Цей закон віддаляє, а не наближує нашу перемогу.

Опінії
26 січня, 11:25
Цей закон віддаляє, а не наближує нашу перемогу.

Президент Зеленський підписав закон № 8271 про посилення кримінальної відповідальності військовослужбовців за невиконання наказів

Журналіст, оглядач

Переважна більшість проблем на війні - це проблеми командування. Солдати не воюють самі по собі. Але замість боєприпасів їм шлють на фронт кримінальну статтю.

Закон 8271 міг бути тільки фрагментом системних змін в управлінні, організації, комплектуванні, застосуванні, тактиці, забезпеченні, озброєнні, одним з елементів створення воєнної юстиції. Сам по собі він цінності не має.

Солдати без закону 8271 цілий рік громили російську кадрову армію. І наші великі жертви стались не через солдатів, а тому що ті, хто  розробили закон, не купували снаряди та міни, не будували оборону. Це не провина солдат.

І це не солдати винуваті, що не вистачає підготовлених командних кадрів, що бійців дуже часто направляють на фронт після кількох днів підготовки, навіть без елементарної злагодженості, що недостатньо організованості та забезпечення, що не вистачає чим стріляти, що "весільні мавіки" треба купляти на власні кошти, а у штатах посади для операторів дронів досі не передбачені. Солдати не сидять у бункері у Києві, у них нема часу на іміджмейкерів, промови, піар, вони кожного дня ризикують собою і їм страшно, і цього ризику та страху не зрозуміло  тільки тим, хто бездумно штампує закони.

Я так бачу, що законом 8271 влада підштовхнула суспільство більше розповідати про деяких наших командирів та вищих керівників, які погано розуміють свої службові обов'язки, та чиї дії не відповідають вимогам часу, і витрачають життя бійців не через бажання досягнути перемоги, а через бажання скинути на когось проблеми ефективної організації бойових дій.

Закон 8271 має бути спрямований в першу чергу на тих, хто керує.

Читайте також:
Політика
"Слугам неукраїнського народу" до вподоби зберігати успадкований від попередників устрій, де громадяни – керований охлос, а вони – патриції.
21 березня, 19:52
Політика
Телеканали підняли розцінки на 25% у порівнянні з минулим роком
21 березня, 12:41
Опінії
Політично стурбовані громадяни бідкаються, що, мовляв, глава держави Андрій Єрмак оточив себе усілякими пройдисвітами
17 березня, 10:35
Політика
В Офісі Президента Голобородька як вогню бояться українських захисників. Голова держави Андрій Єрмак укотре зробив "хід конем".
14 березня, 21:08
Політика
Тепер нагороджена Будановим "Ксюша Манекен" зможе себе проявити в статусі послиці в одній з африканських країн.
14 березня, 14:39
Опінії
Все вказує на вибірковість та навіть корупційність санкцій на гральному ринку
12 березня, 14:35