Чорна мітка Джорджа Клуні

ПОЛІТИКА
16.07.2024, 07:18
Чорна мітка Джорджа Клуні
Фото: Facebook

Центральний комітет Демократичної партії дав вказівку, — товариші заметушилися. Першим відкрито проти Джозефа Байдена виступив Джордж Клуні.

10 липня 2024 року колишня спікерка Палати представників Конґресу США і впливова функціонерка Демократичної партії США Ненсі Пелосі виступили на телеканалі MSNBC. Вона закликала Джозефа Байдена швидко вирішити, чи слід продовжувати передвиборчу кампанію.

Водночас вона відмовилася однозначно оцінити доцільність балотування чинного американського президента з огляду на рейтингову ситуацію. Тим часом голлівудський актор Джордж Клуні, політик і фінансовий донор Демократичної партії, який минулого місяця був співорганізатором збору коштів для кампанії Байдена, відмовився від своєї підтримки.

На шпальтах газети The New York Times він виклав власну розлогу критично-розпачливу статтю, заявивши, що «Байден — уже не той політик, яким був у 2020 році». Наразі понад 10 членів Палати представників Конгресу США та мінімум 1 сенатор від Демократичної партії закликали Байдена зняти кандидатуру.

Подібні демарші знакових і впливових лідерів громадської думки не впливають прямо на електоральну підтримку кандидата. Проте формують чіткий негативний інформаційно-психологічний тренд перед проведенням Національного з'їзду Демократичної партії вже 19-22 серпня.

До вказаного моменту ще існує вікно можливостей для обговорення та висування запасних кандидатур. За результатами опитувань громадської думки, e Демократичній партії гіпотетично може бути мінімум 3 альтернативних кандидатури:

  • віцепрезидентка Камала Гарріс (45%);
  • сенатор Корі Букер (44%);
  • губернатор Ґевін Ньюсом (43%). 

Американська політична традиція передбачає, що панівна партія відтерміновує свій з'їзд до проведення передвиборчого заходу опозиції. Так, партійна асамблея Республіканської партії запланована на 15-18 липня (вже цього тижня). 

Головна інтрига передвиборчого заходу республіканців — кастинг на позицію віцепрезидента у парі із Дональдом Трампом. Серед потенційних кандидатур фігурують активні політики-республіканці із високим суспільним статусом та популярністю серед виборців (сенатори, депутати Палати представників, губернатори), у тому числі й ті, хто виступав конкурентами Трампа на внутрішньопартійних виборах-праймеріз.

Зокрема, це — губернатор Південної Дакоти Даґ Бургем, сенатор Марко Рубіо, сенатор Джеймс Девід Венс, конґресвумен Еліза Стефаник. Більшість перелічених політиків-республіканців не мають ціннісної оцінки російсько-української війни, займають загалом опортуністичну позицію стосовно російського вторгнення та військової допомоги США Україні, орієнтуються на популістські заяви Трампа.

На відміну від сенаторів і конґресменки, які голосували проти надання пакета допомоги Україні у квітні 2024 року Даґ Бургем неодноразово засуджував російську агресію. Він публічно виступав за відновлення фінансування Сил оборони України.

Відтак, національним інтересам України відповідає висування цього американського політика у парі із кандидатом Дональдом Трампом. Але все покаже час і голосування вищого керівництва республіканців.

Автор : Юрій Михальчишин
Читайте також:
Світ
Суд у США виніс обраному президенту США Дональду Трампу вирок у вигляді «безумовного звільнення».
10 січня, 17:16
Світ
Секретар національної безпеки й оборони США певен, що Кремлю бракує сил і засобів для завершення війни. Тому путіну вигідне «заморожування».
10 січня, 12:38
Світ
Підсумки голосування буде затверджено 6 січня 2025 року Конгресом США. Інавгурація відбудеться 20 січня.
18.12.2024, 10:15
Політика
Представник європейського оборонного відомства назвав Габбард такою, що «твердо стоїть»на боці Росії.
15.11.2024, 16:46
Політика
Оголошено імена майбутніх міністрів оборони та внутрішньої безпеки й директора ЦРУ
13.11.2024, 11:41
Політика
Мадонна принизила Трампа та звернулася до американців із риторичним питанням.
08.11.2024, 18:55