У Брюсселі з Вашинґтоном не сподіваються на українську перемогу у війні проти росії. І це є дуже велика помилка західного істеблішменту.
Про це на щорічному безпековому форумі у швейцарському Люцерні сказав колишній очільник Об'єднаного командування Збройних сил Об'єднаного королівства сер Ричард Берронс. Він звернувся з потужною промовою до європейських чиновників та лідерів думок, закликавши посилити підтримку України.
Сер Берронс переконаний, сьогодні як ніколи важливо розуміти контекст міжнародної політики, яка остаточно змінилася після російського воєнного вторгнення торік наприкінці лютого. Європейський союз і США своєю м'якотілістю та цілковитим ігноруванням нового status quo у світі можуть занапастити власну безпеку.
«Не розповідайте мені, що вам не по кишені мобілізувати вашу промисловість і волю, щоб Україна перемогла. Ви уявляєте економіку €15 трильйонів на рік. Дайте мені €75 мільярдів на рік на наступні 2-3 роки і я зроблю так, що українська армія переможе. Мова не про те, чи це по кишені. Мова про вибір, про компетенцію», — наголосив британський генерал.
Своїми словами Ричард Берронс намагався привести західних політиків і чиновників, які загрузнули у бюрократичній павутині, до тями. Він чітко визначив точку відліку — певний Рубікон, за яким ЄС і США мусять цілодобово стояти поруч з Україною, яка відбиває російську агресію.
«Багато з вас, особливо найстарші [звертаючись до європейців — прим. ред.], прожили своє доросле життя з почуттям того, що епоха конфліктів в Європі закінчена. У нас комфортне життя, в якому нам гарантовано зростання добробуту і безпеки, і ми думаємо, що світ врешті-решт піде нашим шляхом — тріумф демократій та ринкових економік. Нічого більше немає! Хочете точку відліку? Будь ласка: все почалося тоді, коли росія нахабно вдерлася до Криму у 2014 році.
Ви думаєте, що ви живете у постконфліктну епоху, але набагато ймовірніше, що ви живете в передконфліктну епоху й у вас в Європі немає жодного імунітету [від війни — прим. ред.]. Що ви повинні зрозуміти: війни виграються та програються вами [людьми — прим. ред.], тож якщо ви подивіться на те, що відбувається в Україні — там воюють такі самі, як ви: люди, які 2 роки тому мали таке ж життя, як і у вас.
Це не та війна, яку ви звикли бачити у своєму житті — на кшталт Іраку чи Афґаністану, куди ви відправляєте професійну армію для точкової інтервенції проти купки головорізів. Епоху таких війн завершено! Ви звикли говорити про те, як на ваше життя впливає зміна клімату, і як вам потрібно протистояти цьому, але вам потрібно думати про те, як ви протистоятимете тим, хто може почати з вами конфлікт. Це факт, що жодна європейська країна не виживе — запитайте в України — якщо не інвестує у власну та колективну безпеку. Навіть США та КНР потрібні друзі.
ЄС завжди вважав за краще не поєднувати політичну і військову силу з його економічною потужністю. Можливо, якийсь час це працювало, але у майбутньому це вже не працюватиме. Перемога України у війні важлива для всіх нас настільки ж, наскільки вона важлива для молодих українських чоловіків і жінок, які зараз замерзають в окопах.
Війна в Україні — це ваші інтереси та ваша безпека! І зараз вам потрібно зробити вибір. Українські солдати в окопах, і вони там усю зиму, вже не першу, мушу наголосити. Їм не вистачатиме боєприпасів, техніки чи навчання... Єдиний спосіб, щоб Україна перемогла — це, щоби ми мобілізували нашу промисловість та нашу волю, яка за цим стоїть. Не кажіть мені, що вам це не по кишені!
Настав час Америці та Європі спільно взятися разом і підставити плече Україні. Ви всі лідери. Ви ведете людство, коли воно може бути на межі зникнення. Ми завжди боролися за речі, які існують лише в головах: релігія, політика, філософія. Нині ми боремося зі зброєю в руках у цифрову епоху», — пояснив ситуацію сер Берронс.
А проте, як раніше повідомляв «Останній Бастіон» із посиланням на заяву прем'єр-міністра Естонії, Захід має посилити військову допомогу українцям, щоби не дати Кремлю перемогти. Адже диктатури всього світу спостерігають за війною.