Чому мильні бульбашки є різнокольоровими?

28.05.2020, 13:55

Дізнайтеся секрети мильної бульбашки.

Мильні бульбашки – одна з веселих забав, гарний компаньйон на святі, їх обожнюють, як діти, так і дорослі.

Милуючись бульбашками можна помітити райдужний малюнок. Він як відбиток пальця або сніжинка ніколи не повторюється.

Стінки міхура складаються з води та двох шарів мильної субстанції всередині та зовні. Коли світловий промінь проходить крізь плівку шару – він розкладається на сім кольорів веселки від червоного до фіолетового.

Далі промінь відбивається від зовнішньої площини й при проходженні через лінзоподібну плівку заломлюється і відбивається під кутом від внутрішньої поверхні. Внаслідок інтерференції таких відбитків ми спостерігаємо на стінках бульбашок райдужні розводи.

Чому мильні бульбашки є різнокольоровими?_1

Колір мильної бульбашки залежить від товщини плівки. Коли товщина стінок шару досить велика, то зі спектра зникає червоний колір, обумовлюючи домінування синьо-зелених відтінків. На наступному етапі «життя» кульки забирається жовтий тон при переважанні синього кольору. При ще більшому стоншені — оболонка стає пурпурова, а потім золотисто-жовта. Перед тим як лопнути, шар тьмяніє втративши всі свої фарби.

Щоб спіймати бульбашку і роздивитись її принади потрібно всього лиш змастити руку мильним розчином або вдягнути шерстяну рукавицю.

Доказом того, що бульбашки полюбляють дорослі є зареєстрований рекорд Матея Кодеша з Чехії, який створив гігантського міхура в якому помістилося 275 осіб та автомобіль.

Чому мильні бульбашки є різнокольоровими?_3

Бульбашки можна приготувати в домашніх умовах. Для цього потрібні шампунь або засіб для миття посуду, очищена вода, гліцерин у співвідношенні 2:6:1. За добу можна розпочинати розваги.

Автор : Анна Айвазовська
Читайте також:
Життя
NASA виявило зменшення запасів прісної води на суші і під землею, що пов'язано з посухами та кліматичними змінами.
30 листопада, 15:05
Життя
Він заплатив $60 000, щоби піднятися на Еверест, і це для початку. Потім були страховка, провідники, екіпірування, харчування, транспорт...
26 листопада, 21:44
Життя
«Червона планета» ще має, чим здивувати кожного із нас. Астрономи із планетологами докладають зусиль, щоби дізнатися більше про Марс.
26 листопада, 08:28
Життя
Людство ризикує догратися своїм системним безвідповідальним ставленням до Землі. Наша планета може помститися дуже скоро.
24 листопада, 08:18
Життя
Любителі фантастики та футурології знають три закони Артура Кларка, сформульовані англійським письменником у книзі «Риси майбутнього».
22 листопада, 11:45
Життя
Нейрочіп від стартапу Ілона Маска використають у Канаді
21 листопада, 18:16