Борг людяності — чому ірландці збирають гроші для індіанців США?

СВІТ
22 травня, 16:50

Корінні американці зі штату Оклагома, які врятували мешканців Ірландії від голоду, тепер самі опинилися на межі виживання через коронавірус.

Історія означеної проблеми сягає середини ХІХ століття, а саме 1845-1847 років, коли острів був виснажений великим ірландським картопляним голодом.

Його викликало принесене британськими окупантами з континентальної Європи грибкове захворювання коренеплоду – фітофторозу.

Тоді представники племені Чокто, які пережили подібне лихо, зібрали 170 доларів (майже 5350 доларів у теперішньому еквіваленті) і кілька мішків з насінням, чим врятували голодних мешканців Ірландії.

За різними підрахунками, від великого картопляного голоду і його катастрофічних наслідків померло від 500 тисяч до 1,5 мільйона осіб, майже 1 мільйон виживши у пошуках кращої долі емігрували до Америки.

На згадку про цю подію в місті Мідлтон у графстві Корк було встановлено символічну скульптуру з 9 величезних сталевих пір'їн у вигляді чаші під назвою "Споріднені душі" (англ. Kindred Spirits).

Борг людяності — чому ірландці збирають гроші для індіанців США?_1

Сьогодні ж, аби віддати своєрідний борг людяності, ірландці підтримали добровільний збір коштів для постраждалих від коронавірусу індіанців Оклагоми

Його оголосили представники племені Навахо на благочинній мережевій платформі "GoFundMe" (станом на 22 травня сума пожертвувань досягла 4 мільйонів доларів).

У соціальних мережах прості мешканці Ірландії діляться посиланням, закликаючи небайдужих підтримати їхню ініціативу, щоби появити свою доброту і співчуття у найважчих для всього світу умовах.

Зібрані кошти вже йдуть на допомогу корінного населення, яке до всього потерпає від нестачі чистої води, продовольства та медикаментів.

«Від імені всього нашого народу я хочу подякувати Ірландії за прояв солідарності та великодушність. У часи великого картопляного голоду 1840-х років ми спорідненими душами й ця єдність до нині не припиняється. Маємо надію, що народи Ірландії, Навахо та Гопі й надалі матимуть міцні дружні стосунки, які є в ірландців та Чокто», — прокоментував ситуацію уповноважений у справах племені Чокто в Оклагому, американський політик Ґері Дейл-Беттон.

вибір редакції
Читайте також:
Опішнянська амбулаторія загальної практики сімейної медицини поповнилася бойлером для підігріву води та обладнанням для душової.
13 травня, 11:36
Кордони поліціянтів у спецодязі, перекриті вулиці, розграбовані крамниці, автівки у полум'ї, юрби агресивних протестувальників...
09:09
Безвладдя і масові заворушення розв'язали руки поліційському свавіллю у США.
вчора, 12:25
Науковці наполягають на необхідності системних змін, щоб вирівняти криву шкідливих викидів і не допустити найгірших наслідків для клімату.
31 травня, 11:20
Під час протестів були пошкоджені або розграбовані щонайменше 170 магазинів, спалені кілька десятків автомобілів і будівель.
31 травня, 10:11
Ільхам Алієв дав високу оцінку готовності Збройним силам країни захищати її суверенітет і територіальну цілісність.
30 травня, 15:27