Чому мильні бульбашки є різнокольоровими?

28.05.2020, 13:55

Дізнайтеся секрети мильної бульбашки.

Мильні бульбашки – одна з веселих забав, гарний компаньйон на святі, їх обожнюють, як діти, так і дорослі.

Милуючись бульбашками можна помітити райдужний малюнок. Він як відбиток пальця або сніжинка ніколи не повторюється.

Стінки міхура складаються з води та двох шарів мильної субстанції всередині та зовні. Коли світловий промінь проходить крізь плівку шару – він розкладається на сім кольорів веселки від червоного до фіолетового.

Далі промінь відбивається від зовнішньої площини й при проходженні через лінзоподібну плівку заломлюється і відбивається під кутом від внутрішньої поверхні. Внаслідок інтерференції таких відбитків ми спостерігаємо на стінках бульбашок райдужні розводи.

Чому мильні бульбашки є різнокольоровими?_1

Колір мильної бульбашки залежить від товщини плівки. Коли товщина стінок шару досить велика, то зі спектра зникає червоний колір, обумовлюючи домінування синьо-зелених відтінків. На наступному етапі «життя» кульки забирається жовтий тон при переважанні синього кольору. При ще більшому стоншені — оболонка стає пурпурова, а потім золотисто-жовта. Перед тим як лопнути, шар тьмяніє втративши всі свої фарби.

Щоб спіймати бульбашку і роздивитись її принади потрібно всього лиш змастити руку мильним розчином або вдягнути шерстяну рукавицю.

Доказом того, що бульбашки полюбляють дорослі є зареєстрований рекорд Матея Кодеша з Чехії, який створив гігантського міхура в якому помістилося 275 осіб та автомобіль.

Чому мильні бульбашки є різнокольоровими?_2

Бульбашки можна приготувати в домашніх умовах. Для цього потрібні шампунь або засіб для миття посуду, очищена вода, гліцерин у співвідношенні 2:6:1. За добу можна розпочинати розваги.

Автор : Анна Айвазовська
Читайте також:
Інженери Космічного центру імені еміра Могаммеда бін Рашида у Дубаї розпочали будівництво транспортного засобу для висадки на Місяці.
17 квітня, 19:07
Сонячне випромінювання допомагає зараженим коронавірусом людям подолати хворобу та уникнути смерті від її ускладнень.
15 квітня, 10:23
Глобальне потепління і незворотні кліматичні зміни на планеті пришвидшують опріснення солоних океанічних вод.
14 квітня, 08:59
Індекс цін на харчі та продукти сільського господарства сягнув позначки 7-річної давнини – у середньому він становить 118,5 пунктів.
12 квітня, 08:59
Потяг майбутнього, який здатний розвивати швидкість до 620 кілометрів на годину, презентували у місті Ченду.
09 квітня, 10:18
Влада південноазійської країни Шрі-Ланка заборонила імпорт пальмової олії, натомість місцевих плантаторів зобов'язали викорчувати дерева.
06 квітня, 08:01