Археологи відкрили нову причину вимирання неандертальців

22.05.2021, 14:35
Археологи відкрили нову причину вимирання неандертальців

Іспанські археологи прийшли до висновку, що неандертальці занадто мало рухалися в порівнянні з їх більш успішними сусідами.

Причини вимирання древніх видів Homo залишаються одним з найскладніших наукових завдань. Археологи вважають, що неандертальці вимерли близько 40 тисяч років тому, при цьому наприкінці свого існування ця тупикова гілка людей виживала на межі своїх фізичних можливостей, що достовірно відомо завдяки аналізам кісткових останків.

Існує безліч гіпотез щодо причин вимирання неандертальців. З одного боку, з поширенням по Євразії предків сучасних людей зросла конкуренція за ресурси. З іншого - зміна клімату, яку не пережили багато видів, що мешкали на Землі. Також існує припущення, що неандертальці зникли через внутрішні причини: невелика популяція з приватними близькородинними кровозмішеннями та природними коливаннями народжуваності, смертності й співвідношення статей. Швидше за все, до зникнення гілки привів комплекс причин, а не одна конкретна.

Ана Марин-Арройо та Алісія Санз-Ройо з Кантабрійського університету провели дослідження, присвячене пошуку причин вимирання неандертальців у Васко-Кантабрії (Північна Іспанія і Південна Франція). Це сталося раніше на кілька тисяч років, ніж в сусідніх регіонах. Для оцінки стратегій виживання неандертальців і предків сучасних людей дослідники відібрали 17 об'єктів, що відносяться до мустьєрської, шательперонської та ориньякскої культур, щоб провести макрофауністіческій аналіз.

Дослідники виявили, що на деяких стоянках крім неандертальців та сучасних людей сильно «наслідили» м'ясоїдні тварини. Так, одна з печер була по черзі зайнята гієнами, леопардами та іншими видами тварин, а також неандертальцями, які залишалися тут на нетривалий час для полювання. Археологи виявили, що неандертальці сильно залежали від навколишнього середовища і полювали тільки на тих тварин, які мешкали неподалік. У той час як сучасні люди були більш гнучкими та добували тварин незалежно від їх місця проживання. Сучасні люди переміщалися на більше відстані від місць свого довгострокового або тимчасового проживання.

Вчені прийшли до висновку, що основним об'єктом полювання виступали дорослі особини благородного оленя. У цьому стратегії виживання неандертальців та сучасних людей схожі та не змінювалися до кінця верхнього палеоліту. Сучасні люди більшою мірою покладалися на мобільність, ніж неандертальці, що значно підвищувало шанси перших на виживання. Автори зазначили, що попередні дослідження кісткових останків неандертальців показали їх схильність голодувати, припускаючи виникнення канібалізму як наслідок цього. Археологи відзначили, що це лише перший крок в їх дослідженнях, які в перспективі зможуть дати відповідь на питання: з чим пов'язано вимирання неандертальців і еволюційний успіх предків сучасних людей.

Автор : Відділ моніторингу
вибір редакції
Читайте також:
Життя
Давня мудрість сходу пояснює, чому ми стаємо слабкими і не можемо вирішувати свої постійно виникаючі проблеми.
вчора, 15:42
Життя
NASA виявило зменшення запасів прісної води на суші і під землею, що пов'язано з посухами та кліматичними змінами.
30 листопада, 15:05
Життя
Любителі фантастики та футурології знають три закони Артура Кларка, сформульовані англійським письменником у книзі «Риси майбутнього».
22 листопада, 11:45
Опінії
Відвідуваність бібліотек зараз різко впала, всі думають, що Гугл може замінити роботу з книгами.
04 листопада, 15:06
Життя
Фото, що пронизує душу. Біле ведмежа обіймає свою мертву матір, близько Шпіцбергену.
22 жовтня, 10:28
Світ
Науковці з Університету Колорадо з'ясували, чому люди отримуємо мітохондріальний геном не від батька. Причина в яйцеклітинах.
13 жовтня, 08:18