«Асканія-Нова» про розслідування отруєння птахів

КРИМІНАЛ
30.03.2021, 10:55
«Асканія-Нова» про розслідування отруєння птахів

На поліцію суттєво впливають

Чи вчасно відреагувала Держпродспоживслужба та правоохоронні органи на ситуацію із загибеллю птахів внаслідок споживання отруєного зерна, розповів директор біосферного заповідника «Асканія-Нова» імені Ф. Е. Фальц-Фейна НААН Віктор Гавриленко «Ракурсу».

Перша реакція з боку працівників Держпродспоживслужби була дуже швидка і ми були вдячними за оперативність. Через півтори години після виявлення трупів і ледь живих журавлів 2 січня 2021 року, їхні працівники вже були у заповіднику. Але за день, коли виявилося, що птахи загинули не від хвороб, а від сильнодіючої речовини, ми побачили сповільнення дій не лише Держпродспоживслужби, але й поліції. Кримінальна справа була відкрита лише 11 січня, — зазначили в «Асканії-Новій».

За словами Гавриленка, 5 січня працівники заповідника затримали на полях громадян, які розкидали з тракторного пристрою отруєне препаратом «Номайс» (де основна діюча речовина — бродіфакум) зерно й викликали правоохоронців. Наявність отруєного зерна в подальшому підтвердив Центр превентивної токсикології, харчової та хімічної безпеки Міністерства охорони здоров’я України.

Потім з екрану ми дізнаємося, що кримінальна справа відкрита 11 січня «на основі аналізу інформації, отриманої з Інтернету»! Тобто, для поліції було мало даних для відкриття кримінальної справи на той час зі збитками у 1,3 млн грн, коли 2 січня (було зафіксовано першу загибель журавлів — ред.) і особливо після 5 січня ми передали правоохоронцям затриманих на розкиданні зерна, — зазначив Гавриленко.

В «Асканії-Новій» уточнили, що на поле, де були затримані аграрії, журавлі не сідали. Проте там і донині сідають огари.

Лише після широкого розголосу, який ми змушені були зробити, першу справу відкрили. Тому ми зробили висновок, що на дії правоохоронних органів хтось суттєво впливає, про що було повідомлено відповідні органи виконавчої влади, — резюмували в «Асканії-Новій».

Масова загибель сірих журавлів в херсонському заповіднику «Асканія-Нова» пов’язана з отруєнням. Екоінспекція Херсонської області підтвердила факт отруєння журавлів, які померли в січні. Токсичне зерно птахи з’їли за межами заповідника.  

«Асканія-Нова» про розслідування отруєння птахів_1

Вони вилітали за межі ядра заповідника та за межі самого заповідника годуватися. І так сталося, що вони знайшли поле, яке оброблене хімікатами. Ми зафіксували смерть більшості зграї, яка зупинилася в «Асканії-Нові». Це дуже сумний момент, оскільки за моє життя я жодного разу не зустрічав такої масової загибелі червонокнижних тварин, — заявив директор заповідника Віктор Гавриленко.

До цього очільниця Держслужби з питань безпеки харчових продуктів Владислава Магалецька заявила, що у внутрішніх органах птахів знайшли сліди агрохімікатів. За її словами, смерть птахів стала наслідком боротьби з гризунами на полях або безвідповідальним підходом до утилізації протравленого зерна, яке могли викинути на поле.

Внаслідок загибелі птахів збитки становлять понад 2,7 млн грн. За даними Червоної книги, в Україні налічується від 500−600 до 700−850 пар сірих журавлів. Як відомо, біосферний заповідник «Асканія-Нова» імені Фрідріха Фальц-Фейна розташований у Чаплинському районі Херсонської області на площі 33,3 тис. га.

Читайте також:
Кримінал
ДБР розпочало досудове розслідування.
08 квітня, 11:58
Політика
Назвавши українок повіями та відмовившись вибачатися.
19 березня, 09:57
Кримінал
Католицька Церква може пишатися тим, що виховала свідомих послідовників. Правда всі вони чомусь служать світовому єврейству.
05 січня, 14:45
Кримінал
Олексій Тандир прагне уникнути виплати компенсації родині вбитого ним нацгвардійця Вадима Бондаренка.
15.12.2023, 18:31
Життя
Цькування учнів у школах, а також закладах оздоровлення — наслідок совєцької окупації. Наш народ ментально хворий і не бажає лікуватися.
07.12.2023, 19:12
Кримінал
Пацієнти помирають, поліція і медики мовчать.
07.12.2023, 17:15