Через корупційні схеми депутатів страждають діти

ПОЛТАВА
28.12.2021, 15:35
Ігор Горжій
Ігор Горжій

AUDI A8 замість гідроізоляції підлоги та очистки стін від грибка

У 2019 році Останній Бастіон повідомляв про те, що фірми, пов'язані з депутатом від БЮТ Горжієм Ігорем Григоровичем, "освоюють" десятки мільйонів гривень бюджетних коштів, здійснюючи нібито проведення капітального ремонту шкіл міста Полтави.

Серед закладів освіти, до "ремонту" яких доклав руку Ігор Горжій, був і Полтавський ліцей № 3.

Два роки тому Останній Бастіон почав бити на сполох, та розповідав про те, як розкрадаються кошти, виділені на реставрацію Полтавської спеціалізованої школи № 3.

Зразок
Зразок "капітально відремонтованого" Горжієм І.Г., вікна у ЗОШ № 3

Але нас тоді не почули, скоріше навіть не хотіли чути, бо Управління капітального будівництва Полтавського міськвиконкому та Департамент освіти Полтавської міської ради були дуже зацікавлені у корупційній співпраці з підприємствами Горжія.

До серпня 2021 року Ігор Григорович був власником ТОВ "Газонафтовий промисловий комплекс". Далі ситуація змінилася, і свою частку він передав Мартиновій Марії Вікторівні з Миколаєва.

Через корупційні схеми депутатів страждають діти_3
Через корупційні схеми депутатів страждають діти_5

ТОВ "Газонафтовий промисловий комплекс" було засновано у 2016 році. У 2017 році його власником стає Ігор Горжій.

Через корупційні схеми депутатів страждають діти_7

Після того, як підприємство перейшло у власність Горжія, воно стало постійним учасником державних закупівель. Якщо у 2016 році підприємство підписало лише 3 договори, то за період 2017 - 2021 років було підписано 43 договори на загальну суму понад 106 мільйонів гривень.

Через корупційні схеми депутатів страждають діти_9

Основними замовниками ТОВ "ГНПК" були : Управління капітального будівництва Полтавського міськвиконком - 12 договорів на майже 107 мільйона гривень, Департамент освіти Полтавської міської ради - 14 договорів на 8,4 мільйона гривень, Полтавське обласне комунальне виробниче підприємство теплового господарства «Полтаватеплоенерго» - 8 договорів на 3,8 мільйона гривень, Управління культури виконавчого комітету Полтавської міської ради - 3 договори на 2,7 мільйона гривень, Полтавська міська централізована бібліотечна система - 4 договори на 1,4 мільйона гривень.

Через корупційні схеми депутатів страждають діти_11
Через корупційні схеми депутатів страждають діти_13

Отже, за останні кілька років підприємство непогано заробило на державних закупівлях, а от щодо якості робіт виникають значні сумніви.

Як і передбачав Останній Бастіон, реставраційні роботи в Полтавському ліцеї № 3 відбувалися з численними порушеннями, деякі роботи, передбачені договорами, не були виконані взагалі.

Згідно з тендерною документацією, за умови повного фінансування, ТОВ "ГНПК" мало виконати наступні роботи:

  • частково замінити вікна на двокамерні металопластикові;
  • підсилити пошкоджені балки перекриття;
  • відреставрувати покрівлю;
  • відреставрувати ґанки та зробити пандуси;
  • відновити гідроізоляцію та очистити стіни від грибка;
  • відреставрувати гранітний цоколь;
  • відновити карнизи, тяги тощо;
  • влаштувати та відновити підвісні стелі;
  • пошпаклювати, поґрунутвати та пофарбувати стіни, тощо.

Але після здачі робіт було виявлено, що роботи виконані неякісно та не в повному обсязі. Як виявилося, підприємство не виконало гідроізоляцію підлоги та взагалі не очистило стіни від грибка.

Виникає логічне питання : хто приймав роботи від замовника і чому не було проведено ретельного аналізу виконаних та скритих робіт? Чому діти повинні навчатися в приміщенні, де стіни покриті грибком ? Хто за це буде відповідати ?


Довідково:

Численними дослідженнями доведено, що мікроскопічні гриби беруть участь в патогенезі різних захворювань людини. Гриби в цілому, і цвілі, зокрема, можуть викликати захворювання людини трьома шляхами:

1. Пряма інфекція. Пліснява викликає ці види захворювань дуже рідко і переважно у хворих з серйозними імунодефіцитними станами.

2. Гриби можуть викликати алергічні реакції, які зазвичай обумовлені вдиханням або потраплянням на слизові оболонки частинок цвілевих грибів. Алергію можуть викликати як живі, так і мертві гриби.

3. Гриби можуть продукувати токсини, які викликають хворобливі реакції у людей і тварин. Основним шляхом надходження їх в організм є шлунково-кишковий тракт - із забрудненою токсигенними грибами їжею. Деякі мікотоксини є дуже сильними отрутами.

Найпоширеніше їх вплив - це алергенний. Цвілеві і дріжджові гриби відіграють роль алергенів. Значна поширеність грибів у всьому світі робить їх важливими факторами розвитку і провокації загострень, а також персистуючого перебігу бронхіальної астми. Найбільш поширені гриби - Penicillium, Candida, Aspergillus, Alternaria і Cladosporium.

Цвіль може бути білою, чорною, червоною. Найотруйнішою цвіллю для здоров'я на сьогоднішній день вважається жовта цвіль, з високим ступенем ймовірності вона виробляє афлатоксин.

Вони можуть бути збудниками мікозів, брати участь у розвитку мікогенної алергії, алергічного бронхолегеневого аспергільозу, алергічного «грибного» риносинуситу і т.п.

Деякі дослідники відносять сюди ж і мігрені, отити, закладеність носа, бронхіти, серцево-судинні порушення і так далі. Тому мікроскопічні гриби приміщень (в пилу, повітрі, на стінах) розглядаються як суттєвий фактор, який може негативно впливати на здоров'я людини. У числі алергенів в приміщенні гриби займають 2-е місце після кліщів сімейства Pyroglyphidae, тобто гриби відносять до основних причин виникнення алергічних станів.


І це лише те, що вдалося виявити наразі, скільки ще було допущено порушень при реставрації і скільки було викрадено бюджетних коштів ?

ТОВ "ГНПК" було укладено 4 договори з УКБ Полтавського міськвиконкому на реставрацію Полтавського ліцею № 3:

Від 29.05.2017 року - Реставрація пам"ятки історії та архітектури місцевого значення Комунального закладу " Полтавська спеціалізована школа І-ІІІ ступенів № 3 Полтавської міської ради Полтавської області "- на суму 8 896 391 грн;

Від 31.05.2018 року - Реставрація пам'ятки історії та архітектури місцевого значення Комунального закладу "Полтавська спеціалізована школа І-ІІІ ступенів № 3 Полтавської міської ради Полтавської області" - на суму 22 704 226 грн;

Від 22.04.2019 року - Реставрація пам'ятки історії та архітектури місцевого значення Комунального закладу "Полтавська спеціалізована школа І-ІІІ ступенів № 3 "Полтавської міської ради Полтавської області"  - на суму 10 591 248 грн;

Ще два договори було укладено цьогоріч, їх замовником виступав КЗ Науковий ліцей № 3 Полтавської міської ради :

Від 03.08.2021 року - Послуги з поточного ремонту підлоги приміщень Наукового ліцею №3 Полтавської міської ради - на суму 196 084 грн;

Від 30.11.2021 року - Послуги з поточного ремонту стін (відновлення опорядження стін приміщення) Наукового ліцею №3; Послуги з поточного ремонту стін (відновлення опорядження стін приміщення) Наукового ліцею №3 - на суму 32 212 грн;

Як бачимо, неякісно проведені реставраційні роботи обійшлися місту в майже 42,5 мільйони гривень.

Куди поділися гроші і хто за це буде відповідати ?

Тепер нам розповідають, що хочуть "запросити фахівців, які в Україні реставрують старі будівлі, церкви, де не було гідроізоляції. Вони просвердлюють у стінах отвори, туди вводять антигрибковий засіб, який всотується у стіни і знищує грибок. Будемо замовляти цю послугу, щоб діти не навчалися у таких приміщеннях".

Тобто на проведення антигрибкової обробки, яку мало зробити ТОВ "ГНПК", будуть витрачатися додаткові кошти з міського бюджету. Це якась бездонна яма !

Ці роботи мав би оплатити Ігор Горжій, який "освоїв" десятки мільйонів бюджетних коштів на реставрації ліцею. Але він чомусь мовчить.

Діяльність підприємства Горжія вже зацікавила правоохоронні органи.

У провадженні СВ Полтавського ВП ГУНП в Полтавській області перебуває кримінальне провадження № 12018170040001001 від 29.03.2018 року за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.1 ст.191 КК України.

28.03.2018 року ТОВ "Останній Бастіон" подав до Поліції заяву про те, що виявлено факт привласнення, розтрати державних коштів  службовими особами управління освіти ВК "Полтавської міської ради" під час укладання та виконання договору підряду № 147 від 04.08.2017 року на виконання робіт по об'єкту "Капітальний ремонт приміщення харчоблоку та актової зали Полтавської ЗОШ №10."

Так, у ході проведення моніторингу сайту публічних закупівель PROZORRO установлено, що Управління освіти ВК Полтавської міської ради (код ЄДРПОУ 02145725) 04.08.2017 року було укладено договір підряду № 147 на виконання робіт з "Капітального ремонту приміщень харчоблоку та актової зали Полтавської ЗОШ №10 ім. В.Г. Короленка Полтавської міської ради по вул. Пушкіна, 20/23" з ТОВ Газонафтовий промисловий комплекс (код ЄДРПОУ 39625400) на загальну суму 1 365 363.85 грн. Строк виконання робіт за укладеним договором до 31.12.2017 року,

З метою виконання обов'язків, покладених зазначеним договором Управлінням освіти виконкому Полтавської міської ради здійснило перерахування бюджетних коштів призначених на Капітальний ремонт приміщення харчоблоку та актової зали Полтавської ЗОШ №10 в сумі 851 668.27 грн. При цьому, залишок робіт за вказаним договором залишається не виконаним у повному обсязі.

25.03.2019 строк досудового розслідування кримінального провадження №12018170040001001 від 29.03.2018 року за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.1 ст.191 КК України, було продовжено на шість місяців.

Слідчим управлінням ГУ Національної поліції в Полтавській області за дорученням прокуратури Полтавської області здійснюється досудове розслідування у кримінальному провадженні за № 12019170000000428 від 21.12.2019 року за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 191 КК України.

В ході досудового розслідування було встановлено, що до СУ ГУНП в Полтавській області надійшли матеріали УСР в Полтавській області ДСР НП України по факту привласнення бюджетних коштів службовими особами Управління капітального будівництва Полтавського міськвиконкому за попередньою змовою із службовими особами ТОВ Газонафтовий промисловий комплекс під час виконання робіт по об`єкту: Будівництво будівлі харчоблоку та пральні Комунального закладу "Полтавський спеціалізований навчально-виховний комплекс №26 Перші кроки Полтавської міської ради" та по об`єкту: Реставрація пам`ятки історії та архітектури місцевого значення Комунального закладу "Полтавська спеціалізована школа І-ІІІ ступенів №3 Полтавської міської ради".

В ході проведення досудового розслідування по даному кримінальному провадженню досліджується ряд фактів привласнення бюджетних коштів службовими особами Управління капітального будівництва Полтавського міськвиконкому за попередньою змовою із службовими особами ТОВ Газонафтовий промисловий комплекс , під час виконання будівельних робіт по ряду об`єктів.

Згідно повідомлення УСР в Полтавській області ДСР НП України службовими особами Управління капітального будівництва Полтавського міськвиконкому за попередньою змовою із службовими особами ТОВ "Газонафтовий промисловий комплекс" здійснюють привласнення бюджетних коштів шляхом внесення недостовірних відомостей до актів виконаних робіт (форми КБ-2в) щодо вартості та обсягів виконаних робіт.

17 червня 2021 року строк досудового розслідування у кримінальному провадженні № 12019170000000428 від 21.12.2019 року за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 191 КК України було продовжено до 12-ти місяців, а саме до 21.06.2022 року.

Ми радимо слідчим не зупинятися та провести перевірку виконання всіх 43-х договорів ТОВ "Газонафтовий промисловий комплекс".

Ми навіть можемо підказати куди поділися вкрадені кошти...

У квітні 2021 року ТОВ "Газонафтовий промисловий комплекс" придбало новенький автомобіль AUDI A8 2021 року випуску, можна сказати - прямо з конвеєра.

Через корупційні схеми депутатів страждають діти_15

Приблизна вартість автомобіля складає близько 100 000 Доларів США (близько 2 800 000 гривень).

Через корупційні схеми депутатів страждають діти_17
Через корупційні схеми депутатів страждають діти_19
Через корупційні схеми депутатів страждають діти_21

Як не дивно, на цьому автомобілі постійно пересувається містом Ігор Горжій, хоча він вже не має жодного відношення до підприємства.

У своїй декларації за 2020 рік Ігор Григорович зазначає, що не має власного нерухомого чи рухомого майна (бідний, як церковна миша).

Але не все так погано у Горжія. Він постійно декларує позичені третім особам готівкові кошти в розмірі 300 тисяч доларів США та 300 тисяч гривень. Чималенька сума, враховуючи той факт, що за період 2016-2021 років він задекларував 1 151 197 гривень дивідендів та заробітної плати від ТОВ "ГНПК" - в середньому 191 тисяча гривень на рік.

Але запозичені кошти Горжію не поспішають повертати. І це не дивно, адже в його безоплатному користуванні перебувають:

  • Житловий будинок площею 338 кв.м. (Власник - Смілянська Ірина Володимирівна )
  • Земельна ділянка 600 кв.м. (Власник - Смілянська Ірина Володимирівна )
  • Земельна ділянка 601 кв.м. (Власник -Смілянська Ірина Володимирівна )
  • Земельна ділянка 600 кв.м. (Власник - Смілянська Ірина Володимирівна )
  • Гараж площею 48 кв.м. (Власник -КООПЕРАТИВ ГЕОЛОГ )
  • Автомобіль TOYOTA RAV-4 HYBRID 2017 року випуску. (Власник - Горжій Григорій Максимович)
  • Автомобіль AUDI Q7 2017 року випуску. (Власник - Горжій Григорій Максимович)

Витрати на утримання нерухомості та автомобілів добре б'ють по кишені Горжія, але чомусь цей факт не цікавить НАЗК, яке б мало перевірити спосіб життя колишнього депутата Полтавської обласної ради, який наразі обіймає посаду т.в.о. Начальника Державної екологічної інспекції Центрального округу.

Через корупційні схеми депутатів страждають діти_23

У червні 2021 року Ігор Горжій придбав три земельні ділянки та будинок (раніше він їх орендував у Смілянської Ірини Володимирівни).

За землю та будинок Ігор Горжій заплатив 2 694 900 гривень.

Через корупційні схеми депутатів страждають діти_25

Дані покупки мають зацікавити НАЗК, адже в деклараціях Горжія таких грошей немає !

Дуже прикро, що через корупційні схеми депутатів Полтавської обласної ради страждають діти, котрі вимушені навчатися в школі з грибком на стінах.

На прикладі Ігоря Горжія можемо лише спостерігати за бездіяльністю органів державної влади, прямим обов'язком яких є не тільки розслідування крадіжки бюджетних коштів, а і унеможливлення втрати здоров'я дітьми, щоденно контактуючими зі спорами грибів, чи з ними самими.

Автор : Останній Бастіон
Читайте також:
Кримінал
У наступному засіданні 13 лютого суд буде вирішувати, чи зупиняти розгляд справи Костянтина Юсубова
13:37
Кримінал
Його підозрюють у заволодінні коштами селищної громади на Львівщині.
11:21
Кримінал
Мирослава Носу підозрюють у привласненні бюджетних коштів на суму понад 1,5 мільйона гривень
вчора, 22:00
Кримінал
Підозрюваний та його спільник, підприємець, розробили схему, яка передбачала постачання продукції АТ «Укрзалізниця» за завищеними цінами.
вчора, 15:53
Опінії
Запитання до Кривоноса: чому досі не розслідувана справа члена Наглядової ради «Укрзалізниці»?
вчора, 10:27
Політика
Цемент від менеджерів Олексія Чернишова для Нафтогазу.
16 січня, 15:00