Created with Sketch.

Четверта світова війна вже на порозі

03.01.2023, 15:09
Фото: Telegram

Коли 24/7 живеш у війні, зчаста здається, що ти – центр Всесвіту, тобі всі навколо винні. Натомість коли дають, – то завжди мало.

З тієї ж "опери" відчуття, що якщо твоя країна у війні – значить і весь світ там має бути. При тому, в уяві людини, яка малює собі Світову Війну, вона має забарвлення Першої та Другої, себто мільйони трупів, як у Вердені, танкові прориви, як у Гайнца Ґудеріана та «УРА-А-А!!!», як у Червоної армії.

Та от момент, після Першої та Другої була ще й Третя, "Холодна", коли США і СССР воювали на чужих територіях за власні інтереси: Корея, В'єтнам, Афґаністан, дрібніші конфлікти... А Четверта, ну, вона вже триває, і вона йде повністю відповідно часу, в який ми всі живемо; тобто гібридно.

Не можна думати, що Україна – епіцентр всього. Україна – детонатор всього, ось так правильно!

Кремлівський дегенерат Владімір Путін, який якраз-таки мислив критеріями Першої та Другої світових війн, коли повномасштабно вперся сюди 24.II.2022, запустив глобальні процеси. Але ці процеси закінчаться, так само як закінчилися Три Світові Війни – перерозподілом світових сфер впливу і новим світовим правопорядком.

От тільки полів битви буде значно менше. Наразі ж нікому, окрім дегенерата Путіна не потрібно кидати світ у прірву кривавої бійні, перетворюючи планету на апокаліптичний пейзаж.

Світ став глобальним і дуже пов'язаним між собою. Достатньо України, Сирії, пари африканських конфліктів, ну, й арабо-ізраїльський; цього досить для формування нових правил світового співіснування і паритету.

Саме тому нам не дають швидко перемогти. Але швидка перемога України запустить на Росії незворотні процеси розпаду, що автоматично посилить комуністичний Китай, при тому значною мірою.

А кому це потрібно? Краще поганий, слабкий, але буфер між Китаєм та Цивілізованим Світом – аніж відсутність такого; плюс, серйозні люди ще не придумали як вибудовувати нову геополітику з тими державами екссуб'єктами РФ, які виникнуть після розпаду псевдоімперії, але не підпадуть під вплив Китаю.

Наразі КНР зацікавлена у нормалізації відносин зі США і побудові двополярного світу у системі Пекін-Вашинґтон. США хочуть багатополярності та центрів впливу, (більшість з яких будуть під їхнім протекторатом, звісно).

Так, це серйозний наріжний камінь, проте він не є приводом для всесвітньої військової конфронтації; тим більше цьогоріч. Нагадаю, що символи року, які ми всі знаємо – китайські.

Рік Кролика настає ось-ось у лютому. У рік Кролика ніхто відкриту війну не почне, а знаєте чому? Бо 1939-й був рік Кролика!

Відтак погано закінчив той, хто першим почав. А для других, хто підхопив, це, зрештою, вилилось у розпад, хай і через багато років.

Автор – Назар Приходько, політолог-міжнародник і військовий експерт

Читайте також
Образ ворога: Кремль демонізує азійських мігрантів
Війна
Починається справжня світова торговельна війна
Економіка
Той, хто перший прийде і запропонує переговори — зрадник
Війна
Політична криза у США нагадує падіння західної Римської імперії
Світ
«Офіси простих рішень» існують від часів Мойсея
Політика
Українцям протипоказаний популізм
Політика