Наша підтримка допоможе Україні протриматися довше за росію — прем'єрка Естонії

СВІТ
16.11.2023, 10:58
Наша підтримка допоможе Україні протриматися довше за росію — прем'єрка Естонії
Фото: Voice of America

Захід має посилити військову допомогу українцям, щоби не дати Кремлю перемогти. Адже диктатури всього світу спостерігають за війною.

Про це в інтерв'ю для державного американського телеканалу Voice of America заявила прем'єр-міністр Естонії Кая Каллас. За її словами, якщо подивитися на питання ресурсів, то сукупний ВВП Європи у 7 разів більший, аніж у росії й цим слід скористатися для збільшення рівня підтримки України.

Очільниця естонського уряду наголосила, що нині всі потенційні агресори у світі ретельно занотовують, як діє росія та як поводяться західні країни. Й у разі, якщо демократична проукраїнська коаліція дасть слабину, то десь на планеті неодмінно спалахне новий конфлікт.

«Це війна на виснаження. Це не безвихідь, але потрібно багато часу. У війні на виснаження є три основні елементи. Це люди, ресурси та бойовий дух. Росія думає, що може протриматися довше, ніж Україна. Але я маю підстави вірити, що наша підтримка допоможе Україні протриматися довше, ніж росії.

Щодо людей, то Європа навчає від 30 до 40 тисяч українських військових. Якщо стільки ж тренує Америка, то це 80 тисяч тренованих солдатів проти строковиків, які відправляються у бій з боку росії. Отже, ми можемо бути більш витривалими, ніж росія з точки зору людей.

Також діють санкції, а це означає, що російський бюджет має проблеми. Вони втратили третину свого бюджету і не можуть нічого отримати ззовні. У них проблеми. І третій елемент – моральний дух українців, які борються за свої домівки. Бойовий дух у них однозначно вищий, ніж у росії. Нам також залишається вірити у перемогу України», — висловилася Кая Каллас.

вибір редакції
Читайте також:
Війна
Країна виділить 250 мільйонів євро на закупівлю боєприпасів для України.
вчора, 18:44
Політика
Джозеф Байден закликав Конгрес його прийняти.
05 лютого, 10:05
Війна
Сенат планує розпочати процедурні слухання в понеділок і поставити закон на голосування незабаром після цього — в середу.
03 лютого, 09:13
Війна
Терміни постачання з міркувань безпеки не розголошуватимуть.
31 січня, 10:51
Війна
А британський прем'єр-міністр Ріші Сунак сьогодні оголосить про понад $3 млрд військової підтримки Україні від Великої Британії.
12 січня, 10:05
Опінії
Німецька влада досі боїться надавати українським захисникам засоби далекобійного знищення окупантів. Фантоми минулого ширяють Берліном.
10 січня, 07:10