Британія передала Україні новітні ракети Martlet

ВІЙНА
04.12.2023, 17:35
Британія передала Україні новітні ракети Martlet

Велика Британія передала Україні ракети Martlet, які допоможуть у боротьбі з ворожими дронами.

Велика Британія могла надати Україні деякі зі своїх новітніх озброєнь.

Про це пише видання The Times.

Видання зазначає, що Велика Британія надала Україні деякі зі своїх новітніх озброєнь для боротьби з дронами-камікадзе Shahed. Йдеться про ракети Martlet.

Однак офіційної заяви про постачання такого виду військової допомоги поки що немає.

Міністерство оборони Великої Британії розмістило початкове замовлення на 1000 ракет, поставки яких були заплановані починаючи з 2013 року. Однак початкова експлуатаційна спроможність була придбана 2021 року, а повна оперативна спроможність очікується 2024 року.

Довідково:


Ракети Martlet – легка багатоцільова керована ракета, створена для потреб військових Великої Британії компанією Thales Air Defense.

Міністерство оборони Великої Британії розмістило початкове замовлення на 1000 ракет, постачання яких було заплановано починаючи з 2013 року. Однак початкова експлуатаційна спроможність була набута в 2021 році, а повна оперативна спроможність очікується в 2024 році.

LMM призначена для забезпечення єдиного сімейства зброї, яка може використовуватися в різних режимах, включаючи:

  • Морський – LMM буде перевозитися на нових вертольотах Lynx Wildcat Королівського флоту для використання проти малих надводних суден. Турецька компанія ASELSAN розробила спеціальні системи кріплення, які також можуть дозволити запускати LMM з військово-морських платформ, таких як швидкісні штурмовики .
  • Поверхня-поверхня – подвійний ефект (осколковий вибух і кумулятивний заряд) боєголовки LMM робить її придатною для використання проти широкого кола наземних цілей, включаючи легку/середню броню.
  • Повітряний запуск – модульна конструкція ракети дозволяє в майбутньому розробляти та впроваджувати альтернативні боєголовки та ГСН.
  • «Земля-повітря» – у липні 2019 року загін протиповітряної оборони 30-ти інформаційної групи Commando випробував LMM в режимі «земля-повітря» проти безпілотників-цілей Meggitt Banshee. Версія була випробувана як на малих суднах, так і як ПЗРК. Останній, потрапив на службу в Україні в 2022 році, здійснивши там збиття ворожого російського дрона.

LMM в початковій партії використовують лазерний промінь з інфрачервоним терміналом самонаведення та лазерний датчик наближення, хоча напівактивна лазерна версія знаходиться в стадії розробки для точних наземних ударів.

Сама ракета має вагу 13 кг з бойовою частиною 3 кг. Довжина – 1,3 м. Діаметр – 76 мм. Використовується багаторежимне наведення (лазер, напівактивний лазер, інфрачервоне випромінювання). Швидкість ракети – 1,5 Мах. Дальність дії – 8 км. Менша, порівняно з Starstreak, швидкість, за повідомленням британських військових, дає оператору більше часу для прицілювання і допомагає більш влучній стрільбі.

Бойове застосування:

10 квітня 2022 року в соціальних мережах було поширене відео пуску ПЗРК по БПЛА типу «Орлан-10» військовими 95 ОДШБр. Через особливості транспортно-пускового контейнера зенітної керованої ракети журналістам видання Defense Express та порталу Мілітарний вдалось встановити, що це — Martlet LMM.

Оператори:

  • Британія передала Україні новітні ракети Martlet_1  Велика Британія — 1000 ракет на замовлення, розгорнуті в експлуатації з травня 2021 року
  • Британія передала Україні новітні ракети Martlet_3  Індонезія — невідома кількість, вперше помічений під час навчань Latbakjatrat 2022, які використовуються 14-м батальйоном повітряної артилерії армії (Yonarhanud 14).
  • Британія передала Україні новітні ракети Martlet_5  Україна — невідома кількість, вперше помічений для збиття російського БПЛА «Орлан-10» 95-ю десантно-штурмовою бригадою.
вибір редакції
Читайте також:
Війна
Країна виділить 250 мільйонів євро на закупівлю боєприпасів для України.
вчора, 18:44
Політика
Джозеф Байден закликав Конгрес його прийняти.
05 лютого, 10:05
Війна
Сенат планує розпочати процедурні слухання в понеділок і поставити закон на голосування незабаром після цього — в середу.
03 лютого, 09:13
Війна
Терміни постачання з міркувань безпеки не розголошуватимуть.
31 січня, 10:51
Війна
А британський прем'єр-міністр Ріші Сунак сьогодні оголосить про понад $3 млрд військової підтримки Україні від Великої Британії.
12 січня, 10:05
Опінії
Німецька влада досі боїться надавати українським захисникам засоби далекобійного знищення окупантів. Фантоми минулого ширяють Берліном.
10 січня, 07:10