Астрономи виявили металеве «полярне сяйво» на білому карлику

28 лютого, 21:39
Астрономи виявили металеве «полярне сяйво» на білому карлику
Фото: Science

Міжнародна група науковців дослідила зірку WD 0816-310 за допомогою великого телескопа. Вони помітили вкрай незвичайну деталь.

Про результати свого спостереження та висновки щодо них астрономи повідомили на шпальтах галузевого видання The Astrophysical Journal Letters. Дослідники виявили металеве «полярне сяйво» на білому карлику за мільйони світлових років від Сонячної системи.

Міжнародній команді науковців уперше вдалося знайти унікальне свідчення процесу поглинання небесних тіл найбілішим карликом — металевий «шрам» на поверхні зірки. Космічний об'єкт під назвою WD 0816-310 за допомогою великого телескопа Європейської південної обсерваторії.

Провівши спектроскопічні спостереження, астрономи зафіксували сигнал, що змінюється у часі від металів (Na, Mg, Ca, Cr, Mn, Fe та Ni) розпорошених поверхнею вказаного білого карлика. Отримані дані доводять факт забруднення зірки, яке і випромінює «полярне сяйво».

«Ми помітили синхронізовані із металевою областю зміни магнітного поля WD 0816-310. Це вказує на те, що металевий «шрам» розташований на одному із магнітних полюсів білого карлика. Нерідко наприкінці свого життя зірки малої та середньої маси, розширюючись, поглинають планети та астероїди у своїй системі. Потім зірка скидає зовнішню оболонку, але в її місці залишається лише ядро — білий карлик», — пояснили науковці.

Крім того, як раніше повідомляв «Останній Бастіон», західні астрономи нещодавно виявили схожу на Землю планету із гарячим залізним ядром. Космічний об'єкт знаходиться за 93 світлові роки від Сонця.

Читайте також:
Життя
Міжнародна співпраця науковців за підтримки фахівців Єльського університету здивувала академічний світ. У США представили новий тип матерії.
19 листопада, 14:53
Життя
Зазвичай малеча звертає особливу увагу на консистенцію того, що пропонують їсти дорослі. Ця прискіпливість досягає піка у 6-7 років.
07 липня, 09:37
Життя
Музична диверсія тисячоліття, що змінила сприйняття людством звуків. Це далеко не конспірологічна теорія, як видається на перший погляд.
01 липня, 21:41
Життя
Група бактеріофагів в організмі негативно впливають на мозок та поведінку людей. Борються з ними специфічні «вірусні» трансплантати.
07 лютого, 08:24
Історія
Гомініди археологічних культур палеоліту, мезоліту та енеоліту вживали фрукти, рибу та м'ясо. Розшифрувати раціон допоміг ДНК-тест.
28 січня, 19:52
Світ
Природні умови можуть створити концентрацію фосфатів, яка у мільйон разів перевищує нормальну. Нарешті теорія доведена практикою.
24 січня, 14:13