Прийнято вважати, що в цей день слід бути особливо обережним, адже людину підстерігають невдачі і неприємності.
Відповідь на питання, чому ми вважаємо число 13 поганою прикметою, можливо криється в скандинавській міфології та зіпсованій вечері. Історія розповідає, що скандинавський бог Одін та 11 його найближчих друзів-богів насолоджувалися обідом у Валгаллі, нордичній версії раю. Локі, бог пустощів, переконав Ходера (на прізвисько Ход), бога пітьми та зими, напасти на Балдра Прекрасного. Локі прошепотів на вухо Ходу, який потім убив Бальдра стрілою з наконечником омели. Почалася бійка, під час якої загинули кілька інших богів, і Земля вперше поринула в темряву. Через це в північній культурі вважається дуже нещасливим, коли 13 людей обідають за одним столом.
У християнстві є подібна притча, відома як «Таємна вечеря» — Юда запізнився, довівши вечірку до 13 і поклавши початок низці дуже прикрих подій.
Чому саме п’ятниця 13-го вважається нещасливою?
Для цього знову повернемося до християнства: насамперед, Христос був розп’ятий у п’ятницю. Крім того, Біблію по-різному тлумачили, щоб стверджувати, що в п’ятницю також стався великий потоп, день, коли Адам і Єва з’їли яблуко, несподівана втрата мови будівельниками Вавилонської вежі, нещасливе руйнування храму Соломона тощо.
Інші дослідники вважають, що це марновірство бере початок з часів Середньовіччя і пов'язане з прокляттям тамплієрів. У 1307 році, саме 13-го числа в п'ятницю, французький монарх Філіп IV вирішив покращити за рахунок тамплієрів своє фінансове становище і наказав заарештувати членів ордену за звинуваченням у єресі. Лицарі були піддані тортурам та вбиті. Згідно з переказами, магістр ордена прокляв присутніх на страті.
Масова істерія стосовно п'ятниці 13-го насправді досить нова
У той час як люди з обережністю ставилися до числа 13 і п’ятниць ще з біблійних часів, саме в ХІХ і ХХ століттях міф про п’ятницю 13 став широко поширеним.
Через рік після виходу книжки Лоусона, у 1908 році, New York Times опублікувала заголовок із згадкою про п’ятницю 13-го та можливі терори, оскільки вони пов’язані з політичною сваркою.
Потім один за одним були зняті тематичні фільми жахів, спочатку в 1972 році «П’ятниця, 13-е: Сирота», а потім у 1980-х роках з’явилася надзвичайно успішна серія фільмів «П’ятниця, 13-е».
Протягом останніх 30 років ця франшиза, яка познайомила світ з антагоністом у хокейній масці Джейсоном Вурхізом, породила 11 фільмів, вісім книг, кілька відеоігор і телесеріал.