Боротьба за українські надра переходить у затяжну фазу

Ротшильди повертаються? Як світові гіганти входять в українську гру
Уряд залучив закордонних радників і виділив з резервного фонду 113 млн грн — майже порівну для Міністерств юстиції та економіки.
Перша фірма зайшла в Україну у 2017 році, починаючи з 500 доларів на місяць. Зараз вона розраховує на 1,3 млн доларів. Але такою сумою її не налякаєш.
У квітні 2018 року компанія уклала угоду з Мін'юстом на 2,75 млн доларів для представництва інтересів України у справі за позовом міноритарних акціонерів ПАТ «Укрнафта» в Арбітражному інституті Торгової палати Стокгольма.
У липні 2023 року Hogan Lovells представляла інтереси уряду України в суді США. Стверджують, що це «дозволило зберегти понад 42 млн доларів для фінансування оборони країни». Але ми це не перевіряли.
У серпні 2023 року фірма консультувала групу власників облігацій НАК «Нафтогаз України» щодо реструктуризації боргу компанії.
Hogan Lovells не можна віднести до близьких до Дональда Трампа, проте їхні шляхи перетиналися.
Партнер Тай Кобб у 2017 році залишив компанію, щоб приєднатися до юридичної команди Трампа, який тоді намагався довести, що не отримував зиску від можливого втручання росії в американські вибори. Там експерт не прижився.
А колишній голова регулятора в енергетиці (FERC) при Трампі — Ніл Чаттерджі — після звільнення з держслужби став радником Hogan Lovells.
З іншого боку, фірма брала участь у судових процесах проти адміністрації Трампа та потрапила до переліку юркомпаній, які перевіряли на відсутність дискримінації працівників.
З Ротшильдами, наче, взаємини теж не такі вже й теплі. Колись вони допомагали Трампу реструктуризувати борги його казино. Але це нічого не означає.
Хоча деякі політичні в’язні переконані, що саме Ротшильди вже мають плани на українські надра. Якщо це так, то Трампу дадуть серйозний бій. Але питання в тому, чи виграє від цього Україна?
Здається, що перший раунд переговорів української команди, посиленої легіонерами, має відбутися у США 11–12 квітня.