Португалії, Великою Британією, Мексиці, Канаді та США.

Шлях повного затемнення розпочнеться в штаті Техас і пройде через штати Оклахома, Арканзас, Міссурі, Іллінойс, Кентуккі, Індіана, Огайо, Пенсильванія, Нью-Йорк, Вермонт, Нью-Гемпшир та Мен.

Очікується, що цьогоріч затемнення буде виразнішим, ніж попереднє у 2017 році, оскільки шлях повного затемнення буде майже на 60% ширшим, а тривалість – приблизно на 60% довшою.

Зазначається, що місцями люди зможуть спостерігати до чотирьох з половиною хвилин затемнення.

«Коли сонячний диск буде повністю закритий Місяцем, за лічені секунди день перетворюється в ніч. Стане достатньо темно для того, щоб побачити на небі зорі. Більшість людей дуже емоційно реагують на це космічне явище» – заявив Фред Еспенак, колишній астрофізик з Центру космічних польотів NASA.

Повідомляється, що затемнення по всій Америці транслюватимуть в прямому ефірі низка телеканалів, зокрема ABC, ABC News Live та National Geographic Channel та Disney+.

Також воно привернуло увагу туристів. Відтак населення Техасу де мешкає близько 400 тисяч людей, має подвоїтися через охочих спостерігати космічне явище.

За словами Еспенака, востаннє сонячне затемнення в Америці було в серпні 2017 року. До того – у 1979 році.

У NASA зазначили, що наступне повне сонячне затемнення на території США відбудеться не раніше серпня 2044 року, а далі – у 2045 році.

Читайте також:
Життя
Цей робот може розвивати швидкість до 10 метрів за секунду і переносити вантажі до 10 кілограмів.
15:30
Життя
Американська компанія Aptera Motors випустить спеціальну версію триколісного електрокара. Транспортний засіб працює на сонячній енергії.
06:00
Життя
Українська команда вперше взяла участь у технологічному хакатоні для підлітків Teens in AI, і одразу здобула перемогу.
27 квітня, 08:27
Життя
«Несусвітня дурня»: Ірина Фаріон наполягає, що вона – не професорка і не докторка
25 квітня, 17:10
Життя
Міжнародна команда науковців дослідила функціонал і зовнішність земного ядра. Їхня мета — з'ясувати, який у нього тип теплової конвекції.
23 квітня, 21:41
Життя
Тема стала пріоритетною у зв'язку зі стрімким розвитком польотів у космос.
23 квітня, 11:04