Армія без майбутнього

Опінії
06.05.2021, 14:10
Армія без майбутнього

Частина четверта

Відомий журналіст, публіцист і блогер

Загальна вартість майна колишньої радянської організації «Добровільне товариство сприяння армії, авіації та флоту», яке при розпаді СРСР мало бути передано на баланс Міністерства оборони України, але потрапило у власність спритних ділків, не відома, хоча експерти стверджують, що вона становить не менше 10 млрд. доларів США. Окрім колосальної нерухомості (десятки полігонів і аеродромів, сотні тирів і автошкіл, мотодроми, бази підготовки моряків і підводників, Палац підводного спорту, десятки спортивно-технічних і авіаційно-спортивних клубів, навчальні заклади для підготовки інструкторів), на момент розпаду Радянського Союзу в закладах ДТСААФ на території України перебувало понад 1 тис. вантажних автомобілів КАМАЗ і біля 100 паливозаправників, які належали Міністерству оборону СРСР, бронетранспортери, стартові командні пункти, ескадрильї військово-транспортних гелікоптерів Мі-8, гелікоптерів Мі-2, навчальних реактивних літаків L-29, сотні літаків Ан-2, Як-18Т, Як-52 тощо.

Встановити, куди це майно ділось, можна виключно заходами кримінально-правового реагування, оскільки ще в 90-х роках кілька відставних генералів заснували «неприбуткову громадську організацію» під назвою «Товариство сприяння обороні України» та спромоглись зареєструвати на неї майно колишнього ДТСААФ. А державні органи, як відомо, не наділені повноваженням контролювати фінансово-господарську діяльність неприбуткових організацій.

Користуючись тим, що співробітники органів державної влади та управління не були обізнані, що громадська організація «Товариство сприяння обороні України» не має жодного відношення до майна СРСР, яке перебувало у віданні чи користуванні колишнього ДОСААФ, а місцеві громадські організації під назвою «авіаційно-спортивні клуби ТСОУ», «спортивно-технічні клуби ТСОУ» чи «автошколи ТСОУ» не мали жодного відношення ані до ТСОУ, ані до ДТСААФ, керівники ТСОУ розпочали розпродаж майна ДТСААФ і Міністерства оборони СРСР, що ними було протиправно захоплено, з привласненням виручених коштів.

Армія без майбутнього_1
Армія без майбутнього_3
Армія без майбутнього_5

Рейдери, які захопили майно ДТСААФ, те, що змогли продати – продали, а те, що не змогли – знищують. Ось так, наприклад, нині виглядає колишній аеродром ДТСААФ у Вовчанську Харківської області. Фото з харківського сайту Vgorode.ua

Лише в 2015 році питання тіньової приватизації майна колишнього ДТСААФ з ініціативи народного депутата України VIII скликання Ігоря Луценка було внесено на розгляд Спеціальної контрольної комісії Верховної Ради з питань приватизації. Комісія звернулась в Генеральну прокуратуру України, Службу безпеки України, Міністерство оборони України, Фонд державного майна та Міністерство юстиції України з проханням пояснити, які заходи вживаються для того, щоби повернути державі стратегічне державне майно, необхідне для забезпечення обороноздатності країни в умовах російської агресії. У відповідь надійшли відписки. Наприклад СБУ повідомила, що розкрадання майна ДТСААФ вивчалось Головним слідчим управлінням СБУ у якійсь кримінальній справі №787, порушеній 16 липня 2012 року, справа направлена до суду.

Армія без майбутнього_7

Прокуратура м.Києва була більш багатослівною й повідомила, що за фактом розкрадання керівництвом Міністерства молоді та спорту й службовими особами ТСОУ коштів державного бюджету, які Мінмолодьспорт переказував на фіктивні фірми, відкриті керівниками ТСОУ, розслідується кримінальне провадження №42014100000001273 від 20.10.2014. Втім, слово «розслідується» треба було взяти в лапки – йдеться про кримінальне провадження, зареєстроване за особистою вказівкою генерального прокурора України Віталія Яреми, якому автор цих рядків показав документи про кричущі зловживання попсуй-міністра молоді та спорту Булатова, голови ТСОУ Тімченка та заступника голови ТСОУ Грибанова. Оскільки в прокуратурі столиці на той час постійно змінювалось керівництво, ніхто цю справу не розслідував, а Булатов, Тімченко й Грибанов не були навіть допитані.

Армія без майбутнього_9

Міністерство оборони України, розглянувши звернення Спеціальної контрольної комісії Верховної Ради з питань приватизації, підтвердило, що Указ Президії Верховної Ради України від 7 жовтня 1991 року, яким Міністерству оборони України підпорядковані військова техніка та майно Міністерства оборони СРСР, передані навчальним організаціям ДТСААФ, досі не виконаний. «Разом з тим, –зазначив у своєму листі міністр оборони Степан Полторак, – з метою ефективного використання вищезазначеного майна для потреб Збройних Сил України, створення належних умов для первинної допризовної підготовки та військово-патріотичного виховання молоді Спеціальні контрольній комісії Верховної Ради України з питань приватизації запропоновано на засіданні за участю представників Генеральної прокуратури України, Міністерства оборони України, Фонду державного майна України та Міністерства економічного розвитку і торгівлі України розглянути можливість передачі до сфери управління Міністерства оборони України майна ТСОУ».

Армія без майбутнього_11

На засіданні 16 липня 2015 року Спеціальна контрольна комісія Верховної Ради України з питань приватизації ухвалила рішення, в якому, напевно, вперше з 1991 року були розставлені всі юридичні крапки стосовно майна радянської державної організації «Добровільне товариство сприяння армії, авіації та флоту», що перебувало на території України на момент розпаду СРСР.

В Е Р Х О В Н А    РА Д А   У К Р А Ї Н И

Спеціальна контрольна комісія з питань приватизації

Р І Ш Е Н Н Я

щодо вжиття заходів до повернення в державну власність майна радянської загальносоюзної організації ДТСААФ та Міністерства оборони СРСР, переданого навчальним організаціям ДТСААФ, на території України

м. Київ                                                                              16 липня 2015 року

Після проголошення незалежності Україна отримала у власність державні фонди колишнього Союзу Радянських Соціалістичних Республік, які розміщувались на території Української РСР, у тому числі – матеріальну-технічну базу, що використовувалася для розвитку спортивно-технічних і військово-прикладних видів спорту, підготовки мобілізаційного резерву, проведення заходів з військово-патріотичного виховання допризовної молоді.

Більшість закладів, які виконували вищевказану функцію, перебували в структурі Добровільного товариства сприяння армії, авіації і флоту (далі – «ДТСААФ» ), створеного відповідно до Постанови Ради Міністрів СРСР від 20 серпня 1951 року № 3060, розміщувались на фондах, що перебували у сфері управління Ради Міністрів УРСР і фінансувались, переважно, за рахунок коштів союзного та республіканського бюджетів.

Задля навчання обліково-військовим спеціальностям допризовної молоді ДТСААФ використовувало, у тому числі майно (переважно автомобільну техніку), безоплатно передане йому в користування Міністерством оборони СРСР.

Відповідно до постанови Верховної Ради Української РСР від 29.11.1990 №506 «Про захист суверенних прав власності Української РСР» введено мораторій на території республіки на будь-які зміни форми власності та власника державного майна до введення в дію Закону Української РСР про роздержавлення майна.

Згідно з ст. 1 Закону України «Про підприємства, установи та організації союзного підпорядкування, розташованих на території України» майно підприємств, установ і організацій та інших об’єктів союзного підпорядкування є державною власністю України.

Після розпаду Радянського Союзу Президія Верховної Ради України видала Указ від 07.10.1991 №1608-XII, яким підпорядкувала Міністерству оборони України все майно колишнього Міноборони СРСР, передане навчальним організація ДТСААФ на території України. Пунктом 3 вказаного Указу Кабінет Міністрів України було зобов’язано виробити механізм реалізації цього акта.

У подальшому Постановою Верховної Ради України «Про майнові комплекси та фінансові ресурси громадських організацій колишнього Союзу РСР, розташовані на території України» від 10.04.1992 №2268-XII було зобов’язано Фонд державного майна України, до визначення правонаступників загальносоюзних громадських організацій колишнього Союзу РСР, прийняти до 01.05.1992 майно та фінансові ресурси розташованих на території України підприємств, установ та об’єктів, що перебували у віданні центральних органів цих організацій.

Окрім цього, Постановою Верховної Ради України «Про майно загальносоюзних громадських організацій колишнього Союзу РСР» від 04.02.1994 №3943-XII було визначено, що тимчасово, до законодавчого визначення суб’єктів права власності майна загальносоюзних громадських організацій колишнього Союзу РСР, розташованого на території України, зазначене майно є загальнодержавною власністю. Цією ж постановою Верховної Ради України було вказано, що право розпорядження цим майном у процесі приватизації та його використання на умовах оренди здійснює Фонд державного майна України.

Разом з цим протягом 24 років Кабінет Міністрів України не розробив ані механізм реалізації Указу Президії Верховної Ради України від 07.10.1991 №1608-XII та не вирішив на законодавчому рівні питання визначення правонаступництва в користуванні майном громадських організацій колишнього Союзу РСР.

У свою чергу органи Фонду державного майна України протягом вказаного часу вимоги Постанов Верховної Ради України від 10.04.1992 №2268-XII та від 04.02.1994 №3943-XII не виконали, майно та фінансові ресурси вказаних суб’єктів до цього часу не прийняли. Міністерство оборони України питання повернення рухомого майна від громадських організацій не ініціювало.

З метою розв’язання вказаного питання Указом Президента України від 12.03.2015 №140/2015 введено в дію рішення Ради національної безпеки і оборони України від 18 лютого 2015 року «Про заходи щодо створення належної матеріально-технічної бази для лікування, реабілітації та оздоровлення військовослужбовців та інших осіб, які брали безпосередню участь в антитерористичній операції, забезпеченні її проведення, а також учасників бойових дій та інвалідів війни», яким, серед іншого, зобов’язано Кабінет Міністрів України провести в тримісячний строк інвентаризацію майна загальносоюзних громадських об’єднань (організацій) колишнього Союзу PCP, та внести на розгляд Верховної Ради України проект Закону України «Про правовий режим майна загальносоюзних громадських об’єднань (організацій) колишнього Союзу PCP».

Разом з цим проведення інвентаризації вищевказаного майна не організовано, відповідний законопроект на розгляд Верховної Ради України не внесено. З аналізу зібраної інформації наразі взагалі не відомо, яке саме майно на території України належало ДТСААФ, а також було передано в користування ДТСААФ Міністерством оборони СРСР, станом на 24 серпня 1991 року.

Вказані порушення, серед іншого, спричинило й те, що 10.10.1991 Міністерство юстиції України зареєструвало статут Всеукраїнської громадської організації «Товариство сприяння обороні України», відповідно до якого ТСОУ самочинно оголосило себе «правонаступником» ДТСААФ, у тому числі щодо користування майном ДТСААФ і Міністерства оборони СРСР. Аналогічним чином, користуючись правовою невизначеністю в умовах розпаду СРСР, співробітники закладів ДТСААФ (авіаційно-спортивних клубів, автошкіл, плавальних басейнів, навчальних закладів тощо) виступали засновниками місцевих самоврядних громадських організацій, які самочинно проголошували себе «правонаступниками» ДТСААФ у складі ТСОУ.  

Незаконність використання ТСОУ та організаціями й підприємствами ТСОУ майна української республіканської організації ДТСААФ неодноразово підтверджувалось судовими рішеннями, зокрема постановами Вищого господарського суду України від 08.09.2011 у справі №5002-26/3120-2010, від 27.07. 2011 у справі №5002-21/5413.1-2010, від 02.08.2011 у справі №2-5/2482.3-201, від 31.08. 2010 у справі №2-23/5629-2009.

Указана судова практика підтвердила факти незаконності дій службових осіб ТСОУ, пов’язаних з відчуженням майна ДТСААФ, яке незаконно використовується вказаною громадською організацією.

Факти протиправної діяльності представниками ТСОУ підтверджуються і прийняттям відповідних процесуальних рішень правоохоронними органами.

Так, 29 жовтня 2014 року за ознаками розкрадання керівництвом ТСОУ коштів державного бюджету та отримання податкових пільг на підставі підроблених документів було розпочате кримінальне провадження №42014100000001273, яке зараз розслідується Генеральною прокуратурою України.

Триває розслідування кримінального провадження №12014100100005419 за фактами грошових поборів з учасників державних спортивних заходів, що проводились на базі об’єктів ТСОУ, яке 29.05.2014 було внесено до Єдиного державного реєстру досудових розслідувань Шевченківським РУ ГУМВС України в м. Києві на підставі постанови прокуратури м. Києва від 27.02.2010 про порушення кримінальної справи №50-5753. Розслідування вказаного кримінального провадження було ініційовано народними депутатами України у зв’язку з численними повідомленнями про факти протиправної діяльності службових осіб вказаної громадської організації.

Разом з цим відповідних процесуальних рішень про притягнення до кримінальної відповідальності конкретних осіб до цього часу не прийнято. Генеральною прокуратурою України не вживаються заходи для забезпечення відшкодування збитків, завданих державі протиправною діяльністю службових осіб ТОСУ.

Ігнорування вимог рішень Глави Держави, Парламенту України призводить до того, що майже чверть століття унікальна матеріально-технічна база, яка повинна використовуватися для розвитку спортивно-технічних і військово-прикладних видів спорту, проведення заходів військово-патріотичного виховання молоді, безоплатно використовується приватними структурами з виключною метою збагачення останніх.

Більш того, відсутність нормативного врегулювання правового режиму використання вказаного державного майна, невизначеність з органом управління унеможливлює здійснення контролю за його використанням, що стає причинами до знищення, розкрадання та незаконного відчуження державної власності.

Враховуючи викладене,

Комісія вирішила:

1. Звернутися до Кабінету Міністрів України з пропозицією забезпечити негайне виконання рішення Ради національної безпеки і оборони України від 18 лютого 2015 року, введеного в дію Указом Президента України від 12.03.2015 №140/2015щодо:

  • вжиття заходів з організації проведення інвентаризації майна загальносоюзних громадських об’єднань (організацій) колишнього Союзу PCP, яке станом на 24 серпня 1991 року перебувало на території України, у разі необхідності – із залученням Фонду державного майна України, Міністерства оборони України та Державної фінансової інспекції України;
  • за наслідками інвентаризації в разі встановлення фактів знищення, пошкодження або незаконного відчуження державного майна негайно поінформувати відповідні правоохоронні органи для кримінально-правового реагування.

2. Звернутися до Фонду державного майна України з пропозицією:

  • невідкладно визначити кількісний, якісний і вартісний стан майна ДТСААФ (української республіканської організації ДТСААФ), яке перебувало на території України станом на 24 серпня 1991 року;
  • негайного вжити заходи для виконання Постанов Верховної Ради України від 10.04.1992 №2268-XII та від 04.02.1994 №3943-XII щодо прийняття від ТСОУ та організацій/підприємств ТСОУ майна ДТСААФ (української республіканської організації ДТСААФ), яке перебувало на території України станом на 24 серпня 1991 року;
  • провести належну процедуру з перереєстрації права власності на вказане майно.

3. Звернутись до Генерального прокурора України з пропозицією:

  • забезпечити всебічне, повне й об’єктивне розслідування діяльності службових осіб ТСОУ у відповідних кримінальних провадженнях, у ході яких розглянути питання щодо вжиття заходів для забезпечення відшкодування шкоди, завданій державі;
  • вжити заходи кримінально-правового реагування за фактами невиконання рішень Верховної Ради України та Президента України щодо вжиття заходів з повернення у державну власність майна загальносоюзних громадських об’єднань (організацій) колишнього Союзу PCP та протиправного відчуження цього майна службовими особами ТСОУ, під час розслідування якого вирішити питання щодо проведення відповідних експертиз з метою встановлення місця знаходження, якісного та вартісного стану державного майна, яке незаконно перебуває в користуванні ТСОУ, а також розміру шкоди державі внаслідок протиправного його відчуження
  • проінформувати Комісію про результати розслідування кримінальних проваджень.

4. Звернутись до Голови Верховної Ради України з пропозицією заслухати на пленарному засіданні Верховної Ради України Генерального прокурора України з приводу заходів, які вживають органи прокуратури для повернення в державну власність майна ДТСААФ, а також майна Міністерства оборони СРСР, переданого навчальним організаціям ДТСААФ, що перебувало на території України станом на 24 серпня 1991 року.

5. Створити постійну робочу групу з питань повернення в державну власність майна загальносоюзних громадських об’єднань (організацій) колишнього Союзу PCP у складі: народний депутат України Луценко І.В. – голова робочої групи, народні депутати України Корнацький А.О. та Войціцька В.М. – члени робочої групи, якій доручити здійснення поточного  контролю за виконанням рішення Комісії.

6. Доручити членам постійної робочої групи з питань повернення в державну власність майна загальносоюзних громадських об’єднань (організацій) колишнього Союзу PCP підготувати та внести на розгляд Верховної Ради України проект Закону України «Про правовий режим майна загальносоюзних громадських об’єднань (організацій) колишнього Союзу PCP».

7. Доручити постійній робочій групі з питань повернення в державну власність майна загальносоюзних громадських об’єднань (організацій) колишнього Союзу PCP розробити пропозиції щодо залучення громадськості до пошуку майна ДТСААФ і Міністерства оборони СРСР, яке було протиправно відчужено Товариством сприяння обороні України.

8. Рішення Комісії надіслати Президентові України, Кабінету Міністрів України, Раді національної безпеки та оборони України, Генеральній прокуратурі України, Службі безпеки України, Міністерству оборони України, Фонду державного майна України.

Голова комісії                                                                  Б. Філатов

член Комісії                                                                    О. Дубінін

Рішення Спеціальної контрольної комісії Верховної Ради України з питань приватизації так і не було виконано. Як повідомив листом від 26.10.2015 Фонд державного майна України,

«З метою захисту державних інтересів, до остаточного врегулювання питання права власності на майно колишнього ДТСААФ СРСР, розташованого на території України, Фонд звертався до Товариства сприяння обороні України з проханням утриматись від дій, пов’язаних зі зміною форми власності зазначеного майна (лист від 21.05.2001 №10-16-6125). Одночасно, відповідно до рішення Спеціальної контрольної комісії Верховної Ради України з питань приватизації від 16.07.2015, майно колишнього ДТСААФ (на сьогодні – ТСО України), розташоване на території України, необхідно повернути в державну власність.

У свою чергу, з метою виконання зазначеного рішення Спеціальної контрольної комісії Верховної Ради України з питань приватизації, надісланого листом Комісії від 21.07.2015 №04-38/8-136 (184389), Фонд доручив регіональним відділенням Фонду провести роботу (спільно з обласними державними адміністраціями в разі їх згоди) щодо встановлення наявності зазначеного майна.

З метою визначення кількісного складу зазначеного майна органами приватизації, зокрема, було направлено звернення до обласних організацій ТСО України щодо надання відповідної інформації. Однак обласними організаціями в основному було відмовлено в наданні інформації про нерухоме майно».

Уявімо на хвилину: на дворі жовтень 2015 року; рік тому Україна ледь захистила незалежність виключно завдяки добровольчому руху, який зміг зупинити російського агресора; внаслідок воєнних дій загинуло понад 10 тис. осіб, анексований Крим, окуповані райони Донецької та Луганської областей; новообраний парламент ухвалює основоположний документ своєї діяльність – Коаліційну угоду – в яку записує зобов’язання негайно ліквідувати псевдо-громадську організацію «Товариство сприяння обороні України» та повернути в державну власність майно радянської організації ДТСААФ, яке має стратегічне значення й слугує для підготовки підрозділів територіальної оборони та допризовників; СБУ та органи прокуратури розслідують низку кримінальних проваджень щодо рейдерів, що захопили це державне майно; РНБОУ ухвалю рішення, що вводиться в дію Указом президента, про негайну, впродовж трьох місяців, інвентаризацію майна колишніх загальносоюзних організацій, які має прийняти на баланс Фонд державного майна України; Спеціальна контрольна комісія Верховної Ради з питань приватизації разом з Міністерством оборони України, Фондом державного майна України та Головною військовою прокуратурою розробляє план повернення в державну власність майна ДТСААФ, Фонд держмайна на виконання цього рішення звертається до ТСОУ з вимогою надати перелік цього майна, що було незаконно привласнено, але рейдери не тільки не надають інформації, але виставляють охорону й не пускають представників Фонду на об’єкти ДТСААФ.

Що б трапилось з цими рейдерами в будь-якій нормальній країні? – Правильно. Вже наступний ранок голова ТСОУ Віктор Тімченко зустрічав би в слідчому ізоляторі. Але президент Порошенко дарував Віктору Миколайовичу недоторканність і заблокував всю роботу з поверненню в державну власність майна ДТСААФ. Натомість Сивочолий Гетьман розпочав з Тімченком переговори, що той полишить посаду голови ТСОУ, забере собі трохи державного майна, щоби повернути борг Андрію Альоші (урешті-решт, Тімченку за його поступливість був подарований автодром «Чайка»), а всі інше майно ДТСААФ залишиться за ТСОУ, яке Тімченко передасть у приватну власність довіреній особі Порошенка Сергію Пашинському.

У той час як Фонд державного майна безуспішно намагався скласти перелік майна ДТСААФ, яке захопив Тімченко-старший, список цього державного майна, складений у Москві ще в 2007 році, був у Пашинського, який розмічав, що саме він продасть, як тільки його представник очолить ТСОУ. Автор цих рядків зміг у 2015 році отримати цей документ від помічників Пашинського попри те, що улюблена соратниця Сергія Володимировича Тетяна Чорновол ще в травні 2014 року влаштувала телефоном мені істерику, вимагаючи, щоби я не збирав інформацію про розкрадання майна ДТСААФ і не перевіряв, з якою метою попсуй-міністр Булатов переказав на рахунки ТСОУ 1,7млн. грн. бюджетних коштів.

Ба більш того, у 31 березня 2015 року – за чотири місяці після підписання Коаліційної угоди, де парламентські фракції більшості зобов’язались ліквідувати ТСОУ та повернути майно ДТСААФ у державну власність – у Верховній Раді був зареєстрований законопроект, внесений соратниками Пашинського – Парубієм, Левусом, Величковичем, Євтушком та іншими безкорисливими борцями за народне щастя – яким пропонувалось надати псвдо-громадській організації «Товариство сприяння обороні України» право розпоряджатись державним майном та державне фінансування (вже була домовленість, що ТСОУ, як тільки перейде під оруду Пашинського, отримуватиме щороку з бюджету 200 млн. грн.). Цікавий нюанс – як зазначено на сайті Верховної Ради, законопроект розробили, з дозволу сказати, «експерти» Громадської ініціативи «Реанімаційний пакет реформ» Шипілов, Чижмар і Сухарєв. Про те, що цей «реанімаційний пакет» становить собою збіговисько безграмотних аферистів, не чув, хіба, глухий. Але після цього законопроекту прозріли навіть сліпі – «експерт» Чижмар на той час вже офіційно був працевлаштований у ТСОУ і офіційно отримував гроші від рейдерів.

Цей законопроект моментально був схвалений Комітетом Верховної Ради з питань національної безпеки і оборони, який очолював Пашинський. Але втрутився Комітет з питань запобігання і протидії корупції й з ініціативи народного депутата Ігоря Луценка 6 липня 2016 року ухвалив рішення про те, що законопроект містить корупціогенні фактори. Зокрема

«Законопроектом передбачається фінансування за рахунок державного бюджету громадської організації «Товариство сприяння обороні України», а надання цій громадській організації пільг та привілеїв суперечить положенням Конституції України та антикорупційному законодавству. Статтею 36 Конституції визначено, що усі об’єднання громадян рівні перед законом.

Законопроектом пропонується передати майно колишньої загальносоюзної організації Добровільне товариство сприяння армії, авіації та флоту (ДТСААФ) громадській організації Товариство сприяння обороні України. Вказане майно фактично вже знаходиться у віданні цієї організації без будь-яких правових підстав, а тому оспорюється державними органами України.

Комітетом вирішено визнати проект Закону, таким, що не відповідає вимогам антикорупційного законодавства і запропонувати Верховній Раді України його відхилити».

З жовтня 2017 року державним майном колишнього ДТСААФ розпоряджається колишній народний депутат від БЮТ Сергій Кошин
З жовтня 2017 року державним майном колишнього ДТСААФ розпоряджається колишній народний депутат від БЮТ Сергій Кошин

Але головною причиною, з якої законопроект Парубія і Ко про фінансування рейдерів з державного бюджету був знятий з розгляду, стала та обставина, що Пашинському не вдалось очолити ТСОУ: у результаті запеклої боротьби за майно ДТСААФ Тімченко-старший, отримавши «на посошок» мотодром «Чайка», у жовтні 2017 року передав свою посаду не Тетяні Чорновол чи іншому представникові Пашинського, а колишньому народному депутатові від «Блоку Юлії Тимошенко» Сергію Кошину. Сергій Мефодійович до 2007 року нужденно працював директором Дубровицької автошколи на Рівненщині, але завдяки дружбі з Олександром Абдулліним, одним зі фінансових стовпів Всеукраїнського об’єднання «Батькіщвина», раптом опинився в прохідній частині виборчого списку БЮТ. Втім, лихі язики стверджують, що Кошин працює одночасно на дві кишені – забезпечує за рахунок комерційної експлуатації майна ДТСААФ виборчі кампанії «Батьківщини» та не забуває матеріально підтримувати Пашинського.   

(далі буде)

Читайте також:
Опінії
Українська армія на силу воює тими людьми, які до неї вступили. Цивільні мусять обирати — ставати на захист Неньки чи опинитися в окупації.
02 квітня, 13:48
Війна
У зв'язку з таненням людських ресурсів Україні буде тяжко не те що перемогти, а й встояти. Треба негайно змінювати підхід до ведення боїв.
25 лютого, 19:02
Опінії
Дивімося на речі реалістично: Москва сама не впаде, ніколи такого не було. А тому, мусимо чимдуж підштовхнути падаючу у труну недодержаву.
21 січня, 11:15
Війна
Бійці «Інтернаціонального Легіону» — контрактники. Але як і українці, вони відважно воюють, отримують поранення і гинуть за Україну.
12.11.2023, 16:12
Опінії
Ворог збирається грати в довгу. Готується воювати роками, реалізує виробничу програму озброєнь, розраховану на роки вперед.
29.10.2023, 13:25
Війна
Якщо весь Генеральний штаб чи хтось із генералів воліє закидати російських окупантів українським "гарматним м'ясом", то це поганий план.
03.09.2023, 18:14