Чому мильні бульбашки є різнокольоровими?

28 травня, 13:55

Дізнайтеся секрети мильної бульбашки.

Мильні бульбашки – одна з веселих забав, гарний компаньйон на святі, їх обожнюють, як діти, так і дорослі.

Милуючись бульбашками можна помітити райдужний малюнок. Він як відбиток пальця або сніжинка ніколи не повторюється.

Стінки міхура складаються з води та двох шарів мильної субстанції всередині та зовні. Коли світловий промінь проходить крізь плівку шару – він розкладається на сім кольорів веселки від червоного до фіолетового.

Далі промінь відбивається від зовнішньої площини й при проходженні через лінзоподібну плівку заломлюється і відбивається під кутом від внутрішньої поверхні. Внаслідок інтерференції таких відбитків ми спостерігаємо на стінках бульбашок райдужні розводи.

Чому мильні бульбашки є різнокольоровими?_1

Колір мильної бульбашки залежить від товщини плівки. Коли товщина стінок шару досить велика, то зі спектра зникає червоний колір, обумовлюючи домінування синьо-зелених відтінків. На наступному етапі «життя» кульки забирається жовтий тон при переважанні синього кольору. При ще більшому стоншені — оболонка стає пурпурова, а потім золотисто-жовта. Перед тим як лопнути, шар тьмяніє втративши всі свої фарби.

Щоб спіймати бульбашку і роздивитись її принади потрібно всього лиш змастити руку мильним розчином або вдягнути шерстяну рукавицю.

Доказом того, що бульбашки полюбляють дорослі є зареєстрований рекорд Матея Кодеша з Чехії, який створив гігантського міхура в якому помістилося 275 осіб та автомобіль.

Чому мильні бульбашки є різнокольоровими?_2

Бульбашки можна приготувати в домашніх умовах. Для цього потрібні шампунь або засіб для миття посуду, очищена вода, гліцерин у співвідношенні 2:6:1. За добу можна розпочинати розваги.

Автор : Анна Айвазовська
Читайте також:
Чи знаєте ви як давно з’явилася українська гривня?
вчора, 12:15
4 липня у міській клінічній лікарні швидкої медичної допомоги Львова вперше провели три унікальних трансплантації: серця та двох нирок.
04 липня, 13:40
Недарма кажуть, що кожна ідея може стати геніальним винаходом.
04 липня, 08:30
Чи знаєте ви, що перлини це наслідок самозахисту молюска?
02 липня, 14:30
Чи впевнені ви, що правильно чистите зуби?
01 липня, 18:05
Чи знаєте ви чому небо блакитне? І якщо сонце випромінює яскравий білий колір, то чому небо не біле?..
30 червня, 15:55