Будівництво на кістках

ПОЛТАВА
07.07.2020, 15:50

Проєкт нещодавно був анонсований депутатами Полтавської міської ради.

У черговий раз в нашому місті піднімається питання благоустрою території, що знаходиться поруч із музичним училищем по вулиці Соборності.

На сьогодні там вже розміщено кав’ярню та планується будівництво нової сцени, на місці демонтованої не так давно старої споруди.

Будівництво на кістках_1

Окрім цього, тут планується прокладання пішохідних доріжок, встановлення лавок та створення муралу на стіні будинку.

Будівництво на кістках_3

Звісно, подібні пропозиції виглядають перспективними та ніби відображають потреби містян у зонах відпочинку.
Однак, якщо уважно придивитися, обрана територія все ж є не зовсім вдалою саме для розміщення сцени. Бо саме в цьому куточку міста в минулому був місцем розташування кількох церков, зокрема Воскресенської. Ця церква була однією із найстаріших у місті, адже відома з кінця 17 ст., утім, як і більшості таких споруд, її доля була вирішена – радянська окупаційна влада знищила її у 1936 році, а на її місці зведено музичне училище.

Будівництво на кістках_5

Внаслідок цього просторова композиція міста різко деградувала, а містобудівна своєрідність була значною мірою втрачена.

Іншою особливістю цієї території, про яку чомусь у Полтаві «забувають», є те, що поруч зі Спаською церквою та Воскресенською церквами розташовувалися міські цвинтарі. Зокрема, наприкінці 90-х років минулого століття тут були виявлені поховання полтавців біля Спаської церкви. Також відомо, що на частину поховань з цвинтаря Воскресенської церкви натрапили будівельники, що зводили огорожу біля сучасного краєзнавчого музею.

Полтавськими істориками, зокрема, висловлювалося припущення, що на цих цвинтарях знайшли свій останній притулок захисники фортеці, адже значна кількість виявлених тут кістяків мають ознаки смертельних травм.

З огляду на викладені вище факти, видається неприйнятним та вкрай необдуманими рішення про встановлення тут сцени для масових розваг.

Дійсно, місто, має бути, в першу чергу, для людей: створення парку чи алеї з меморативним об’єктом видається тут більш доречним ніж чергове місце для танців на кістках.

Автор : Геннадій Сікалов
Читайте також:
Полтава
У межах сільської громади на тижні завершилося будівництво артезіанської свердловини. Тепер триває узгодження всіх документів та дозволів.
11 квітня, 20:45
Полтава
Роки минають, сніги тануть, а з ними сходить і дорожче покриття, лишаючи оголений місячний пейзаж. Куди ж пішли гроші платників податків?
19 лютого, 06:14
Полтава
Котляревський, Мясоєдов і Петлюра жахнулися б, побачивши, на щó перетворили їхнє рідне місто нащадки. Полтава руйнується і без війни.
31 січня, 07:15
Полтава
Наперекір російській воєнній агресії українське самоврядування розвивається і планує вільне майбутнє. Доказ тому — село Сергіївка.
26 січня, 20:34
Полтава
Рукожопі приблуди, які засідають у владних кабінетах Полтави, покалічили дерева.
21.11.2023, 15:03
Політика
Поки чиновники з депутатами ділять податки та розкрадають бюджет, пересічні українці діють. Адже патріотизм — це не слова, а справи.
28.09.2023, 20:36