Created with Sketch.

Голодомор 1932-1933. Учительські фонди

22.11.2024, 19:23
Фото: Facebook

Більшовицькі окупанти змушували українських (за походженням) учителів до дій на боці організаторів Голодомору-геноциду. Випадків безліч.

Яскравий тому приклад, — «освітянин» із Марківщини (сучасна Марківська громада Старобільського району Луганської області, що перебуває під російською окупацією). Наведені нижче слова (пункти з документу), ймовірно, свого роду апеляція до директиви Укрколгоспцентру від 25.VIII.1932:

  1. Негайно виділити фонди у колгоспах районів суцільної колективізації для постачання вчителям хліба з розрахунку вчителю хліба — 600 г на день, утриманцю — 300 г, крупа (на  місяць) — учителю 1000 г, утриманцю — 500 г.
  2. Фонди виділити та забронювати, щоби цілком забезпечити вчителів і утриманців весь рік, хліб і крупу видається  порядком, встановленим РКС і колгоспом: зерном, борошном або хлібом.
Уривок із газети "Більшовицький штурм" (Марківка) за 15 листопада 1932 року

Згодом усі ці фонди стали вагомим важелем впливу на вчителів, залучення їх до числа активних виконавців Голодомору-геноциду. Фактично, загнаних більшовиками у безвихідь українських освітян перетворювали на безпосередніх помічників кривавого режиму у тюрмі народів.

Як відзначалося у довідці про настрої населення УРСР, «20% вчительського фонду, що залишилися, забезпечують вчителів приблизно на 1,5-2 місяці. Цей захід дещо сколихнув учителів, які почали брати більш активну участь у хлібозаготівельній кампанії, які намагаються не лише допомогти колгоспу виконати план, але й забезпечити засипання своїх фондів».

Іншими словами, вчителів ставили перед доленосним і складним вибором: хочеш жити — вбивай інших. Окрім того, під час апогею Голодомору, 2 травня 1933 року кат Іосіф Сталін сказав ті слова, які пояснюють не лише причину, а й характер спрямованого проти українців геноциду:

«Руzzкіє — це основна національність світу! Вона перша підняла прапор Совітів проти всього світу. Руzzкіє — найталановитіша нація світу».

Відтак, щоби зрозуміти, треба пам'ятати не лише етнічне походження самого Сталіна (картвельського єврея з міста Ґорі — прим. ред.), а й те, що, власне, самі росіяни так і не стали нацією. До всього ще й термін «руzzкіє» Кремль офіційно закріпив за безрідними московитами лише 1926 року, відразу після першого Голодомору.

Читайте також
Львівські еНКаВеДисти
Історія
Полеглого піхотинця ЗСУ з Полтавщини увічнили у Чутівській громаді
Полтава
Миргород вшанував полеглих земляків-Героїв
Полтава
«Гордо крізь смерть до безсмертя іди!»
Історія
Першогрудневий путч в Естонії: збільшовичена юрба проти уряду
Опінії
Червона «декомунізація»: повчальні уроки кривавої осені 1917-го
Історія